Rebalancing؛ استراتژی تعادل مجدد در سبد سرمایه گذاری
0

Rebalancing؛ استراتژی تعادل مجدد در سبد سرمایه گذاری

بازدید : 2017

یکی از بهترین مزایایی که یک سرمایه گذار می‌­تواند داشته باشد، این است که بتواند با یک استراتژی احساسات خود را در تصمیمات سرمایه‌گذاری دخیل نکند. این امر در استراتژی Rebalancing امکانپذیر است که برای بازنگری، مشخص کردن مسیر یا افق سرمایه­ گذاری و میزان خطرپذیری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

افق سرمایه­ گذاری ]dsj?

منظور ما از افق سرمایه­ گذاری یک دوره­ ی 1 ساله، 3 ساله یا بیشتر است. یک سرمایه ­گذار، اول از همه، باید در خصوص دوره­ ی سرمایه­‌گذاری خود تصمیم بگیرد و آن را دنبال کند. زیرا در اکثر موارد بازنگری در یک مسیر کوتاه تأثیر مطلوبی را به جای نخواهد گذاشت. با این حال، سبد ارز دیجیتال، با توجه به نوسانات زیادش، می­‌تواند نتایج خوبی را در بازه یک ماهه داشته باشد. بنابراین مهم است که سبد سرمایه خود را کنترل و مرتباً بر آن نظارت کنید.

خب، بازنگری در سبد سهام چه نتایجی در بر دارد؟ استراتژی بازنگری یا Rebalancing در حقیقت استقرار مجدد ساختار اصلی سبد ارز دیجیتال شماست. بیایید به مثالی از بازنگری در سبد ارز دیجیتال نگاهی بیندازیم.

استراتژی بازنگری

استراتژی بازنگری (Rebalancing) باعث هموار شدنِ سود سرمایه ­گذاری­‌های شما می‌­شود. و ما را مجبور می­‌سازد تا در کف بخریو و در سقف بفروشیم. بازنگری در سبد ارز رمزنگاری شده یک ابزار تاکتیکیست که به شما اجازه می‌­دهد تا سهام ارز دیجیتال را در یک سبد به سهم اصلیشان برسانید. بازنگری یک هدف نیست، بلکه فقط یک ابزار است. در هلدرلب (Holderlab)، بازنگری دستی و اتوماتیک سبد براساس دوره و آستانه اجرا می‌شود که در مورد این موضوعات بعدها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

راهکارهای برقراری تعادل مجدد در سبد ارز دیجیتال

بازنگری دستی

شما تصمیم می­‌گیرید که با توجه به فرا رسیدنِ زمان آن یا وجود انحرافات بسیار، نیاز به تجدید تعادل در سبد سهام وجود دارد. متأسفانه، هنگام اتخاذ تصمیم‌گیری‌­ها پیرامون سرمایه­ گذاری، می‌­بایست احساسات را کنار بگذاریم و به قوانین پایبند بمانیم. بگذارید با جزئیات بیشتر دو نوع بازنگری دیگر را توضیح دهیم. (آستانه‌ای و دوره­‌ای)

بازنگری آستانه­‌ای 

بازنگری یا Rebalancing آستانه ­ای لحظه‌­ای را نشان می‌­دهد که یکی از ارزهای موجود در سبد به سطح معینی از رشد، به عنوان مثال در سطح 5٪ رسیده باشد. پس به ایجاد تعادل مجدد در این سبد می‌­پردازیم.

بیایید به نتیجه ­آزمایشی توزیع فوق نگاهی بیندازیم:

استراتژی بازنگری
جدول عملکردی سبد سهام با بازنگری آستانه ­ای 5 درصدی
استراتژی بازنگری
بازده سبد سهام در بازنگری آستانه ­ای 5 درصدی.

نتیجه: P&L: 117.68٪، حداکثر ریزش 79.87٪ (با توجه به اینکه سبد سهام آزمایشی ما از تنوع چندانی برخوردار نبوده)

علاوه بر این، پیشنهاد می‌کنیم که به نمودار توزیع­ های احتمالی با تعادل آستانه‌­ای، و سودآوری و حداکثر افت سرمایه آن­ها نگاهی بیندازید.

استراتژی بازنگری
بازده سبد سهام در مقایسه با درصد دوره­ ی آستانه ­ای.
استراتژی بازنگری
تعادل مجدد و حداکثرنزول بسته به انحراف تنظیم شده٪

همانطور که می‌­توان در نمودار توزیع بازنگری آستانه‌­ای مشاهده کرد، ما از محاسبه­ بازنگری فراتر از آستانه­ ی 6 درصدی دست کشیدیم. زیرا میزان ریزش سبد به بیش از 95 درصد رسید. بدیهی است که ما نباید اجازه ­چنین میزان سقوطی را دهیم که این خود احتمالاً به دلیل تنوع و همبستگی سبد سهام ماست.

استراتژی بازنگری

به همبستگی این سبد ارز دیجیتال نگاه کنید. می‌­بینیم که سه مورد از چهار دارایی ما بسیار با یکدیگر همبستگی دارند. که در نتیجه، بر میزان افت سرمایه ما تأثیر می­‌گذارد.

بازنگری دوره­‌ای 

بازنگری دوره‌ای برای زمانی است که باید در دوره‌­های زمانی مختلف، برای مثال هفتگی یا هر 5 ساعت یکبار، سبد سهام خود را متعادل سازید.

استراتژی بازنگری
بازده سبد سهام در دوره­ های مختلف بازنگری.
استراتژی بازنگری
افت سبد سهام در مقایسه با دوره ­های مختلف بازنگری.

همانطور که می­‌بینیم بازده سبد سهام با افزایش بازنگری در دوره‌­های ساعتی به نسبت ثابت است. برخلاف بازنگری آستانه‌­ای، سقوط سبد سهام رشد تصاعدی ندارد. همانطور که شاهد هستیم، کاهش سودآوری و افزایش ضرر از دوره بازنگری 8 ساعته شروع می‌­شود.

بازنگری دوره‌ای روزانه و هفتگی

استراتژی بازنگری
افت سبد سهام در مقایسه با دوره­ های بازنگری.
استراتژی بازنگری
بازده سبد سهام در مقایسه با دوره­ ی بازنگری.

ملاحظه می‌کنید که افت سرمایه در مقایسه با دوره­‌های ساعتی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. در حالی که میزان خطرپذیری و سودآوری با مقادیر بازنگری آستانه‌­ای مشابه است.

خلاصه مطلب

در این مقاله، استراتژی بازنگری یا Rebalancing و نیاز به آن را بررسی کردیم. سبد آزمایشی ما خیلی متنوع نبود، و بخشی از دارایی­‌ها همبستگی زیادی با یکدیگر داشتند. در مقالات بعدی، به وجود تنوع در سبد ارز دیجیتال و ارتباط آن با خطرپذیری و سودآوری سبد خواهیم پرداخت.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x