بازی Gunstar Metaverse چیست؟ آموزش گان استار متاورس

بازی Gunstar Metaverse چیست؟ آموزش گان استار متاورس
0
بازدید : 567

فناوری بلاک چین از طریق گیم فای (GameFi)، کاربران را قادر ساخته تا در حین بازی کردن درآمد کسب کنند. فناوری متاورس نیز فرصت‌های بی‌پایانی را برای علاقه‌مندان به گیم ارائه کرده است تا مهارت‌های خود را از طریق بازی‌های P2E کشف کنند‌ و در عین حال به کسب درآمد بپردازند. با این حال، بسیاری از بازی‌های متاورس برای کاربران بیش از حد پیچیده و فنی هستند؛ البته نه بازی Gunstar Metaverse . با فکت کوینز همراه باشید تا این بازی جذاب و جایگاه آن در گیمفای را بررسی کنیم.

بازی Gunstar Metaverse چیست؟

گان استار متاورس (Gunstar Metaverse) یک بازی NFT نقش آفرینی آنلاین (MMORPG) است که در آن بازیکنان می‌توانند مهارت‌های تاکتیکی و فکری خود را  به شیوه‌ای لذت‌بخش و هیجان‌انگیز به کار گیرند.

گان استار متاورس که حول یک دنیای مجازی بزرگ به نام Fantasy Star World طراحی شده است، بازیکنان را وارد یک دنیای مجازی می‌کند که در آن برای نجات تمدن بشری در برابر هیولاها می‌ایستند.

همانند اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)، بازیکنان در گان استار باید با حیوانات خانگی NFT خود کار کنند و از توانایی های تحلیلی خود در بازی بهره ببرند.  گیم پلی اصلی بازی یک سیستم NFT pet است که بر هر حرکتی در این بازی استراتژیک دو بعدی تأثیر زیادی می‌گذارد.

بازی Gunstar Metaverse چیست؟

Gunstar Metaverse که توسط یک سیستم توکن دوگانه متشکل از توکن‌های GST و GSC پشتیبانی می‌شود، ماموریت دارد تا لذت واقعی را برای بازیکنان در عین کسب درآمد فراهم می‌کند.

بیشتر بخوانید: بررسی کامل بازی مار دیوانه (Crazy Snake)؛ کسب درآمد از بازی

گیم پلی بازی Gunstar Metaverse

Gunstar Metaverse از یک گیم پلی ساده بهره می‌برد تا بازی برای همه علاقه‌مندان گیم، از بازیکنان معمولی گرفته تا گیمرهای حرفه‌ای سرگرم‌کننده باشد. اجزای اصلی این بازی سوارکارها (rider)، حیوانات خانگی NFT و آیتم‌هایی هستند که در یک محیط شبیه‌سازی شده با سرعت بالا گرد هم می‌آیند تا یک تجربه بازی پرماجرا  ایجاد کنند.

بیایید در ادامه به هر یک از این اجزا نگاهی بی اندازیم.

سوارکارها (Riders)

در Gunstar Metaverse، شما نقش یک سوارکار یا Rider را بر عهده می‌گیرید و می‌توانید بازی را با استفاده از دو روش انجام دهید. Free to Play، که از یک حیوان خانگی رایگان (Rosaging) برای بازی استفاده می‌کنید، یا حالت Play to Earn که در آن حیوانات خانگی NFT را به دست می‌آورید که می‌توانند در بازار معامله شوند.

به عنوان یک سوارکار، با برنده شدن در بازی‌های Player vs Environment (PvE) تجربه کسب می‌کنید. به ازای هر نبردی که برنده می‌شوید، امتیاز کسب می‌کنید. این امتیازات سطح سوارکار شما را در بازی مشخص می‌کند.

در طول مسابقات خود، می‌توانید حداکثر سه آیتم را با خود به بازی بیاورید. این آیتم‌ها را فقط می‌توان از طریق استفاده از توکن‌های GSC برای بازی Fortune Wheel یا از طریق بازی در حالت Campaign به دست آورد.

حیوانات خانگی (PET)

همانطور که گفته شد، هسته اصلی گیم پلی  بازی گان استار متاورس، سیستم قوی NFT حیوانات خانگی آن است. حیوانات خانگی همان چیزی هستند که برای مقابله با حریف خود نیاز دارید. در حال حاضر 23 نوع پت یا حیوان خانگی با قدرت‌ها و توانایی های متفاوت در Gunstar Metaverse موجود است.

