احتمال افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت لایت کوین؛ حواستان به هاوینگ بعدی باشد
0

احتمال افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت لایت کوین؛ حواستان به هاوینگ بعدی باشد

بازدید : 1610

برخی از تحلیلگران حوزه ارزهای دیجیتال انتظار دارند قیمت لایت کوین تا ماه جولای سال 2023 با رشد 200 درصدی همراه شود. به گزارش کوین تلگراف، دلیل این اتفاق به نظر رویداد هاوینگ لایت کوین و کاهش پاداش بلاک‌ها برای ماینرها تا 50% باشد.

آیا قیمت لایت کوین به کف خود رسیده است؟

از اکتبر 2011 و راه اندازی لایت کوین، این شبکه دو بار شاهد رویداد هاوینگ بوده است. اولین رویداد در ماه اوت سال 2015 بود که پاداش بلاک را از 50 توکن LTC به 25 رساند و دومین رویداد در سال 2019 و ماه اوت رخ داد که پاداش از 25 به 12.5 توکن رسید.

نکته قابل توجه آن است که هر رویداد هاوینگ پس از یک چرخه نوسانی قیمت لایت کوین صورت گرفته است و در هر دو حرکت قبلی شاهد پامپ و سپس اصلاح عمیق و ایجاد کف قیمتی، هاوینگ و افزایش قیمت بوده بوده‌ایم.

نمودار لایت کوین
نمودار لایت کوین

انتظار می‌رود که هاوینگ سوم این شبکه در ماه جولای 2023 صورت گیرد. در همین حین، تحلیلگران معتقدند که حرکات قیمتی این ارز مشابه با چرخه‌های قبلی است و اکنون در فاز تشکیل و تثبیت کف قیمتی خود قرار دارد. اسکالپینگ پرو، تحلیلگر مطرح بازار به این تحلیل خود اندیکاتورهای MACD و RSI را نیز اضافه کرد تا چشم انداز صعودی را تایید کنند. این اندیکاتورهای جنبشی هر دو وضعیت اشباع خرید و فروش دارایی و احتمال تغییر روند را نشان می‌دهند.

در بازه زمانی هفتگی، این اندیکاتورها در نمودار قیمت لایت کوین در وضعیت اشباع فروش شدید قرار دارند که به طور قابل توجه با وضعیت کف قیمتی نسبت به چرخه‌های قبل از هاوینگ تلاقی دارد. در نتیجه آن، تحلیلگران انتظار رالی صعودی از لایت کوین دارند.

مطلب مفید: پل کراس‌چین یا پل بین بلاکچین (Cross Chain Bridge) چیست؟

آیا قیمت تا جولای 2023 به 180 دلار می‌رسد؟

اگر در حقیقت لایت کوین در 40 دلار و در ماه ژوئن 2022 به کف قیمتی خود رسیده باشد به احتمالا فراوان شاهد حرکت صعودی از آن خواهیم بود. رسم فیبوناچی اصلاحی میان اوج‌ها و کف‌های قیمتی لایت کوین پیش از رویدادهای هاوینگ نشان می‌دهد که این ارز معمولا تا سطوح 23.6 و 38.2% به سمت بالا حرکت می‌کند.

نمودار هفتگی قیمت لایت کوین
نمودار هفتگی لایت کوین

برای مثال، در سال 2011، لایت کوین شش ماه پس از تشکیل کف قیمتی در 1.31 دلار به سمت 10 دلار در محدوده 23.6% فیبوناچی اصلاحی حرکت کرد.

نمودار LTC قبل از هاوینگ اول
نمودار LTC قبل از هاوینگ اول

در  سال 2019 نیز قیمت پس از واکنش مثبت به سطح 21 دلاری در سال 2018، در ماه ژوئن به سمت 340 دلار در سطح 38.2% فیبوناچیی حرکت کرد.

نمودار LTC قبل از هاوینگ دوم
نمودار LTC قبل از هاوینگ دوم

در سناریو فعلی، سطوح فیبوناچی اصلاحی 23.6 و 38.2% در محدوده‌های 130 و 180 دلاری قرار گرفته‌اند. اگر سطح 40 دلاری به عنوان کف قیمت لایت کوین تایید شود، می‌توان انتظار داشت که تا ماه جولای 2023 شاهد رشد LTC تا این سطوح باشیم. به عبارتی دیگر قیمت این ارز می‌تواند در این مدت 100 تا 200% افزایش یابد.

نمودار LTC قبل از هاوینگ سوم
نمودار LTC قبل از هاوینگ سوم

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x