بهترین اندیکاتور تریدینگ ویو (tradingview) در سال ۲۰۲۲

بهترین اندیکاتور تریدینگ ویو (tradingview) در سال ۲۰۲۲
0
بازدید : 10030

اندیکاتورهای کریپتو ابزارهایی هستند که به تحلیل تکنیکال کمک می‌کنند اطلاعات بسیار مهم را از طریق محاسبات ریاضی در مورد نحوۀ رفتار یک دارایی کریپتو در آیندۀ کوتاه ارائه دهند. شاید یکی از راه‌های موفقیت در این حوزه آشنایی با اندیکاتورها و نحوۀ کارشان باشد. در این مقالۀ فکت کوینز بهترین اندیکاتور تریدینگ ویو را بررسی کرده و نکاتی را در موردش توضیح داده‌ایم.

توجه داشته باشید که آشنایی با شاخص‌های بازار از طریق نمودارهای قیمت جزو بخش‌های حیاتی پی‌ریزی استراتژی ترید است. برای مثال، یک نمودار شمعی (Candlestick chart) در مورد دارایی‌های دیجیتال و روند بازار اطلاعات بلادرنگی(real time) که فراهم می‌کند. به همین دلیل به یکی از ابزارهای رایج برای پیش‌بینی تبدیل شده است که تریدرهای مشتاق کریپتو برای اجرای تحلیل تکنیکال استفاده می‌کنند.

بیشتروقت‌ها، تریدرها برای تعیین بهترین سطوح ورود، خطوط حمایت و مقاومت را بر اساس قیمت دارایی کریپتو ترسیم می‌کنند. یکی دیگر از مجموعه ابزارهای محبوب در میان تریدرها اندیکاتورهای کریپتو یا شاخص‌های تحلیل تکنیکال هستند. برای داشتن معاملۀ بهتر، باید بهترین اندیکاتور ترید را هم شناخته و کار کردن با آن را یاد بگیرید. از این ابزارها می‌توان همراه با تحلیل تکنیکال برای تأیید تصمیم استفاده کرد.

درست است که در پلتفرم های معاملاتی و یا حتی تریدینگ ویو اندیکاتورها و اسیلاتورهای بسیار زیادی موجود است، اما در این مقاله قصد داریم مطمئن‌ترین و بهترین اندیکاتور تریدینگ ویو را برایتان معرفی و بررسی کنیم. قبل از هرچیز پیشنهاد میکنیم مقاله آموزش سایت تردینگ ویو را مطالعه نمایید. هر اندیکاتور شاخص‌های قیمت را بر اساس چندین پارامتر جمع‌آوری می‌کند. برای ایجاد بهترین استراتژی می‌توانید هشدارهای چندین راه‌حل را با هم مقایسه و ترکیب و یک الگوی رایج را رسم کنید تا بتوانید پیش‎بینی خود از قیمت را بهبود بخشید.

اندیکاتورهای تریدینگ ویو
بهترین اندیکاتور تریدینگ ویو

هدف از استفادۀ بهترین اندیکاتور تریدینگ ویو چیست؟

تریدرها و سرمایه‌گذاران مصمم برای آن که بتوانند پرتفوی سرمایه‌گذاری خود را کاملاً در کنترل داشته باشند، بر اساس فاکتورهایی مانند الگوهای بازار، قیمت تمام‌شده تاریخی، حجم و جنبۀ نوسان دارایی برای معاملۀ خود تصمیم می‌گیرند. اندیکاتورهای کریپتو یا اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال تمام این جنبه‌ها را در نظر گرفته و از راه اجرای محاسبات ریاضی در مورد کیفیت رفتار دارایی در آینده‌ای نزدیک اطلاعات مهمی را ارائه می‌دهند.

