بانک مرکزی سقف تراکنش صرافی‌های رمز ارز را دوباره محدود کرد
0

بانک مرکزی سقف تراکنش صرافی‌های رمز ارز را دوباره محدود کرد

بازدید : 546

صرافی‌های رمز ارزی کشور امروز از دستور جدید بانک مرکزی مبنی بر محدودیت جدید در سقف تراکنش صرافی‌های رمز ارز به ازای هر کد ملی خبر دادند. حالا بر اساس اعلام صرافی‌ها و نیز برخی از پرداخت‌یارها، سقف واریز از درگاه پرداخت پلتفرم‌های رمز ارز، برای هر کد ملی ۲۵ میلیون تومان ذر شبانه‌روز است.

به گزارش راه پرداخت، مدتی قبل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شاپرک تصمیم به مسدود کردن درگاه‌های پرداخت بدون اینماد گرفتند و اعلام کردند که از  ۲۴ آبان این فرآیند آغاز خواهد شد. آثار این تصمیم در وهله اول متوجه کسب‌وکارهای پرمخاطب اما رگوله نشده مانند صرافی‌های رمز ارز بود که علی‌رغم داشتن کد مالیاتی، در دسته‌های اینماد جایی نداشتند.

در نتیجه نهادهای صنفی و کسب‌و‌کارها با نهاد قانون‌گذار بانک مرکزی مذاکره کردند و بانک مرکزی مقرر کرد تا زمان رگوله نشدن این صنعت، به جای الزام دریافت اینماد، کد پایانه‌های صرافی‌های رمز ارزی به ۷۸۰۰۰ تغییر کند و سقف واریز از درگاه پرداخت اینترنتی از ۵۰ میلیون تومان به ۲۵ میلیون تومان برسد.

در همین رابطه بخوانید: کاهش سقف واریز یکجا به صرافی‌های ارز دیجیتال؛ اقدام جدید بانک مرکزی

به عبارت دیگر، سقف واریز روزانه هر کد ملی از طریق درگاه همچنان ۱۰۰ میلیون تومان باقی‌ ماند، چرا که واریز این مبلغ در چهار نوبت و با کارت‌های بانکی مختلف امکان‌پذیر بود. اما بانک مرکزی از روز گذشته محدودیت واریز از درگاه ای‌پی‌جی را برای هر ‌کد ملی اعمال کرده است. بر اساس این اقدام، یک یا چند تراکنش از یک کد ملی که جمع مبلغ آن‌ها بالاتر از ۲۵ میلیون تومان در شبانه‌روز باشد، ناموفق خواهد شد.

مهدی شریعتمدار مدیرعامل جیبیت نیز صحت این اتفاق را تایید کرده و در این خصوص به راه پرداخت گفت:

تیم مانیتورینگ جیبیت از حوالی شش صبح با خطاهای تراکنش‌ مواجه شدند و بعد از بررسی یوزکیس‌ها و پرس‌وجو از پلتفرم‌های طرف همکاری، متوجه اعمال محدودیت سقف تراکنش ۲۵ میلیون تومان برای هر کد ملی شدند.

به گفته شریعتمدار، پیش از این محدودیت ۲۵ میلیون تومانی برای هر تراکنش‌ بود و حتی کارت را هم دربرنمی‌گرفت.

مدیرعامل جیبیت با اشاره به محدودیت جدید در سقف تراکنش صرافی‌های رمز ارز تاکید می‌کند:

برداشت من این است که هر کد ملی در طول روز فقط یک بار می‌تواند از تمام ترمینال‌های کد ۷۸۰۰۰ خرید یا پرداخت انجام دهد.

او تصریح کرد که اگر فردی در یک پلتفرم ۲۵ میلیون تومان پرداخت انجام دهد، سقف تراکنش او برای پلتفرم دیگری پر شده است و تا روز بعدی امکان انجام تراکنش را در صرافی‌های رمز ارزی نخواهد داشت.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

1
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x