سرقت 140 میلیون دلاری در پی هک شدن پلتفرم بازی Vulcan Forged
0

سرقت 140 میلیون دلاری در پی هک شدن پلتفرم بازی Vulcan Forged

بازدید : 6833

فکت کوینز: هکری با نفوذ به پلتفرم بازی Vulcan Forged بر بستر پالیگان موفق شده به کلید خصوصی کیف پول های 96 کاربر دسترسی پیدا کند و تقریبا 4.5 میلیون توکن بومی این پلتفرم را به سرقت ببرد. برآورد شده است که کاربران Vulcan Forged تقریبا 140 میلیون دلار از دست داده‌اند.

این شرکت وعده داده تا خسارت کاربران متضرر شده را از خزانه بپردازد و مدعی شده که نیمی از سرمایه به سرقت رفته را نیز به کاربران بازگردانده است. توکن بومی Vulcan Forged با نام PYR در 24 ساعت گذشته بیش از 30 درصد با کاهش ارزش رو به رو شده است و از 32 دلار به 20 دلار رسیده است.

جیمی تامسون، مدیرعامل Vulcan Forged بیان داشته است که هکر موفق شده به کیف پول های نیمه حضانتی حمله کند که این شرکت آنها را برای کاربران خود مدیریت می‌کند. به نظر می‌رسد مشکل اصلی متعلق به نقطه ای آسیب پذیر در شبکه Vulcan Forged بوده است. وی در یک پست ویدیویی درباره نحوه اتفاق افتادن این سرقت بیان داشت:

«شخصی به سرورهای پلتفرم ما نفوذ کرد و اطلاعات کیف پول های ونلی (Venly) را برداشته و موفق شده به کلیدهای خصوصی آنها دسترسی پیدا کند. ما در آینده از کیف پول های تمام غیر متمرکز استفاده خواهیم کرد تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.»

مطلب مفید: پیش بینی قیمت بیت کوین؛ آینده چگونه خواهد بود؟

140 میلیون دلار برای یک سیستم بازی بسیار زیاد به نظر می‌رسد. بر اساس داده های اتراسکن، تعداد کیف پول هایی که هولدر PYR هستند به طور کل و با در نظر گرفتن صرافی ها به 6501 عدد می‌رسد. اگر Vulcan Forged را با پلتفرم بازی دیگری مقایسه می‌کنیم، تعداد کیف پول هایی که هولدر توکن های اکسی اینفینیتی هستند به 45,073 می‌رسد. به نظر می‌رسد هکر برای سرقت رقم مذکور باید نهنگ های این توکن را نیز مورد هدف قرار داده باشد و از هر کیف پول 1.4 میلیون دلار دزدیده باشد.

شایان ذکر است که این حمله ارزش بازار Vulcan Forged را از 612 میلیون دلار به 397 میلیون دلار رسانده است.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

منبع: دیکریپت

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x