تریدینگ ویو C-trade

C-trade نمودارهای تریدینگ ویو را ارائه می‌دهد که کاربران با کمکش می‌توانند نمودارهای قیمت صدها دارایی از جمله کریپتوکارنسی‌ها را مشاهده و بررسی کنند. سپس می‌توانند ایده‌هایشان در مورد معاملۀ کریپتو و بازار را به اشتراک گذاشته و بر سرشان بحث کنند. این اندیکاتورها یکی از بخش‌های بسیار مهم تحلیل تکنیکال هستند که پیش‌بینی‌پذیری بسیار پرتقاضایی از بازارهای پرنوسان مانند کریپتو را برای تریدرها فراهم می‌کنند.

تریدینگ ویو شما را ملزم به دانلود کلاینت نمی‌کند، زیرا این برنامه مانند بخش تجارت C-Trade کاملاً مبتنی بر مرورگر است. بهتر است برای ترید کردن از بهترین اندیکاتور تریدینگ ویو استفاده کنید. استفاده از تریدینگ ویو برای همه رایگان است. اما اشتراک‌های premium یا پولی هم وجود دارد که در آن می‌توانید نمودارها و شاخص‌های بیشتری را به طور هم‌زمان مشاهده کنید. برای مبتدیان، یک حساب کاربری رایگان با سه شاخص و یک نمودار تریدینگ ویو می‌تواند شروع خوبی باشد.

مطلب مفید: آموزش ساخت اکانت تریدینگ ویو | هر آنچه باید بدانید

اندیکاتورهای کریپتو: دسته‌بندی‌ها

اندیکاتورهای کریپتو را بر اساس چهار عامل می‌توان طبقه‌بندی کرد:

روند

این اندیکاتورهای کریپتو که به نام اسیلاتور (oscillator) هم مشهورند، جهت حرکت بازار را نشان می‌دهند، خواه در آن خرید زیادی وجود داشته باشد یا فروش.

مومنتوم در بهترین اندیکاتور تریدینگ ویو

اندیکاتور مومنتوم میزان تداوم احتمالی روند بازار را به تریدر نشان می‌دهد و اینکه آیا روند بازار برمی‌گردد یا خیر. شاخص قدرت نسبی یک اندیکاتور مومنتوم است که اغلب همراه با اندیکاتورهای روند برای تقویتِ پیش‌بینی استفاده می‌شود.

حجم

ارزیابی حجم معاملات فاکتوری است که در تحلیل تکنیکال نیز در نظر گرفته می‌شود. تغییرات در حجم معاملات بر قیمت دارایی کریپتو اثر می‌گذارد. اندیکاتورهای کریپتو مبتنی بر حجم، مانند حجم تعادلی (On-Balance Volume)، قدرت حرکت بازار را بر اساس حجم هر زمان که تغییر قیمت وجود دارد، نشان می‌دهد.

نوسان

محاسبه‌گر نوسان چهارمین نوع اندیکاتور کریپتو است که می‎توانید از آن برای یافتن زمان احتمالی تغییر جهت بازار بر اساس پایین‌ترین و بالاترین قیمت‌های تاریخی اوراق بهادار استفاده کنید.

بهترین اندیکاتور تریدینگ ویو
بهترین اندیکاتور تریدینگ ویو

بهترین اندیکاتورها برای خرید و فروش کریپتو در سال ۲۰۲۲

در اینجا چند مورد از بهترین اندیکاتورهای تریدینگ ویو برای تجارت کریپتو در سال ۲۰۲۲ ارائه کرده‌ایم:

شاخص قدرت نسبی (RSI)

RSI قدرت یک روند خرسی یا گاوی را نشان می‌دهد. به‌عنوان‌مثال، RSI حدود دارایی‌هایی را که بیش از 70  امتیاز کسب کنند به‌عنوان اشباع خرید (overbought) و در صورت کسب امتیاز کمتر از ۳۰ به‌عنوان اشباع فروش (oversold) تعیین می‌کند. برای شناخت مومنتوم قیمت کریپتو می‌توانید به RSI اعتماد کنید.

MACD در بهترین اندیکاتور تریدینگ ویو

MACD که به‌عنوان میانگین متحرک همگرا واگرا (Moving Average Convergence Divergence) نیز شناخته می‌شود، یک اسیلاتور است که سرمایه‌گذاران مصمم بدان اعتماد دارند. این اندیکاتور یک نقطۀ مقایسه بین دو میانگین متحرک را برایتان فراهم می‌کند. با ارزیابی رابطۀ بین دو میانگین متحرکی که MACD نشان می‌دهد، متوجه خواهید شد که آیا احساسات بازار ادامه خواهد داشت یا فروکش می‌کند.