این حیوانات خانگی بسته به نادر بودن، اندازه، مهارت‌ها و قدرت‌هایشان به دسته های مختلفی تقسیم می‌شوند. شما می‌توانید یک   NFT pet  را با خری یا اجاره آنها از  بازار و سایر بازیکنان به دست آورید.

کمیابی Pet

کمیابی جنبه حیاتی هر توکن NFT است. برخلاف بسیاری از بازی‌های NFT، داشتن حیوان خانگی با کمیابی بالاتر به معنای ساده‌تر برنده شدن در بازی نیست. این امر تضمین می‌کند که بازی بر اساس مهارت‌های فردی است و نه مقدار پولی که باید برای به خرید یک PEt کمیاب‌ هزینه کنید.

حیوانات کمیاب بازی عبارت‌اند از Ascend (بیشترین کمیابی)، Legendary، Mythic، Elite، Rare و Normal (کمترین کمیابی). هر چه کمیابی پت‌های شما بیشتر باشد، از پاداش بیشتری (توکن GSC) بهره‌مند می‌شوید.

مهارت‌های حیوان خانگی (Pet Skills)

هر یک از 23 حیوان خانگی دارای یک مهارت غیرفعال و سه مهارت حمله هستند. سه مهارت حمله به دو مهارت عادی و یک مهارت اصلی تقسیم می‌شوند. هر یک از سه مهارت سه ویژگی دارند. تاخیر در اثرگذاری مهارت (skill delay)، آسیب مهارت (skill damage) و اثرات مهارت (skill effects).

سطح حیوانات خانگی

50 سطح PET در بازی موجود است. بالاترین سطح ممکن به سطح سوارکار  (Rider)فعلی شما بستگی دارد. برای بالا بردن سطح خود در بازی، به توکن‌های GSC و pet fragments نیاز دارید. ارتقا به هر سطح جدید در بازی به شما شش امتیاز می‌دهد که بین شش قابلیت موجود در هر Pet قابل توزیع است. HP، دفاع (Defense )، حمله (Attack)، شانس حیاتی (Critical Chance)، آسیب حیاتی (Critical Damage) و حرکت (Movement).

بیشتر بخوانید: NFT پابجی (PUBG) چیست؟ چطور در بازی PUBG توکن به‌دست بیاوریم؟

Pet fragments در گان استار متاورس

Pet fragments تکه‌هایی از حیوان خانگی هستند که می‌توان آنها را با هم ترکیب کرد و یک حیوان خانگی جدید ‌ساخت. شما می‌توانید با مسابقه دادن در بخش Boss Milestones و Leaderboards، قطعات حیوان خانگی (Pet Fragments) به دست آورید. همچنین می‌توانید از Pet fragments برای ادغام pet souls یا ارتقاء PET ها استفاده کنید.

ادغام حیوانات خانگی (Pet Merging)

حیوانات خانگی جدید از طریق Pet merging به بازی Gunstar Metaverse معرفی می‌شوند. شما می‌توانید گونه‌های جدید حیوان خانگی ایجاد کنید یا از طریق ادغام حیوانات خانگی با استفاده از Pet fragment، حیوانات خانگی بیشتری داشته باشید. برای ادغام حیوانات خانگی، باید هزینه Pet fragment را با GSC بپردازید. سپس می‌توانید از Pet fragment برای ایجاد یک pet soul  استفاده کنید که می‌توانید از آن برای تولید حیوان خانگی با استفاده از توکن‌های GST استفاده کنید.

خانه‌ها (Houses)

مانند بسیاری از بازی‌های مجازی کریپتو مانند سندباکس (The Sandbox) و دیسنترالند (Decentraland) که زمین‌های متاورس را در گیم‌پلی خود گنجانده‌اند، داشتن خانه هنگام بازی در Gunstar Metaverse ضروری است.

دو نوع خانه در بازی موجود است. یک خانه متعلق به بازیکن و یک خانه متعلق به سیستم. شما می‌توانید بین خرید خانه، اجاره از یک بازیکن دیگر یا اجاره از سیستم یک گزینه را انتخاب کنید. به عنوان یک صاحب خانه، می‌توانید خانه خود را اجاره دهید تا درآمد منفعلانه در قالب توکن‌های GSC  کسب کنید.

