برای صعود بیشتر بیت کوین آماده‌ باشید؛ تحلیل دلایل پشت پرده
0

برای صعود بیشتر بیت کوین آماده‌ باشید؛ تحلیل دلایل پشت پرده

بازدید : 1433

گزیده خبر:

بیت کوین طی روزهای اخیر به دلیل تعلیق شدن توسط تسلا و ممنوعیت‌ها در چین حال و اوضاع مناسبی ندارد. بااین‌حال، به نظر می‌رسد که شرایط در حال تغییر هستند و باید کم‌کم شاهد صعود بیت کوین باشیم.

به گزارش کریپتوپوتیتو، احساسات پیرامون بازار نسبت به صعود احتمالی مساعد است. در صرافی‌ها نیز میزان استیبل کوین‌ها به سطوح قابل‌توجهی رسیده است. علاوه همه این‌ها در کنار هم به همراه افزایش برداشت بیت کوین از صرافی‌ها می‌تواند باعث صعود بیت کوین شود.

شاخص استیبل کوین MACD و صعود احتمالی بیت کوین

بر اساس داده‌های CryptoQuant، میزان استیبل کوین‌های موجود در صرافی‌ها افزایش یافته و شاخص MACD برای استیبل کوین‌ها از صعود احتمالی بیت کوین سخن می‌گوید.

این شاخص که از تقسیم میزان ذخیره بیت کوین در صرافی‌ها بر استیبل کوین‌ها به دست می‌آید، تصویری کلی در رابطه با فشار فروش به ما می‌دهد.

به گفته CryptoQuant، در حال حاضر میزان استیبل کوین در صرافی‌ها از بیت کوین‌ها فراتر رفته است. در گذشته، این همبستگی منجر به افزایش و کاهش قابل‌توجهی در قیمت شده است.

برای مثال، در سپتامبر سال 2020 که روند صعودی فعلی بیت کوین شروع شد، میزان استیبل کوین‌ها از بیت کوین‌ها بسیار بیشتر بود. در مقابل، کاهش اوایل سال 2021 در حالی رخ داد که بیت کوین از استیبل کوین‌ها پیشی گرفته بود.

تحلیلگران معتقدند که بیت کوین اکنون به اندازه کافی برای صعود قوی شده است و احتمالاً به‌زودی افزایش قیمت شروع خواهد شد.

در روزهای اخیر و با سقوط بیت کوین به 30 هزار دلار، سرمایه‌گذاران مختلف بیت کوین خود را از ترس کاهش قیمت بیشتر به صرافی‌ها منتقل کردند. بااین‌حال این روند تغییر کرده است. با افزایش قیمت بیت کوین تا 40 هزار دلار، به نظر می‌رسد که نظر سرمایه‌گذاران تغییر کرده باشد و میزان خروج بیت کوین از صرافی‌ها شدت گرفته است.

شاخص مک دی بیت کوین

شاخص ترس و طمع به ما چه می‌گوید؟

شاخص ترس و طمع با ارزیابی داده‌های مختلفی چون نوسانات، حجم معاملاتی، حرف‌های گفته‌شده در شبکه‌های اجتماعی و … احساسات بازار را منعکس می‌کند. این شاخص دو آستانه ترس شدید (صفر) و حرص شدید (100) دارد.

بر اساس تاریخ با رسیدن این شاخص به هرکدام از این آستانه‌ها باید شاهد جهش قیمت در سمت دیگر باشیم. به‌عنوان‌مثال در اواسط آوریل که بیت کوین به 65000 دلار رسید، این شاخص از 75 بالاتر بود و در محدوده حرص شدید قرار داشت. بااین‌حال، با کاهش قیمت بیت کوین این شاخص نیز به سمت ترس شدید رفت.

از زمان سقوط اخیر و رسیدن به 30 هزار دلار، این شاخص ترس شدید را نشان می‌دهد. درصورتی‌که تاریخ تکرار شود، شاهد صعود بیت کوین خواهیم بود.

شاخص ترس و طمع بیت کوین

7
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x