همگرایی میانگین‌ها کاهش مومنتوم را نشان می‌دهد و به این معنی است که به دنبالش احساسات خرسی روی خواهد داد. در مقابل، افزایش فاصله بین میانگین‌ها که به‌عنوان واگرایی نیز معروف است، معمولاً یک بازار گاوی را نشان می‌دهد. بیشتروقت‌ها، تریدرها برای تأیید پیش‎بینی خود از MACD همراه با RSI استفاده می‌کنند.

اسیلاتور Stochastic در بهترین اندیکاتور تریدینگ ویو

یک روش معمول برای برنامه‌ریزی استراتژی ورود و خروج برای معاملۀ یک دارایی کریپتو یا هر ابزار مالی، ارزیابی فشار خریدوفروش آن دارایی است. اسیلاتور استوکاستیک (Stochastic oscillator) که یکی دیگر از اندیکاتورهای مومنتوم است، اشباع خرید یا اشباع فروش شدن ابزار مالی را محاسبه می‌کند. سپس بر اساس این یافته‌ها، احساسات بازار را نشان می‌دهد که با دو خط نمایش داده می‌شود:

 • یک خط ارزش واقعی دارایی را نشان می‌دهد.
 • خط دیگر میانگین متحرک سادۀ قیمت دارایی را در طول سه روز نمایش می‌دهد.

وقتی احساس خاصی در بازار ادامه داشته باشد، این خطوط به‌موازات یکدیگر قرار می‌گیرند. بااین‌حال، اگر این خطوط همدیگر را قطع کنند، وضعیت برعکس خواهد بود.

اسیلاتور استوکاستیک بین 0 تا 100 را نمایش می‌دهد. مقدارهای کمتر از 20 بازار اشباع فروش در نظر گرفته می‌شود که نشان‌دهنده احساسات خرسی است. از سوی دیگر، مقدارهای  بیش از ۸۰  یک بازار اشباع خرید یا گاوی را نشان می‌دهد.

مطلب مفید: بهترین دوره ارز دیجیتال چه ویژگی هایی دارد؟

حجم تعادلی (On Balance Volume)

همان‌طور که از نامش پیداست، حجم تعادلی (OBV) یک اندیکاتور حجمی است که قدرت سیگنال‌های قیمت را بر اساس فشار معاملات تعیین می‌کند. به‌عنوان‌مثال، فشار حجم مثبت معمولاً افزایش قیمت را نشان می‌دهد. OBV یک فشار حجمیِ مثبت را بر اساس بیشترین اوج (the highest of highs) بدون ناحیه مقاومتی (resistance zone) نشان می‌دهد. از سوی دیگر، نشان‌دهندۀ یک فشار حجمی منفی است، به این معنی که قیمت بر اساس پایین‌ترین سطح (the lowest of lows) بدون منطقۀ مقاومتی کاهش می‌یابد.

جریان پول چایکین (Chaikin Money Flow) در بهترین اندیکاتور تریدینگ ویو

جریان پول چایکین (Chaikin Money Flow) برای اطلاع از موقعیت‌های اشباع خرید و اشباع فروش در بازار کریپتو استفاده می‌شود. این شاخص میزان ورودی (inflow) یا خروجی (outflow) یک دارایی را طی یک دورۀ زمانی ارزیابی و قدرت یک موقعیت خاص را محاسبه می‌کند. به طور معمول، تریدرها داده‌های قیمت ۱۴ روز را قبل از تصمیم‌گیری نهایی برای معامله ارزیابی می‌کنند.

باند بولینگر (Bollinger Bands)

بولینگر باند (Bollinger Bands) یکی از بهترین اندیکاتور تریدینگ ویو است که بر اساس نوسانات یک دارایی قیمت را پیش‌بینی می‌کند. این شاخص با سه باند نمایش داده می‌شود.

