فیوچرز چیست ؟ چطور از فیوچرز بایننس استفاده کنیم؟ + ویدئو

بازدید : 218

قراردادهای فیوچرز نمونه‌ای از قراردادهای توافقی مشتقه هستند که برای خرید یا فروش یک دارایی خاص یا یک اوراق در تاریخی مشخص و البته به قیمتی توافق شده تنظیم می‌شوند. این نوع قراردادها در صرافی هایی که از از فیوچرز پشتیبانی می‌کنند، انجام می‌شود. قراردادهای فیوچرز هم مانند مشتقه به خریدار و فروشنده نیاز دارند.اما بر خلاف قراردادهای اختیار (options) که در سر رسید زمانیشان بی ارزش می‌شوند ، در قراردادهای فیوچرز خریدار و فروشنده در زمان سر رسید قرارداد موظف به اجرا و تحویل دارایی مورد نظر هستند.

سرمایه گذاران و تریدها در بیشتر مواقع از قراردادهای فیوچرز برای حدس زدن یمت یک دارایی استفاده می‌کنند.آنها با حدس زدن قیمت یک دارایی، کالا یا حتی شاخص کسب درآمد می‌کنند. برخی از انها از فیوچرز به عنوان راهی برای پوشش ریسک هم استفاده می‌کنند. اینگونه قراردادها ریسک ها و خطرات بالقوه خود را دارند که قبل از وارد شدن و شروع فعالیت دراین زمینه باید آموزش کامل دیده باشید. حال در این مقاله از فکت کوینز در رابطه با فیوچرز در صرافی بایننس برایتان توضیح می‌دهیم.

چطور حساب فیوچرز بایننس باز کنیم؟

برای اینکه پاسخ سوال فیوچرز چیست را بهتر درک کنیم، به عنوان مثال فیوچر زقبل از باز کردن حساب فیوچرز بایننس، باید حساب اسپات یا معمولی بایننس داشته باشید. قبلا در مقاله ساختن اکانت در صرافی بایننس این موضوع را آموزش دادیم. وارد سایت صرافی بایننس شوید. بر روی گزینه “Register” که در سمت راست بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید. سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

 • آدرس ایمیل خود را وارد کرده و یک رمز عبور ایمن بسازید. اگر کد رفرال دارید آن را در قسمت “referral ID” وارد کنید. اگر به این کد دسترسی ندارید مقاله دریافت کد رفرال ( کد دعوت ) صرافی بایننس ما را مطالعه کنید.
فیوچرز بایننس
ساخت حساب در صرافی بایننس
 • وقتی آماده بودید بر روی گزینه “Create Account” کلیک کنید.
 • در مدت زمان کوتاهی ایمیل تاییدیه برای شما ارسال می‌شود. دستورالعمل‌های درون ایمیل را دنبال کرده و ثبت نام خود را تکمیل کنید.
 • سپس وارد حساب بایننس خود شوید، در بالای صفحه سمت راست وارد بخش “Derrivaties” شوید. از این قسمت گزینه “USD(S)-M Futures” را انتخاب کنید.
 • فیوچرز بایننس
  “USD(S)-M Futures”
 • بر روی گزینه “Open now” کلیک کنید تا حساب فیوچرز بایننس شما فعال شود. در این لحظه حساب شما آماده معامله است.
 • فیوچرز بایننس
  گزینه Open Now

  نکته: صرافی بایننس به شما گزینه‌ای ارائه می‌دهد که می‌توانید بدون ریسک بر روی سرمایه واقعی از معاملات فیوچرز استفاده کنید. در قسمت Binance Futures testnet می‌توانید به صورت دمو معاملات فیوچرز را تمرین کنید.


  آموزش معامله در حساب فیوچرز بایننس

  می‌توانید دارایی‌های خود را بین کیف پول صرافی (کیف پولی که در صرافی استفاده می‌کنید) و کیف پول معاملات فیوچرز (کیف پولی که در بخش فیوچرز بایننس  از آن استفاده می‌کنید) جابه‌جا کنید.

