صرافی بایننس در معرض اتهام ، ادعای چانگ پنگ ژائو چیست؟
0

صرافی بایننس در معرض اتهام ، ادعای چانگ پنگ ژائو چیست؟

بازدید : 1976

گزیده خبر:

  • طبق گزارشات بایننس ، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال ، بخاطر معاملات احتمالی انجام شده توسط مشتریان مستقر در ایالات متحده، توسط کمیسیون CFT این کشور تحت نظارت و بازرسی قرار گرفته است.
  •  چانگ پنگ ژائو ، مدیر عامل این صرافی ، اعلام کرد: اگر کمیسیون قصد دارد در این باره تحقیق کند این بدان معنی نیست که ما متهم شده ایم.

روز جمعه، طبق گزارشی که توسط یک منبع ناشناس به دست bloomberg، رسانده است،که شهروندان امریکایی به معاملات اوراق مشتقه مشغول بوده اند. اما در حال حاضر هنوز مشخص نشده که آیا بازرسی ها منجر به اقدامات قانونی خواهد شد یا نه.

این صرافی هنوز به هیچ جرمی متهم نشده است . با این حال ، طبق گزارشات ، تنظیم كنندگان در حال بررسی این موضوع هستند. كه آیا مشتقات ارزهای رمزنگاری شده توسط شهروندان آمریکا در پلتفورم بایننس خرید و فروش شده است یا نه.

سخنگوی بایننس در گفت و گو با Cointelegraph گفت:

“با توجه به سیاست هایمان ، نمی توانیم در مورد ارتباط با هیچ نهاد نظارتی صحبت کنیم. چیزی که می توانیم بگوییم این است که ما در کار با نهادهای نظارتی در سراسر دنیا رویکرد همکارانه داریم. و الزامات مربوط به توافق نامه را بسیار جدی می گیریم. ”

معاملات مشتقه رمزارزها، در ابتدای سال 2021 به رکورد های قیمتی جدیدی رسید. در حالی که بایننس خود تا زمان انتشار به عنوان محلی برای پوشش 59 میلیارد دلار فعالیت می کرد .که بیش از دو برابر نزدیکترین رقیب خود ، Huobi Global، است.

اخیراً ، Bybit، صرافی سنگاپوری مربوط به مشتقات رمزارز ، به دنبال ممنوعیت تجارت خرد مشتقات از سوی سازمان رفتارهای مالی ، مجبور شد به فعالیت خود در انگلستان پایان دهد.

طبف گزارشات انجام شده، Binance از ورود IP آدرس های ایالات متحده به سایت جلوگیری می کند. با این حال در مقاله بحث برانگیز ماه اکتبر، مجله فوربز ادعا کرد :

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت بایننس، مرتباً کاربران را به استفاده از VPN تشویق می کند.

پاسخ چانگ پنگ ژائو به اتهام وارد شده به صرافی بایننس

اما چانگ پنگ ژائو ،بدون ذکر هیچ مثالی، گفت: از اینگونه موارد در گذشته هم اتفاق افتاده است. به اعتقاد او ممکن است رقبای این صرافی به خبر نگاران برای داستان سازی و نشر محتوای بی اساس رشوه داده باشند.

طبق گزارشات ، CFTC در حال بررسی این موضوع است که “آیا کاربران آمریکایی معاملات غیرقانونی در بورس انجام داده اند یا نه.” با توجه به اینکه ژائو  در نوامبر سال گذشته  اعتراف کرد که تریدرهای آمریکایی روش های “هوشمند” ای برای دور زدن ممنوعیت پیدا می کنند. این مسئله هم اصلاً بعید به نظر نمیرسد.

وی در آخر با لحن امیدوار کننده ای افزود :

“فعالان این حوزه و آژانس های نظارتی میتوانند به تفاهم برسند. در حال حاضر نوعی سوء تفاهم بین فعالان صنعت و نهادهای نظارتی وجود دارد. امیدوارم که هر دو طرف برای رفع این مشکل و پر کردن این شکاف تلاش کنند.”

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x