۶۰ درصد اتریوم‌های سپرده گذاری شده در زیان هستند
0

۶۰ درصد اتریوم‌های سپرده گذاری شده در زیان هستند

بازدید : 406

میزان اتریوم‌های سپرده‌گذاری شده در شبکه اتریوم هر روز در حال افزایش است. با این حال نکته قابل‌توجه آن است که بیش از نیمی از اتریوم‌های استیک شده در زیان هستند. باید اشاره داشت که حدود 60% اتریوم‌ها در حالی در زیان هستند که قیمت اتریوم در چند هفته اخیر همواره با رشد همراه بوده است.

به نقل از بین‌کرپتو، گزارشی از تحلیلگران نشان می‌دهد که بخش زیادی از اتریوم‌های سپرده‌گذاری شده در شبکه اتریوم در زیان به سر می‌برند.

بر اساس داده‌های این گزارش، 60% از ETH استیک شده در قیمت 1600 دلار یا بالاتر از آن در شبکه اتریوم قفل شده‌اند و تنها 40% از اتریوم‌ها در قیمت پایین‌تر استیک شده‌اند. همچنین بر اساس داده‌ها، حدود 2 میلیون واحد اتریوم در قیمت 500 تا 700 دلاری استیک شده‌اند که زمان قفل شدن آنها را به ماه دسامبر 2020 و راه‌اندازی زنجیره بیکن بازمی‌گرداند.

توییت درباره اتریوم‌های استیک شده

استیکینگ اتریوم همچنان صعودی است

باید اشاره داشت که با قرار داشتن 60% سپرده‌گذاران در منطقه قرمز و زیان، استیکینگ اتریوم صعودی به نظر نمی‌رسد. گفتنی است که در سال گذشته و با رسیدن قیمت به محدوده 1000 دلاری وضعیت این سپرده‌گذاران بدتر نیز شد و حدود 80% از آنها در زیان قرار داشتند. بر اساس داده‌ها، اتریوم‌های بسیار در محدوده قیمتی 2500 تا 3500 دلاری وارد شبکه و قفل شده‌اند.

در حال حاضر 16.7 میلیون اتریوم یا 13.8% از موجودی این ارز در شبکه استیک شده است که با قیمت فعلی این ارز، ارزش آن حدود 28.2 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. گفتنی است که موجودی و عرضه اتریوم از زمان به‌روزرسانی مرج با کاهش و ضدتورمی بودن همراه بوده و 49.2 میلیون دلار از عرضه آن کاهش‌یافته است.

مطلب مفید: NFT بیت کوین چیست؟ مفهوم اوردینال (Ordinal) و نحوه خرید و فروش آن

به‌روزرسانی شانگهای هر روز نزدیک‌تر می‌شود و کاربران امیدوارند که بتوانند در اواخر ماه مارس اتریوم‌های سپرده‌گذاری شده خود را برداشت کنند. در این رابطه، تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که پلتفرم‌های لیکوئید استیکینگ با افزایش قابل‌توجه تقاضا همراه خواهند شد، چرا که این پلتفرم‌ها فرصت استیکینگ مستقیم و سودآوری بیشتر را ارائه می‌کنند.

روز 18 فوریه، پلتفرم DeFiLlama در گزارشی اشاره داشت که حدود 7 میلیون اتریوم در پروتکل‌های لیکوئید استیکینگ قرار دارد. این مقدار بیانگر 42% از کل موجودی استیک شده به ارزش 11.8 میلیارد دلار است. باید اشاره داشت که علیرغم توسعه این پلتفرم‌ها، اقدامات قانون‌گذاران آمریکای ازجمله کمیسیون بورس ممکن است کاربران این کشور را مجبور کند که به دنبال فرصت‌های استیکینگ در خارج از آمریکا باشند.

چشم انداز قیمت ETH

قیمت اتریوم در شبانه‌روز گذشته تحرک خاصی نداشته و اکنون در محدوده 1687 دلاری در حال معامله است. باید اشاره داشت که اکثر اتریوم‌های سپرده‌گذاری شده در حالی در زیان هستند که قیمت این ارز در روزهای اخیر با روندی رو به رشد همراه بوده است. اتریوم در ابتدای هفته به سمت مقاومت 1700 دلاری حرکت کرد و پس از آن با اصلاح همراه شد. باید اشاره داشت که قیمت این ارز همچنان نسبت به اوج خود در ماه نوامبر 2021 فاصله‌ای 65 درصدی دارد.

نمودار اتریوم

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x