پیش بینی و تحلیل بیت کوین (1 تیر 1401)

بازدید : 143

فکت کوینز: پس از آنکه در روزهای گذشته فشار فروش قدرتمندی در بازار منجر به سقوط قیمت بیت کوین به زیر 20000 دلار شد، روز گذشته شاهد رالی صعودی نسبتا خوبی در بازار بودیم. تحلیل بیت کوین تاریخ 1 تیر نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین و اتریوم اخیرا با رشدی 5 درصدی همراه شدند و به سطوح 21158 و 1146 دلاری نیز رسیدند. با این حال در زمان نگارش این مطلب کمی با اصلاح همراه شده و بیت کوین دوباره به سطح 20200 دلاری بازگشته است.

بازار سهام نیز روز گذشته از این رالی صعودی در دارایی های مختلف بی نصیب نماند و بورس نزدک با رشد 2.88 درصدی و شاخص S&P 500 نیز با رشدی 2.7 درصدی همراه شد. بنابر داده های آرکین ریسرچ، در حالی که رالی صعودی اخیر در بازار بیت کوین و بازارهای سهام پس از سقوط گسترده و نوسانات شدید قیمتی باعث آسودگی خاطر برخی تریدرها شده، تحلیلگران و کارشناسان هشدار دادند که بدترین اتفاق ممکن هنوز رخ نداده است.

مورگان استنلی در یادداشتی برای مشتریان خود نوشت که بازار نزولی فعلی تا از راه رسیدن رکود اقتصادی یا از بین رفتن ریسک آن به اتمام نخواهد رسید. متئو ترتل، مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه ترتل نیز در مصاحبه ای گفت که رالی صعودی اخیر کوتاه مدت است و در بلند مدت انتظار دارم شاهد فشار فروش سنگین تری در بازار باشیم.

در میان آلت کوین ها، ارزهایی مانند الراند، بیت کوین SV و هلیوم عملکردهای بسیار خوبی داشتند و با رشد بسیار خوب 50 درصدی همراه شدند. در ماه ژوئن و تاکنون، با وجود سقوط های سنگین، ارزهای کوچک تر عملکرد بسیار بهتری نسبت به بیت کوین داشتند.

شاخص بررسی عملکرد 50 رمز ارز با کمترین ارزش بازار در میان ارزهای دیجیتال نشان دهنده سقوط 27 درصدی این ارزها است و این در حالی است که بیت کوین در ماه کنونی سقوطی 35 درصدی را تجربه کرده است. مدت زیادی بود که شاهد چنین عملکردی از ارزهای کوچک تر بازار نبودیم. در حقیقت بسیار غیر معمول است که در یک بازار نزولی عملکرد آنها از بیت کوین بهتر باشد.

خروج سرمایه از ETF بیت کوین منجر به سقوط قیمت شده است

روز جمعه، بزرگ ترین ETF بیت کوین در جهان نیمی از دارایی های خود را به فروش رساند. اتفاقی که ممکن است در فشار فروش روز شنبه بی تاثیر نبوده باشد. ETF بیت کوین Puspose روز جمعه شاهد خروج 24510 عدد بیت کوین از سبد خود بود تا از زمان حضور این ETF شاهد سنگین ترین فروش در یک روز از سمت آن باشیم. به نظر می‌رسد این ETF موفق شده 500 میلیون دلار بیت کوین های خود را به فروش برساند و بر فشار فروش گسترده در بازار بیافزاید و باعث حرکت به سمت کف 17600 دلاری شود.

مطلب مفید: مهمترین ابزار تحلیل تکنیکال برای ترید

تحلیل تکنیکال بیت کوین

تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز اصلاح صعودی خود را در بالای 20000 دلار آغاز کرد و موفق شد از سطوح 20200 و 20500 دلاری نیز عبور کند. در ادامه بیت کوین به سطح 61.8 % فیبوناچی اصلاحی رسید و پس از آن سطح 21000 دلاری و میانگین متحرک 100 ساعته را نیز شکست.

با این حال فروشندگان در محدوده 21500 دلاری فعالیت خود را بیشتر کردند و در نهایت اوج قیمتی در 21698 دلاری تشکیل شد و روند اصلاحی نزولی شکل گرفت. در این حرکت، بیت کوین سطح 23.6 % فیبوناچی اصلاحی و همچنین خط روند صعودی ایجاد شده در محدوده 21175 دلاری را رو به پایین شکست. در حال حاضر قیمت بیت کوین زیر سطح 21000 دلاری در حال معامله است.

در صورت حرکت صعودی، اولین مقاومت بیت کوین محدوده 20550 دلاری و پس از آن سطوح 21000 و 21220 دلاری خواهد بود. شکست پر قدرت این سطوح در کوتاه مدت باعث رالی صعودی به سمت 21700 دلار و 22200 دلار خواهد شد.

نمودار بیت کوین

سقوط بیشتر قیمت

بنابر تحلیل بیت کوین تاریخ 1 تیر، اگر قیمت در عبور از 21220 دلار ناموفق عمل کند، روند نزولی ادامه خواهد یافت. در این صورت اولین سطح حمایتی بیت کوین محدوده 20000 دلاری و میانگین 100 ساعته خواهد بود. حمایت بعدی سطح 19650 دلاری در نزدیکی سطح 50 % فیبوناچی اصلاحی خواهد بود و شکست آن در کوتاه مدت باعث افزایش فشار فروش و سقوط بیت کوین می‌شود.

این تحلیل صرفاْ ترجمه‌ای از newsbtc است و بیانگر نظر تیم فکت کوینز و همچنین پیشنهادی مبنی بر خرید یا فروش نیست. سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال ریسک و خطر خاص خود را دارد. لذا با آگاهی از تمامی خطرات به این بازار وارد شوید.

1
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x