کمیسیون بورس آمریکا : فایل کوین اوراق بهادار است

کمیسیون بورس آمریکا : فایل کوین اوراق بهادار است
0
بازدید : 455

در شبانه‌روز گذشته قیمت فایل کوین (FIL)، توکن بومی سیستم ذخیره‌ای غیرمتمرکز در فضای ارزهای دیجیتال با رشد 3 درصدی همراه بوده است. در حال حاضر قیمت این ارز در محدوده 4.6 دلاری قرار دارد و ارزش بازار آن نیز به 1.9 میلیارد دلار می‌رسد.

به نقل از کوین گیپ، نکته قابل‌توجه درباره حرکت صعودی اخیر فایل کوین آن است که روز گذشته کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، این دارایی را اوراق بهادار معرفی کرد. روز چهارشنبه، این نهاد مالی از شرکت گری اسکیل خواست تا درخواست خود برای راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری فایل کوین را متوقف کند چرا که از دید کمیسیون بورس، این دارایی اوراق بهادار است.

پیش از این، گری اسکیل به طور داوطلبانه فرم 10 در ارائه محصولات را برای فایل کوین پر کرده بود. به‌واسطه این اقدام، صندوق سرمایه‌گذاری این ارز تبدیل به یک محصول گزارش دهنده می‌شد. بدین ترتیب، گری اسکیل باید هر فصل و به طور سالانه گزارش‌های مربوط به آن را برای کمیسیون بورس ارسال کند. با این حال SEC از گری اسکیل خواسته تا برنامه خود را برای این ارز پس بگیرد چرا که فایل کوین از نظر این سازمان اوراق بهادار است.

پس از این اتفاق، گری اسکیل در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که نامه‌ای از کمیسیون بورس دریافت کرده است که این ارز را اوراق بهادار معرفی می‌کند. این شرکت در کنفرانس خبری خود توضیح داد که روز 16 مه نامه‌ای از SEC دریافت کرده است که در آن کارکنان کمیسیون بورس اشاره داشتند صندوق FIL این شرکت از اوراق بهادار تشکیل شده است. بدین ترتیب این صندوق سرمایه‌گذاری با تعریف قانون سرمایه‌گذاری شرکتی مطابقت پیدا می‌کند و گری اسکیل باید هرچه سریع‌تر درخواست خود را پس بگیرد.

مطلب مفید: Google Bard چیست ؟ آشنایی با ربات هوش مصنوعی گوگل

فایل کوین اوراق بهادار نیست

گری اسکیل برای شفاف‌سازی پیرامون موضع خود اشاره داشت که از نظرش این ارز دیجیتال به‌هیچ‌وجه اوراق بهادار نیست و نباید تحت قوانین اوراق بهادار قرار گیرد. این شرکت سرمایه‌گذاری قصد دارد پاسخی را در این رابطه به کمیسیون بورس ارسال کند و موضع خود را نیز توضیح دهد.

با این حال باید اشاره داشت که ممکن است گری اسکیل در اثبات نظریه خود به این سازمان موفق نباشد و کمیسیون بورس همچنان بر دیدگاه خود پافشاری کند. در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، گری اسکیل درخواست خود برای صندوق سرمایه‌گذاری فایل کوین را پس خواهد گرفت.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x