  بیشتر بخوانید: آموزش مرحله به مرحله واریز ارز دیجیتال در صرافی بایننس +ویدئو

  فیوچرز بایننس
  Place Order

  حجمی که می‌خواهید واریز (deposit) کنید را انتخاب کرده و بر روی گزینه “Confirm transfer” کلیک کنید. موجودی انتخابی باید به سرعت در کیف پول فیوچرز بایننس شما نمایش داده شود. همانطور که در تصویر نشان داده شده، با استفاده از آیکون فلش دو طرفه می‌توانید جهت تراکنش وارده را برعکس کنید.

  فیوچرز بایننس
  آیکون فلش دو طرفه

  البته این تنها روش افزایش موجودی کیف پول فیوچرز نیست. همچنین می‌توانید از وجه موجود در کیف پول صرافی به عنوان وثیقه استفاده کرده و برای معاملات فیوچرز بایننس USDT قرض بگیرید. این کار را می‌توانید در آدرس Futures Wallet Balances page انجام دهید. در این روش، نیازی به انتقال وجه به کیف پول فیوچرز نیست. البته که باید مقدار وجهی که وام گرفتید را باز گردانید.

  فیوچرز بایننس
  کیف پول فیوچرز صرافی بایننس

  چطور لوریج (leverage) تنظیم کنیم؟

  فیوچرز بایننس به شما این امکان را می‌دهد تا به صورت دستی برای هر قرارداد لوریج تنظیم کنید. برای انتخاب قرارداد، به قسمت بالا سمت چپ صفحه بروید و بر روی قرارداد فعلی حرکت کنید. (به طور پیش فرض روی BTCUSDT است). برای تنظیم لوریج، به بخش قرار دادن سفارش رفته و بر روی حجم لوریج فعلی کلیک کنید. (به طور پیش فرض روی 20 برابر است). با تنظیم نوار یا وارد کردن آن، میزان لوریج را مشخص کرده و بر روی “Confirm” کلیک کنید.

  هر چه اندازه پوزیشن بیشتر باشد، می‌توانید از لوریج کمتری استفاده کنید. و هرچه اندازه پوزیشن کمتر باشد، اندازه لوریج بیشتر خواهد بود.


  توجه کنید که استفاده از لوریج بالا ریسک لیکوئید شدن بیشتری دارد. تریدرهای تازه کار باید با دقت اندازه لوریج خود را انتخاب کنند.


  چه سفارشاتی در فیوچرز در دسترس است؟

  سفارش لیمیت (Limit Order)

  سفارش لیمیت، سفارشی است که می‌توانید  قیمت را در دفتر سفارشات ثبت کنید. وقتی سفارش لیمیت را ثبت می‌کنید، سفارش در صورتی اجرا می‌شود که قیمت بازار به قیمت لیمیت شما (یا بهتر) برسد. در نتیجه، می‌‍‌توانید از سفارش لیمیت برای خرید در قیمت پایین‌تر و فروش به قیمت بالاتر از  قیمت فعلی بازار استفاده کنید.

  لیمیت اوردر (Limit order)، سفارش خرید یا فروش یک دارایی با قیمت مشخص است. سفارش لیمیت اوردر از ساده‌ترین سفارشات در صرافی‌های کریپتو می‌باشد. مثلا اگر قصد خرید یک ارز دیجیتال را با قیمت 6.000 دلار داشته باشید، می‌توانید یک سفارش لیمیت ثبت کنید. سفارش شما فقط زمانی پر می‌شود که به قیمت 6.000 دلار یا کم‌تر سفارش فروشی برای این ارز در دسترس باشد. اگر سفارشات فروش اوردر بوک در قیمت بالاتر وجود داشته باشد، باید صبر کنید تا قیمت به آن قیمتی که مشخص کردید برسد و سپس سفارش‌تان پر شود.

