یورو دیجیتال
0

یورو دیجیتال

بازدید : 1449

گزیده خبر:

  •  پروژه یورو دیجیتال برای راه اندازی در سال 2021 در حال بررسی است.
  • تصمیم گیری در مورد نحوه راه اندازی این رمزازر پروسه ای بسیار زمانبر خواهد بود.
  • به گفته یکی از مدیران اجرایی بانک مرکزی اروپا ، مقامات مالی این کشور می توانند از اوایل سال آینده پروسه تشکیل چهارچوب طرح تحقیقاتی خود برای یورو دیجیتال را آغاز کنند.

هولگر نوهایوس ، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB)، روز دوشنبه در جشنواره 2020 FinTech سنگاپور شرکت کرد. او با حضورش در این کنفرانس آنلاین توسعه جهانی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را مورد بحث و بررسی قرار داد.

او همچنین ادعا کرد که بانک مرکزی اروپا از مقامات مالی این کشور توقع شفاف سازی این مسئله را دارد. آنها مشتاقند بدانند که آیا انتشار یوروی دیجیتال تا اواسط سال 2021 امکانپذیر خواهد بود یا خیر.

“نهایتاً تا اواسط سال 2021 ، سیستم مالی این کشور تصمیم خود مبنی بر انتشار پروژه ی یورو دیجیتال را اعلام خواهدکرد. اما توجه داشته باشید که این مرحله صرفاً مرحله بررسی و تحقیق است . و نه تصمیم گیری برای عملی کردن این پروژه. در صورت اتخاذ تصمیمات سیاسی میتوانیم یک مرحله جلوتر برویم. و راجع به جنبه های دیگر این پول دیجیتال اعم از ساختار ، مراحل اجرایی و البته زمان انتشار آن تصمیم بگیریم.”

نوهایوس تأکید کرد که یورو دیجیتال مکمل پول نقد و سپرده های بانک مرکزی خواهد شد نه جایگزین آنها.

طبق گفته نوهایوس:

“پول دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)هنگام استفاده در خارج از کشور چالش های بزرگی را ایجاد می کند. این چالش ها بیشتر به مدیریت سرمایه و مسئله مقدار پاداش(حق الزحمه) مربوط میشود. سختی راه اندازی این پروژه اینجاست. این مسائلی است که باید برای حل آنها فکری بکنیم. خواه با اعمال کردن محدودیت های شدید ، طرح های تشویقی و یا هر چیز دیگری.”

در ادامه نوهایوس به رایزنی عمومی بانک مرکزی اروپا در مورد یورو دیجیتال احتمالی اشاره کرد. طبق مقاله منتشر شده در اواسط ماه اکتبر، این رایزنی به منظور جمع آوری نظر سهامداران دولتی و خصوصی برای بررسی نیاز اروپا به یورو دیجیتال برگزار میشود.

در ماه نوامبر کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا ،  تا ژانویه 2021 به بانک فرصت داد تا تصمیم خود درمورد انتشار یورو دیجیتال را اعلام کند.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x