چرا قیمت بیت کوین در عرض 1 ساعت 2 % ریزش کرد؟
0

چرا قیمت بیت کوین در عرض 1 ساعت 2 % ریزش کرد؟

بازدید : 1875

 بیت کوین امروز (2 نوامبر) در پی تصحیح قیمتی شدیدی، در عرض 1 ساعت 2 درصد افت کرد. این کاهش قیمت بیتکوین 3 دلیل عمده داشت.

امروز بازار فیوچرز CME بیت کوین، با یک وقفه جدیدی باز شد. و طی این شکاف ،قیمت 13100 را به یک منطقه سودآور برای فروشندگان تبدیل کرد. 3 دلیل فنی که به احتمال زیاد منجر به این نزول ناگهانی شد به شرح زیر است:

  • وجود 4 وقفه در نمودار CME

بازار CME در طول آخر هفته و تعطیلات بسته است. اما معاملات بیتکوین به صورت 24 ساعته و بدون تعطیلی در همه صرافی های ارز دیجیتال در حال انجام هستند.این امر بدین معناست که اگر قیمت بیتکوین در طی این روزها روند صعودی عظیمی داشته باشد، زمان از سرگیری معاملات در CME، شکاف یا یک فضای خالی در نمودار بیت کوین به وجود می آید.

هیچ نظریه جامعی در مورد این مسئله که چرا معامله گران سعی میکنند این فضاهای خالی را پر کنند، وجود ندارد. اما از نظر تاریخی ، بیشتر شکاف های CME بیت کوین پر شده اند.از ماه اکتبر، بیت کوین روند قدرتمندی را آغاز کرده است. آخر هفته از آنجایی که هیجان و تحرک بازار کم شد، حجم معاملات بیت کوین هم رو به کاهش رفت. اما در طول ماه های گذشته، بیت کوین بدون افت حجم به روند صعودیش ادامه داد.

این روند منجر به ایجاد 4 شکاف CME در یک ردیف شد. هر کندل هفتگی در ماه گذشته، یک شکاف در نمودار ایجاد کرد ،که اتفاقی نادر بود. این بدان معناست که حرکت بیتکوین در تعطیلات آخر هفته هم بسیار سریع بوده است. و منجر به تشکیل شکاف های متوالی در نمودار شده است.

چرا قیمت بیت کوین در عرض 1 ساعت 2 % ریزش کرد؟
شکاف CME بیت کوین در نمودار قیمت. منبع: Zack Voell ، TradingView.com

 

این شکاف ها در 13100 دلار ، 12970 دلار ، 11505 دلار و 11100 دلار است. این سطوح، مناطق مورد علاقه فروشندگان هستند. به طور هم زمان ، محدوده 12970 تا 13100 دلار از نظر میانگین متحرک ، منطقه مهمی است.

  • میانگین متحرک ماهانه و کوتاه مدت بعدی بیت کوین زیر 12500 دلار است

در نمودار ماهانه بیت کوین ، میانگین متحرک کوتاه مدت بعدی، میانگین متحرک 5 روزه با 12203 دلار است. در طول تاریخ ، حتی در طول بازارهای صعودی، قیمت حداقل یکبار با میانگین متحرک کوتاه مدت در نمودار برخورد کرده است.

از اوایل ماه اکتبر، روند صعودی بیت کوین بسیار سریع بود و بیش از 25 درصد افزایش داشت. یعنی از قیمت 11.755 به 13.500 رسید. سریع بودن روند صعودی یعنی BTC قادر نبود سطوح حمایتی واضحی در نمودارهای چارچوب زمانی بالاتر ایجاد کند.

چرا قیمت بیت کوین در عرض 1 ساعت 2 % ریزش کرد؟
نمودار قیمت ماهانه بیت کوین. منبع: TradingView.com

 

در نمودار هفتگی و ماهانه ، بیت کوین هنوز از میانگین متحرک کوتاه مدت فاصله دارد. نزدیکترین MA ،میانگین متحرک 5 روزه و حوالی 12200 دلار است.

  • قیمت بیتکوین از سطح مقاومت اصلی پایین می آید

بیتکوین در تاریخ 31 اکتبر خط مقاومت 14000 دلار را لمس کرد. که این اتفاق از دسامبر سال 2017 بی سابقه بود. بعد از چنین حرکت مهمی، ریزش قیمت بیت کوین خیلی هم دور از انتظار نبود.

برخی از تریدرها اعلام کردند که از وقوع چنین افت شدیدی غافلگیر شده اند. اما آنها معتقدند با بررسی گسترش قراردادهای بهره باز در بازار آتی ، دلیل این افت برایشان قابل هضم تر شده است.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x