  اطلاعات بیشتر: آموزش لیمیت اوردر در صرافی بایننس +ویدئو

  سفارش بازار (Market Order)

  سفارش بازار سفارشی است که برای خرید یا فروش در قیمت لحظه‌ای گذاشته می‌شود. این سفارش در مقابل سفارش لیمیت است که قبلاً در دفتر سفارش قرار داده شده است. هنگام تنظیم یک سفارش بازار باید کارمزد پرداخت کنید.

  سفارش حد توقف (Stop Limit Order)

  بهترین راه برای درک استاپ لیمیت تقسیم آن به دو قسمت قیمت توقف و قیمت لیمیت است. قیمت توقف همان قیمتی است که لیمیت اوردر را راه اندازی می‌کند. و قیمت لیمیت، قیمتی لیمیت اوردری است که راه اندازی شده. در این حالت وقتی یکبار قیمت توقف شما خورده شود، لیمیت اوردر به سرعت در اوردربوک قرار می‌گیرد.

  استاپ لیمیت یا اوردر حد توقف، سفارشی است که اگر قیمت به نقطه مشخصی، مثلا نقطه Y برسد، سفارشی به صورت خودکار در قیمت X ثبت می‌شود. سفارشات لیمیت معمولا برای کاهش ریسک تریدر‌ها استفاده شده و برای معاملات حرفه‌ای و دقیق کاربرد دارد.

  اطلاعات بیشتر: آموزش استاپ لیمیت در صرافی بایننس +ویدئو

  سفارش استاپ مارکت (Stop Market)

  مثل سفارش حد توقف، این سفارش نیز با قیمت توقف اجرا می‌شود. وقتی قیمت توقف اجرا شود، سفارش Stop Market راه اندازی میشود.

  سفارش Take Profit Limit

  مثل سفارش استاپ لیمیت، این سفارش نیز از قیمت توقف و قیمت لیمیت استفاده می‌کند. تفاوت اصلی بین این سفارش و سفارش حد ضرر این است که سفارش Take Profit Limit فقط برای کاهش پوزیشن باز کاربرد دارد.

  حد ضرر شناور (Trailing Stop Order)

  در سفارش حد ضرر شناور یا تریلینگ استاپ‌ لاس به اندازه سودی که در دارایی‌های خود کرده‌اید، حد ضرر شناور شما افزایش می‌یابد. یک اوردر Trailing Stop به تریدر‌ها اجازه می‌دهد در نوسانات بازار، سفارش از پیش تعیین شده‌ای با درصدی جدا از قیمت بازار تنظیم کنند.

  ماشین حساب

  ماشین حساب در قیمت بالای صفحه در دسترس است. به کمک این ابزار می‌توانید قیمت را قبل از ورود به پوزیشن شورت یا لانگ حساب کنید.

  • PNL: محاسبه میزان سود بر اساس قیمت ورود و خروج با ضریب لوریج
  • Target Price: محاسبه عدد تارگت یا همان قیمت خروج با تعیین عدد ورود، میزان رشد قیمت و لوریج
  • Liquidation Price: محاسبه عدد لیکوئیدیشن با استفاده از قیمت ورود، حجم دارایی و لوریج

  جمع بندی

  قراردادهای فیوچرز به تریدرها تعهد خرید یا فروش دارایی در آینده را می‌دهد. برخلاف قرارداد سنتی فیوچرز، قرارداد perpetual فیوچرز تاریخ انقضا ندارند و تا سالیان سال برقرار هستند. درحالی که قراردادهای Quarterly بازه زمانی مشخص داشته و معاملات آن‌ها با شرایط خاصی انجام می‌شود. با این وجود، کار با فیوچرز بایننس برای تریدر بی تجربه گیج کننده است، بنابراین بسیار مهم است که قبل از اینکه بر روی سرمایه خود ریسک کنید؛ متوجه نحوه کارکرد اینگونه قراردادها باشید.

  0
  0
  برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
  اشتراک در
  اطلاع از
  guest
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
  ارز معادل
  تومان

  محاسبه با مبلغ تتر : تومان

  0
  نظر خود را بنویسید !x