فوربز: 51 درصد از حجم معاملات بیت کوین غیر واقعی و جعلی است
0

فوربز: 51 درصد از حجم معاملات بیت کوین غیر واقعی و جعلی است

بازدید : 365

بنابر گزارشی از مجله معتبر فوربز و مطالعه روی 157 صرافی مختلف، حجم معاملات بیت کوین بسیار پایین تر از عددی است که صرافی ها گزارش می‌دهند. بر اساس داده های فوربز، حجم معاملات بیت کوین در روز 14 ژوئن 128 میلیارد دلار بوده و این در حالی است که رقم گزارش توسط صرافی ها 262 میلیارد دلار بوده است. بدین ترتیب و بر اساس این داده ها حدود 51 % از حجم معاملات بزرگ ترین ارز دیجیتال بازار جعلی و یا غیر اقتصادی است.

استیبل کوین تتر در این آمار چه نقشی دارد؟

بنابر صحبت های فوربز، با توجه به آن که اکثر معاملات از طریق استیبل کوین ها اتفاق می‌افتند، تتر نقش بسیار زیادی را در معاملات اسپات بیت کوین ایفا می‌کند. با این حال باید توجه داشت که ارزهای فیات مانند دلار آمریکا، ین ژاپن، وون کره جنوبی و … نیز درصد بالایی از معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

به صورت کلی، حدود 90 % از نقدینگی بیت کوین در برابر تتر و یا دلار آمریکا است، اما نمی‌توان حجم تقاضای بسیار زیادی را که از سمت اروپاف ژاپن، کره و ترکیه ایجاد شده را نادیده گرفت. همچنین معلوم شده که بیشتر تریدهای بیت کوین از طریق معاملات پرپچوال و پس از آن معاملات اسپات و فیوچرز صورت می‌گیرد.

برترین صرافی ها از نظر حجم معاملات بیت کوین

گزارش فوربز صرافی های رمز ارزی را بر اساس حجم معاملاتی گزارش شده آنها و حجم معاملات واقعی بیت کوین به سه دسته مختلف تقسیم کرد. بر اساس این دسته بندی ها، سه صرافی بایننس، FTX و OKX از نظر حجم معاملات در رتبه های اول تا سوم قرار دارند و پس از آنها نیز بای بیت، بیت گت، کوکوین، کریپتو دات کام و … در رتبه های بعدی هستند.

نکته قابل توجه آن است که تنها صرافی های FTX، OKX و کریپتو دات کام در گروه 1 قرار می‌گیرند. گفتنی است که در این گروه، تفاوت میان حجم معاملات واقعی بیت کوین و حجم گزارش شده میان 0 تا 25 % است. دیگر صرافی ها در گروه 2 قرار می‌گیرند که میزان تفاوت داده های اعلامی آنها از 26 تا 79 % است.

مطلب مفید: راه ‌های شناسایی ارز دیجیتال آینده دار ؛ بهترین ارزها برای سرمایه گذاری کدامند ؟

گروه 3 نیز شامل صرافی های بسیار کوچک و قانون گذاری نشده می‌شود که برخی از آنها حجم معاملات عجیبی را گزارش کرده‌اند. برای مثال، صرافی بیت کوک، حجم معاملات بیت کوین خود را 14 میلیارد دلار گزارش کرده و این در حالی است که بازدیدکنندگان از این صرافی در ماه به 10 هزار نفر نمی‌رسد.

فوربز در گزارش خود متوجه شده است که یکی از بزرگ ترین مشکلات در رباطه با حجم معاملات غیر اقتصادی مربوط به صرافی هایی است که نظارت قانونی بر آنها صورت نمی‌گیرد و چنین داده هایی تاثیری بر اعتبار آنها نمی‌گذارد. این صرافی ها که شامل بایننس، بای بیت و MEXC نیز می‌شوندف حجم معاملات بیت کوین را 217 میلیارد دلار اعلام کرده‌اند و این در حالی است که رقم واقعی 89 میلیارد دلار است.

چرا صرافی ها اعداد جعلی را اعلام می‌کنند؟

بنابر گزارش فوربز، برخی از تریدرها درگیر تجارت شستشو می‌شوند تا تصویری غلط انداز از تقاضا و افزایش محبوبیت را برای یک توکن نشان دهند. صرافی ها از این معاملات غیر اقتصادی سود می‌برند چرا که حجم معاملات آنها نسبت به دیگر پلتفرم ها بیشتر می‌شود و کاربران بیشتری را جذب می‌کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x