حالت های بازی

در حال حاضر، پنج حالت بازی در Gunstar Metaverse وجود دارد که همگی برای بهبود تجربه بازیکن طراحی شده‌اند. آن ها عبارت‌اند از:

 • کمپین (Campaign): تک نفره– در این حالت، شما دنیای استار ورلد (StarWorld) را کاوش می‌کنید تا تجربه کسب کنید و بر مهارت‌های Pet خود تسلط پیدا کنید. در این حالت شما با امتیاز HP و توکن GSC پاداش می‌گیرید.
 • : Single/Co-op PvE این یک رویداد با مدت زمان محدود است که فقط در دوره‌های خاصی باز می‌شود.  در این حالت به شما با Pet Fragments پاداش داده می‌شود که می‌توانید از آنها برای ادغام پت یا ارتقاء سطح پت خود استفاده کنید.
 • Arena – Solo: در بازی‌های Arena PvP، بازیکنان برای بهبود رتبه‌های خود و کسب جوایز رتبه‌بندی شده در پایان هر فصل، با یکدیگر مبارزه می‌کنند. در بخش انفرادی Solo Area) )، بازیکن برای مسابقه تک به تک با حریف روبرو می‌شود.
 • Arena – Team (Co-op PvP): در این حالت، هشت بازیکن در دو تیم در یک مسابقه چهار در چهار شرکت می‌کنند. می‌توانید با هم تیمی‌های خود مسابقه دهید یا هم تیمی‌ها را به‌طور تصادفی انتخاب کنید.
 • Battle PvP (پلتفرم DApp): این یک نسخه توسعه یافته است که در آن بازیکنان در طول فصل‌های مختلف با یکدیگر مبارزه می‌کنند. هدف آن ارائه مبارزه آسان برای بازیکنانی است که زمانی برای تجربه دنیای StarWorld ندارند. این برنامه بر روی Gunstar Metaverse DApp توسعه یافته است که با نسخه اصلی PvP متفاوت است.

توکن GSTS

GSTS (GST سابق) بر روی زنجیره BNB به عنوان توکن حاکمیتی و کاربردی بازی Gunstar Metaverse ساخته شده است. شما می‌توانید آن را با شرکت در مسابقات PvP، معامله آن در بازار یا پیوستن به یک نبرد در دی اپ ((DApp به دست آورید.  GSTS عمدتاً برای موارد زیر استفاده می‌شود:

 • خرید و اجاره حیوانات خانگی
 • شرط‌بندی
 • تبادل حیوانات خانگی
 • خرید و فروش خانه
 • حاکمیت

توکن GSC

GSC ارز داخل بازی Gunstar Metaverse است و عرضه آن نامحدود است. شما می‌توانید آن را از راه‌های مختلفی مانند شرکت در حالت کمپین، تکمیل ماموریت های PvP/PvE Arena یا تبادل مستقیم آن با سایر بازیکنان به دست آورید. کاربردهای آن در بازی عبارت‌اند از:

 • ادغام پت‌ها pet merging)) با استفاده از Peg Fragments برای ایجاد حیوانات خانگی جدید
 • بالا بردن سطح حیوانات خانگی
 • پرداخت اجاره
 • جابجایی
 • کسب آیتم‌های درون بازی با استفاده از چرخ ثروت (Fortune wheel)

 توکنومیکس GSTS

GSTS در مجموع 400 میلیون توکن عرضه می‌کند. این توکن طی 43 ماه پس از عرضه به تدریج در گردش قرار خواهد گرفت.

GSTS دارای 101،117،777 توکن در گردش است. تخصیص GSTS به شرح زیر است:

 توکنومیکس GSTS

پیش‌بینی قیمت GSTS

توکن GSTS از طریق عرضه صرافی غیرمتمرکز DEX (IDO) در نوامبر 2021 راه‌اندازی شد و با قیمت 1.36 دلار وارد بازار شد. با این حال، قیمت توکن GSTS بلافاصله در اواسط دسامبر 2021 به 0.42 دلار کاهش یافت.

پس از بهبودی جزئی در هفته بعد، قیمت GSTS تا ماه‌های ابتدایی سال 2022 به کاهش خود ادامه داد. قیمت در مارس 2022 به 0.06 دلار رسید و برای چندین ماه راکد ماند.

