جاستین بونز: امنیت بیت کوین در طولانی‌مدت محکوم به فنا است
0

جاستین بونز: امنیت بیت کوین در طولانی‌مدت محکوم به فنا است

بازدید : 462

جاستین بونز، سرمایه‌گذار مطرح و مدیر یک شرکت سرمایه‌گذاری به‌تازگی اطمینان داده است که بیت کوین به‌عنوان یک ابزار پرداخت امن تنها برای مدتی کاربرد خواهد داشت. وی معتقد است که امنیت بیت کوین در سال‌های آینده با چالش مواجه خواهد شد چراکه فعالان این شبکه انگیزه‌های اقتصادی خود برای امن نگه‌داشتن آن را از دست خواهند داد.

چرا بیت کوین در بلندمدت ایمن نخواهد بود؟

به نقل از یوتودی، بونز روز گذشته در یک پست توییتری گفت که امنیت بیت کوین در صورتی حفظ خواهد شد که این ارز هر 4 سال یک‌بار ارزش خود را دو برابر کند یا از طرفی دیگر با کارمزدهای سنگین تراکنش‌ها سروکار داشته باشد.

باید اشاره داشت که ازنظر وی، رشد قیمتی مذکور برای بیت کوین غیرممکن به نظر می‌رسد چراکه برای رسیدن به این هدف، ارزش بیت کوین باید از تولید ناخالص داخلی تمامی کشورهای جهان بیشتر شود. بااین‌حال، حتی در صورتی که سناریو صعودی مذکور رخ دهد، در 80 سال بودجه امنیت بیت کوین از بین خواهد رفت.

توییت بونز درباره امنیت بیت کوین

علاوه بر آن و در سناریو کارمزدها نیز به نظر نمی‌رسد که تعداد زیادی از کاربران حاضر باشند به‌طور معمول از بیت کوین استفاده کنند، آن‌هم زمانی که مجبور به پرداخت 100 دلار کارمزد باشند. گفتنی است که این اتفاق در گذشته برای اتریوم رخ داده بود و قبل از فعال شدن طرح بهبود EIP-1559، کارمزد اتریوم برای تراکنش‌های یونی سواپ و اپن سی به 100 دلار نیز می‌رسید.

مطلب مفید: فی پروتکل (Fei protocol) چیست؟ آشنایی با توکن فی‌ (FEI)

در آن زمان و به واسطه فعالیت‌های پانزی و رشدهای سریع قیمتی، شبکه اتریوم تقریباً غیرقابل استفاده شد. بونز اطمینان دارد که محدودیت سایز بلاک‌های بیت کوین دلیل فروپاشی امنیت بیت کوین در آینده است و این اتفاق ازنظر وی اجتناب‌ناپذیر است. وی در ادامه افزود که پرداخت صدها دلار کارمزد برای یک تراکنش در بازار رقابتی واقع‌بینانه نیست. با افزاش کارمزدها کاربران شبکه را رها خواهند کرد و تمام آن تقصیر محدودیت غیرضروری سایز بلاک‌ها است.

از سویی دیگر و برخلاف بیت کوین، بونز به تحسین شبکه اتریوم و به‌روزرسانی مرج آن پرداخت که بر اقتصاد توکنی این شبکه تأثیر مثبت زیادی گذاشته است.

سقوط امنیت بیت کوین چه زمانی رخ خواهد داد؟

بونز در گذشته از حامیان بیت کوین بود و برای دیدگاه اصلی آن می‌جنگید اما اکنون درباره سقوط اجتناب‌ناپذیر آن به کاربران هشدار می‌دهد. وی معتقد است که مدل امنیت بیت کوین در فاصله 5 تا 9 سال آینده سقوط خواهد کرد. همچنین شایان ذکر است که کریگ رایت یا همان ساتوشی تقلبی نیز اخیراً و دوباره به انتقاد از بیت کوین پرداخت و گفت که نمی‌توان در حال حاضر از این ارز به‌عنوان یک سیستم پرداخت مؤثر استفاده کرد.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت ش همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x