جریان باگ مرج اتریوم چه بود؟ آیا مرج به تعویق می افتد ؟
0

جریان باگ مرج اتریوم چه بود؟ آیا مرج به تعویق می افتد ؟

بازدید : 350

مرج اتریوم که مدت‌ها مورد انتظار بود، سرانجام با انتشار به روز رسانی‌های کلاینت‌های اتریوم جهت آماده‌سازی برای مرج در تاریخ 15 سپتامبر آغاز شد. با این حال گو اتریوم (Go Ethereum) و نترمایند (Nethermind) اشکالاتی را به ترتیب در به روز رسانی‌های Mainnet مرج نسخه‌های Geth 1.10.22 (Promavess) و 1.14.0 پیدا کرده‌اند. علی‌رغم این مشکلات، بعید است که پیدا شدن باگ مرج اتریوم ، این فرآیند را به تاخیر بیندازد، زیرا توسعه‌دهندگان با سرعت در صدد رفع و در دسترس نگه داشتن سایر کلاینت‌های اجرایی‌شان هستند.

کلاینت‌های اتریوم باگ هایی را در به‌روزرسانی‌های مرج گزارش می‌کنند

کلاینت‌های اتریوم گو اتریوم و نترمایند، باگ‌هایی را در به روز رسانی‌های Mainnet مرج خود پیدا کرده‌اند. پیتر سیلاگی، توسعه‌دهنده اتریوم، در یک توییت در تاریخ 23 آگوست، از وجود یک باگ رگرسیون در نسخه Geth 1.10.22 (Promavess) خبر داد. این یکی از درخواست های کششی (Pull Requests یا همان PR) است که تیم برای ادغام به سمت مدل ذخیره‌سازی جدید یا هرس آنلاین استفاده کرده است.

ووو آخرین نسخه ما خوب کار نمی‌کند. Geth 1.10.22 حاوی یک رگرسیون است که باعث می‌شود حالت trie/state درست کار نکند. به احتمال زیاد این یکی از PRهایی است که ما در مدل جدید ذخیره‌سازی/هرس آنلاین ادغام کرده‌ایم. تلاش برای یافتن و رفع مشکل ادامه دارد.

پیتر سیلاگی
باگ مرج اتریوم
کلاینت‌های اتریوم اشکالاتی را در به‌روزرسانی‌های مرج Mainnet گزارش می‌کنند

تیم Go Ethereum در حال حاضر به دنبال یافتن و رفع باگ مرج اتریوم است.

دنیل‌سی (DanielC) توسعه‌دهنده اصلی نترمایند هم در پاسخ توییت پیتر سیلاگی گفت که یک اشکال رگرسیون مشابه در نسخه 1.14.0 پیدا شده است. با این حال، تیم با تصمیم به بازگشت به مرحله تثبیت دقیق قبل از ادغام، مشکل را حل کرده است.

اخیرا ما هم رگرسیون‌های مشابهی را در نترمایند داشتیم، بنابراین تصمیم گرفته‌ایم به مرحله تثبیت دقیق قبل از مرج بازگردیم. در حال حاضر تغییرات را فقط در شاخه اصلی مرج می‌کنیم.

دنیل‌سی

با وجود تمام این بحث‌ها، بعید است که اشکالات پیدا شده بر ادغام اتریوم Mainnet با Beacon Chain در تاریخ پیش‌بینی شده 15 سپتامبر تاثیر بگذارد. کاربران همچنین می‌توانند به کلاینت‌های اجرایی ماینور روی بیاورند. علاوه بر این، کلاینت‌های اجرایی دیگری نیز وجود دارند که به آماده‌سازی برای مین نت مرج کمک می‌کنند.

تاکنون چندین کلاینت اتریوم، به روز رسانی‌های مورد نیاز Mainnet را منتشر کرده‌اند. این موارد عبارتند از: Besu v22.7.1، Geth v1.10.22، Nethermind v1.14.0، Erigon v2022.08.02-alpha، Lighthouse v3.0.0، Teku v22.8.1 و Prysm 3.0.0.

اصرار توسعه‌دهندگان برای مرج در 15 سپتامبر

توسعه‌دهندگان اتریوم بر اجرایی کردن مرج با TTD 58750000000000000000000 در تاریخ 15 سپتامبر اصرار دارند. با وجود پیدا شدن باگ مرج اتریوم برنامه‌ها جهت آپگرید بلاتریکس و پاریس نیز کماکان در حال انجام است.

مشتریان اتریوم شروع به انتشار نسخه‌های مین نت مرج کرده‌اند که آپگریدهای بلاتریکس، پاریس و مرج را پیکربندی می‌کند. همچنین نرخ هش اتریوم مطابق با میانگین نرخ هش مورد نیاز 872.2 هش بر ثانیه برای ادغام در تاریخ 15 سپتامبر است.

2
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x