قیمت در 24 ژوئیه 2022 کمی بهبود یافت و به دنبال تغییر نام توکن از GST به GSTS در 21 جولای به 0.11 دلار رسید تا از اشتباه گرفتن آن با سایر توکن ها جلوگیری شود. پس از آن، قیمت از 20 فوریه 2023 به طور پیوسته به 0.0047 دلار کاهش یافت.

نمودار قیمت Gunstar (GSTS) از 21 فوریه 2022 تا 20 فوریه 2023

کارشناسان پیش‌بینی‌های متفاوتی در مورد قیمت آینده GSTS دارند. تحلیلگران PricePrediction نسبت به GSTS خوش‌بین هستند و پیش‌بینی می‌کنند که قیمت می‌تواند از سطح 1 دلار عبور کند و به حداکثر قیمت 1.19 دلار در سال 2029 برسد و تا سال 2030 به 1.79 دلار افزایش یابد.

با این حال، تحلیلگران DigitalCoinPrice نسبت به قیمت توکن کمتر خوشبین هستند؛ آنها حداکثر قیمت 0.0353 دلار را تا سال 2029 پیش‌بینی می‌کنند که می‌تواند تا 0.0495 دلار در سال 2030 افزایش یابد.

بیشتر بخوانید: معرفی ۱۰ بازی بلاک چین بدون سرمایه اولیه (آپدیت ۲۰۲۳)

آیا Gunstar Metaverse سرمایه‌گذاری خوبی است؟

با وجود پیش‌بینی‌های متفاوت قیمت و کاهش قیمت فعلی، اگر گیمر مشتاقی هستید، می‌توانید Gunstar Metaverse را به عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت در نظر بگیرید، زیرا یک بازی ساده و سرگرم‌کننده است که حتی افراد تازه‌کار نیز می‌توانند از آن لذت ببرند.

تیم Gunstar به طور مداوم این بازی مجازی را بهبود می‌بخشد و اخیراً به‌روزرسانی گیم پلی نسخه 3.0 را اعلام کرده است که یک حیوان خانگی جدید بدر بازی اضافه کرده است. این آپدیت همچنین باگ‌ها را برطرف کرده و سرور بازی را بهبود بخشیده است. علاوه بر این، یک تیم پشتیبانی قوی در پشت بازی قرار دارد که از بازیکنان کشورهای مختلف مانند برزیل، اسپانیا، تایلند و اندونزی پشتیبانی می‌کند.

گان استار متاورس همچنین با همکاری با سایر بازی‌های P2E مانند SolChicks و همچنین شراکت با پلتفرم‌های تحلیلی GameFi، همکاری‌های استراتژیک انجام داده است. تعهد این شرکت به رشد، تعداد زیادی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر مانند Black Ventures، IceTea Labs و GuildFi را به خود جلب کرده است و در سال 2021، 2.3 میلیون دلار در دور فروش اولیه و خصوصی خود جمع‌آوری کرده است.

با این حال، با توجه به نظرات متفاوت کارشناسان پیش‌بینی قیمت، توصیه می‌کنیم قبل از سرمایه‌گذاری در آلت‌کوین‌هایی مانند GSTS، تحقیقات خودتان (DYOR) را انجام دهید.

نحوه خرید ارز دیجیتال GSTS

GSTS در صرافی‌های پیشرو مانند بای بیت (Bybit) در دسترس است. می‌توانید با ایجاد یک حساب کاربری در این پلتفرم و شارژ آن با استیبل کوین تتر (USDT)، GSTS را خریداری کنید. سپس می‌توانید جفت ارز GSTS/USDT  را در بازار اسپات برای معامله انتخاب کنید.

جمع‌بندی

بازی Gunstar Metaverse یک ماجراجویی هیجان‌انگیز فراتر از یک بازی تاکتیکی صرف را ارائه می‌کند که در آن بازیکنان می‌توانند سرزمین‌های مختلف آن را کاوش کنند و در نبردهای هیجان‌انگیز شرکت کنند و در عین حال ارز دیجیتال به دست بیاورند. این بازی همچنین دارای یک سیستم  هیجان‌انگیز NFT pet است که به بازیکنان اجازه می‌دهد حیوانات خانگی جدید و حتی گونه‌های جدید ایجاد کنند.

اگر گان استار به بهبود سیستم گیمفای خود ادامه دهد تا راه‌های سرگرم‌کننده‌تری برای کسب ارز دیجیتال در بازی ارائه دهد، می‌تواند از فضای رو به رشد NFT و متاورس به خوبی بهره ببرد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x