شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) پنجشنبه اعلام می‌شود؛ واکنش بیت کوین چگونه خواهد بود؟
0

شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) پنجشنبه اعلام می‌شود؛ واکنش بیت کوین چگونه خواهد بود؟

بازدید : 1217

شاخص قیمت مصرف‌کننده یا به اختصار CPI آمریکا روز پنجشنبه، ۱۲ ژانویه منتشر خواهد شد و بسیاری منتظر تاثیر آن بر بازارهای مالی به خصوصی ارز دیجیتال هستند. با وجود اینکه در ماه‌های اخیر، نرخ تورم در مقایسه با اوج آن در تابستان سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است، انتظار می‌رود تورم همچنان مشکل‌ساز باشد.

پیش‌بینی داده‌های مرتبط با CPI

به گزارش کریپتوپوتیتو، آمار و ارقام مربوط به شاخص قیمت مصرف‌کننده یا CPI نقش مهمی در تصمیم‌گیری فدرال رزرو برای تداوم سیاست پولی کنونی خود و افزایش نرخ بهره خواهد داشت. با توجه به اینکه در سال 2022، نرخ بهره 4.5% افزایش یافت، انتظار می‌رود این روند ادامه داشته باشد.

این انتظار با توجه به برآوردهای کلی در رابطه با شاخص قیمت مصرف‌کننده ماه دسامبر دور از ذهن نیست. بر اساس داده‌های بانک فدرال کلیولند، شاخص قیمت مصرف‌کننده در ماه دسامبر می‌تواند 0.5% افزایش یابد و میزان سالیانه آن از 6% فراتر برود.

بلومبرگ معتقد است CPI ماهیانه افزایشی 3.0 درصدی را تجربه خواهد کرد و رشد سالیانه به 5.7% خواهد رسید. با این حال، هرکدام از پیش‌بینی‌ها حاکی از بالاترین جهش CPI برای ماه دسامبر در طول 41 سال اخیر هستند.

دو تن از اقتصاددانان بلومبرگ در گزارشی در این رابطه نوشتند:

تحولات مطلوب در رابطه با تورم نتیجه افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو نیستند. آنها بیشتر با شیوع دوباره کرونا در چین و همچنین آب و هوای معتدل در زمستان ارتباط دارند. با این حال، کاهش قیمت انرژی به کاهش شدید پیش‌بینی‌ها در رابطه با تورم در کوتاه‌مدت کمک کرده است.

شاخص قیمت مصرف‌کننده ماه دسامبر چه تاثیری بر بیت کوین خواهد گذاشت؟

بیت کوین سال 2023 را با عملکرد خوبی آغاز کرد و در عرض یک هفته، تقریبا 1000 دلار افزایش یافت و بالاخره پس از یک ماه، مقاومت 17000 دلاری را شکست.

با توجه به تاریخچه قیمت بیت کوین و واکنش آن نسبت به اعلام آمار مهم توسط دولت آمریکا، از جمله داده‌های مربوط به تورم و CPI، می‌توان انتظار داشت بیت کوین، حداقل تا پایان هفته درگیر نوسانات شود. در واقع، برخی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند بیت کوین پس از انتشار شاخص قیمت مصرف‌کننده ماه دسامبر تا 20000 دلار افزایش یابد، به خصوص اگر بازار سهام آمریکا نیز با رشد همراه شود.

چه قیمت افزایش یابد و چه با افت روبه‌رو شویم، گذشته نشان داده که بیت کوین به اتفاقات خیلی سریع‌ واکنش نشان می‌دهد و همین بر اهمیت آماری که روز پنجشنبه منتشر خواهد شد می‌افزاید.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x