شیت کوین (Shitcoin) چیست؟
0

شیت کوین (Shitcoin) چیست؟

بازدید : 198

شیت کوین

اصطلاح شیت کوین یکی از بحث برانگیزترین اصطلاحات در دنیای رمزنگاریست. زیرا این عنوان توصیف تحقیرآمیزی برای برخی پروژه های رمزنگاری به حساب می آید. حتی بسیاری از پروژه های ارزهای رمزنگاری شده که شیت کوین نامیده می شوند به نوعی کپی از بیت کوین هستند. و هیچ گونه دستاورد یا فن آوری جدیدی ندارند.

از بدو تولد بیت کوین، اصطلاحات جدیدی مانند شیتکوین در حوزه‌ی رمزارز ظاهر شده. شیت کوین اصطلاحی بسیار رایجیست که برای کوچک شمردن بسیاری از جایگزین های بیت کوین یا آلتکوین ها استفاده می شود. اما معنای واقعی شیت کوین چیست؟ و چرا از آن استفاده می شود؟

باید بدانید که ارزهای دیجیتال پوچ هم وجود دارند. ارزهای رمزپایه ای که فقط با هدف کلاهبرداری از مردم ایجاد شده اند. ارزهای رمزپایه ای که هیچ کاربرد ابتکاری یا هیچ پیشرفتی ندارند … درک این موضوع به شما کمک می کند تا پول خود را از دست ندهید.

اصطلاح شیتکوین اشاره به همه رمزارزهای بی فایده‌ای دارد که در بازار موجودند. ارزهای دیجیتالی که بدون هدف مشخصی ایجاد شده اند. و با قیمت های احتمالی ارائه می شوند یا به بیان ساده فایده ای ندارند .زیرا نسخه ارزان سایر پروژه ها هستند. بنابراین شیت کوین یک اصطلاح ذهنیست .که هر شخص می تواند به رمزارزی که در نظر دارد نسبت دهد.

شیت کوین
شیت کوین (Shitcoin) چیست؟

صدها هزار یا میلیون ها ارز رمزپایه وجود دارد .اما سوال اینجاست که چه تعداد از آنها شیت کوین محسوب می شوند؟ خوب پاسخ حقیقی این است که اکثریت قریب به اتفاق آنها شیتکوین هستند. همزمان با رشد، توسعه و محبوبیت بیت کوین، پروژه ها و استارت آپ های جدید ارزهای رمزپایه جدید ظهور کردند.

برخی به دنبال تکرار سیستم بیت کوین و بهبود مشکلات بودند. یا می خواستند در یک پروژه کاملاً جدید و پیشرفته مانند پروژه‌ی Ethereum نوآوری کنند. اما دسته‌ای دیگر از پروژه ها نیز شروع به ظهور کردند، که هیچ پیشرفت و ارزشی برای زنجیره بلاکچین tecnología که بیت کوین اجرا کرده بود، به همراه نداشت. پروژه هایی که صرفاً کپی بودند یا اهداف یا مقاصد مشخصی را ارائه نمی دادند. این جا بود که شیت کوین متولد شد.

چگونه می توان یک شیت کوین را شناسایی کرد؟

بسیاری از مردم تصور می کنند که هر ارزدیجیتالی به غیر از بیت کوین، نوعی از بیت کوین است. آیا این تصور حقیقت دارد؟ همانطور که گفتیم، تا حدودی این یک تفکر اشتباه است.

در دنیای رمزنگاری، وقتی پروژه جدیدی ساخته و راه اندازی می شود، ویژگی های خاصی وجود دارد. که آن پروژه را قابل اطمینان می کند. اما هنگامی که آن پروژه نوید تغییرات بزرگ و انقلابی در صنعت رمزنگاری را می دهد، اما فاقد انتظارات و اهداف مشخص است و ویژگی های تعریف شده یا توسعه دهندگان آن تا حدودی مرموز هستند، به احتمال 99.99 این یک شیت کوین است. بله، گفتن آن سخت به نظر می رسد، اما واقعیت این است که بیشتر پروژه ها به شکلی کاملاً قابل استدلال شیت کوین محسوب میشوند.

امروزه با پیشرفتهای مداوم فناوری، دریافت اعلانها یا تبلیغات روزانه در مورد راه اندازی پروژه های جدید که نوید مزایای بی نهایتی را می دهند، بسیار معمول است. با این وجود، برای اینکه هزاران شگفتی ارائه شده توسط این سرمایه گذاری ها به سادگی شما را متحیر نکند، هنگام ارزیابی آنها باید موارد خاصی را در نظر داشته باشید.

پارامترهای ضروری برای تشخیص شیت کوین ها

تقریباً همیشه، ارزهای رمزنگاری شده جدید به لطف یک ICO «عرضه اولیه سکه» متولد می شوند. این عرضه ها همیشه به دنبال تبلیغ و موقعیت یابی برای ارز رمزنگاری شده یا آلتکوینی هستند که آنها راه اندازی می کنند. و به دنبال جذب سرمایه گذاران علاقه مند و تزریق منابع به پروژه های خود از طریق کسب سکه هستند. اما ICO ها همیشه مطمئن نیستند. در حقیقت، رونق ICO در سال 2017 مشکلات کلاهبرداری شدیدی را برای جامعه رمزنگاری به همراه آورد. بنابراین،برخی از توصیه ها برای شناسایی یک شیتکوین عبارتند از:

  • اگر یک نسخه عملی مشابه از پروژه شناخته شده دیگر بود و هیچ whitepaper از خود نداشت ، شک نکنید که یک شیت کوین است.
  • تیم توسعه دهندگان آن را گروه کوچکی از افراد گمنام تشکیل می دهند. که پشت ایموجی ها و نام های جعلی پنهان می شوند. هیچ چیزی بیشتر از گروهی از افراد گمنام که برای تحقق پروژه ای که از هیچ حاصل شده و فقط به دنبال پول هستند، بی اعتمادی ایجاد نمیکند.
  • وب سایت پروژه فاقد اصالت و طراحی حرفه ای است. و عموماً از دامنه های رایگان استفاده می کنند.
  • آنها یک برنامه کاری با اهداف مشخص ارائه نمی کنند و تضمینی بر توسعه پروژه در آینده نیست.

یا آنها یک فورک متعلق به یکی از ارزهای رمزنگاری شده (معمولاً بیت کوین) را توسعه می داده اند یا خیر. خلاصه اینکه اصلاً نوآوری ندارد.

در همه این موارد ، توسعه دهندگان این پروژه را ایجاد می کنند ، آن را راه اندازی می کنند. و در بازار تبلیغ می کنند. و پس از اینکه موفق شدند با هزینه سرمایه گذاران سود کسب کنند ، توسعه آن را کنار می گذارند. آنها به کار یا تلاش خود برای توسعه ادامه نمیدهند. و باعث ایجاد یک شیت کوین می شوند که هیچ ارزشی در سیستم ندارد.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x