بهبود احساسات سرمایه گذاران پس از رشد اخیر قیمت‌ها

بهبود احساسات سرمایه گذاران پس از رشد اخیر قیمت‌ها
0
بازدید : 2664

گزیده خبر:

با گذشت یک ماه از سقوط گسترده بازار در اواسط ماه مه و سقوط بیت کوین از 50 هزار به 30 هزار دلار، بازار رو به بهبودی رفته است. به گزارش کریپتوپوتیتو، با این جهش قیمت احساسات سرمایه گذاران تا حد زیادی نسبت به بازار بهبود یافته است. شاخص ترس و طمع بیت کوین نیز به حالت متعادل رسیده است.

بهبود احساسات سرمایه گذاران بیت کوین

بیت کوین ماه مارس را خوب به پایان نبرد. از اخبار منفی تسلا و ایلان ماسک گرفته تا سیاست‌های ضد کریپتو چین و پوزیشن‌هایی با لوریج بیش از حد، باعث شد تا پادشاه با سقوطی 20 هزار دلاری به کف قیمت 30 هزار دلاری برسد.

به طور طبیعی این سقوط باعث وحشت سرمایه گذاران شد. احساسات کلی آنان نیز با این افت وحشتناک، در وضعیتی مشابه با پنجشنبه سیاه مارس 2020 قرار گرفت.

بااین‌حال، بیت کوین تا حدودی اوضاع خود را بهبود بخشیده است. در عرض یک ماه، پادشاه ارزهای دیجیتال بیش از 30 درصد رشد کرد و اخیراً از 40 هزار دلار فراتر رفت.

بر اساس داده‌های CryptoQuant که با بررسی داده‌های مختلف درون زنجیره به دست آمده، احساسات سرمایه گذاران نیز با این افزایش قیمت بهبود یافته است.

یکی از این داده‌های فاندینگ ریت صرافی‌های دیجیتال است. به عقیده CryptoQuant، درصورتی‌که این نرخ منفی باشد، بازار از دیدگاه تریدرها منفی است. این نرخ در اواسط ماه مه به زیر صفر سقوط کرده بود اما طی چند هفته گذشته از صفر بالاتر آمده و متعادل شده است.

نمودار فاندینگ ریت بیت کوین

علاوه بر این، ورود سرمایه جدید به بازار مشتقات می‌تواند دلیلی بر امیدواری هرچه بیشتر به این بازار باشد.

ورود سرمایه به بازار مشتقات

همچنین، نرخ لوریج صرافی‌ها نیز افزایش یافته است. مطلبی که حاکی از بهبود احساسات و اعتماد سرمایه گذاران نسبت به بازار کنونی است.

نمودار بیت کوین

شاخص ترس و طمع چه می‌گوید؟

شاخص ترس و طمع بیت کوین معیاری برای ارزیابی احساسات بازار است. این شاخص از داده‌های مختلفی چون رسانه‌های اجتماعی، نظرسنجی‌ها و … برای ارزیابی احساسات استفاده می‌کند.

این شاخص از صفر (ترس شدید) تا 100 (طمع شدید) طبقه‌بندی می‌شود. با سقوط آزاد بازار در اواسط ماه مه، این شاخص با قرار گرفتن در حالت ترس شدید، پایین‌ترین سطح از مارس سال گذشته را تجربه کرد.

بااین‌حال، با رشد قیمت بیت کوین این شاخص در منطقه نرمال قرار گرفته است. مطلبی که نشان می‌دهد احساسات سرمایه گذاران نسبت به بازار بهبود یافته است.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x