 • باند میانی – میانگین متحرک ساده را با فاصلۀ زمانی بیش از ۲۰ روز محاسبه می‌کند.
 • باند بالایی – به‌عنوان میانگین متحرک ساده به‌اضافه دوبرابر انحراف استاندارد قیمت محاسبه می‌شود.
 • باند پایین – به‌عنوان میانگین متحرک ساده به‌اضافه دوبرابر انحراف استاندارد قیمت محاسبه می‌شود.

قیمت یک دارایی که از باندهای بالا و پایین خارج می‌شود نشان‌دهنده معکوس شدن بازار است. وجود باندهای وسیع‌تر به معنای افزایش نوسان و باندهای باریک‌تر نشانۀ نوسان محدود است.

اندیکاتورهای تریدینگ ویو
اندیکاتورهای تریدینگ ویو

سخن آخر در مورد بهترین اندیکاتور تریدینگ ویو

اندیکاتورهای رمزنگاری یا اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال کریپتوکارنسی به تأیید دوبارۀ تصمیمتان برای معامله کمک می‌کنند و بنابراین، باید ابزاری ضروری در استراتژی تجارت کریپتو شما باشند. صرف‌نظر از نوع ابزار مالی که قصد معامله‌اش را دارید، خواه یک دارایی پایه (underlying asset) باشد یا قرارداد دائمی آن، زمان‌بندی تنها دوست خوب شماست. اندیکاتورهای کریپتو به شما کمک می‌کنند که سیگنال‌های بازار را باتوجه‌به زمان ارزیابی کنید و پیش‌بینی را برایتان دقیق‌تر و آسان‌تر می‌سازد.

چهار نوع اندیکاتور کریپتو وجود دارد که می‌توانید نتایج و نشانه‌هایشان را با هم ترکیب و مقایسه کنید تا به یک نتیجه مشترک برسید، اما این کار را بیش از حد انجام ندهید. برای تصمیم‌گیری صحیح تا حداکثر ۶ نشانگر ادامه دهید، اما بیشتر از این مقدار شما را سردرگم کرده و نتیجۀ مطلوبی نخواهد داشت. اگر به‌درستی از اندیکاتورهای تکنیکی کریپتوکارنسی‌ها استفاده کنید، سودتان را به حداکثر خواهد رساند.

C-trade تریدینگ ویو برای هر تریدری که به دنبال راه‌حلی رایگان و شایسته با تعداد زیادی ابزار مفید است، گزینۀ خوبی هم برای مبتدیان و هم برای تریدرهای باتجربه است. دسترسی به مطالب آموزشیِ بهترین اندیکاتور تریدینگ ویو برای تمام اصول اولیۀ ضروری نمودار و تجزیه‌وتحلیل فنی کاملاً رایگان است.

تریدینگ ویو برای افراد کاملاً تازه‌کار یک پلتفرم بسیار ساده و ارزان‌تر است. به‌علاوه، شبکۀ اجتماعی یکپارچه به این افراد کمک می‌کند تا تحلیل تکنیکال و معامله را بیاموزند.

در مجموع، اگر می‌خواهید ابزارهای نموداری را امتحان کنید، قطعاً بخش تریدینگ ویو C-Trade ارزش بررسی را دارد.

بهترین اندیکاتور تریدینگ ویو چیست؟

بهترین شاخص قدرت نسبی (RSI)، MACD، اسیلاتور Stochastic، حجم تعادلی (On Balance Volume) و باند بولینگر (Bollinger Bands) در حال حاضر بهترین اندیکاتورها برای خرید و فروش ارز دیجیتال هستند.

چرا باید از اندیکارتورهای تحلیل تکنیکال استفاده کنیم؟

اندیکاتورهای کریپتو یا اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال تمام جنبه‌های الگوهای بازار، قیمت تمام‌شده تاریخی، حجم و نوسان دارایی را در نظر گرفته و از راه اجرای محاسبات ریاضی در مورد کیفیت رفتار دارایی در آینده‌ای نزدیک اطلاعات مهمی را ارائه می‌دهند.

71
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x