چرا هش ریت بیت کوین در حال رکوردشکنی است؟ بررسی ۳ دلیل احتمالی
0

چرا هش ریت بیت کوین در حال رکوردشکنی است؟ بررسی ۳ دلیل احتمالی

بازدید : 2392

در طول ماه اکتبر، هش ریت بیت کوین 10.8% افزایش یافت و رکورد جدیدی را ثبت کرد. افزایش هش ریت امنیت بیشتری را برای شبکه بیت کوین تضمین می‌کنند. در این پست نگاهی به عوامل رکوردشکنی هش ریت بیت کوین می‌اندازیم.

هش ریت بیت کوین
نمودار تغییرات هش‌ریت بیت کوین

کاهش قیمت پردازنده‌های گرافیکی

هش ریت یک شبکه بلاکچینی به قدرت پردازشی دستگاه‌های استخراج بستگی دارد. به تبع، هش ریت بالاتر نیازمند ریگ‌های استخراج قوی‌تر است و ماینرها را در استخراج یک بلاک و کسب پاداش آن یاری می‌کند.

با گذر از بحران تراشه‌ای که در سال جاری با آن مواجه شدیم، قیمت پردازنده‌های گرافیکی به طور چشمگیری کاهش یافت و همین قیمت‌های پایین به ماینرها کمک کرد تا هزینه‌های عملیاتی خود را در بحبوحه بازار نزولی گسترده اخیر جبران کنند.

تغییرات قیمت پردازنده‌های گرافیکی
تغییرات قیمت پردازنده‌های گرافیکی

ماینرهای بیت کوین از فرصت کاهش قیمت پردازنده‌های گرافیکی برای ارتقاء تجهیزات خود استفاده کردند تا بتوانند در این صنعت پر از رقابت، شانس استخراج بیت کوین خود را افزایش دهند. علاوه بر این، شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه ارزهای دیجیتال، مانند شرکت مدیریت دارایی گری اسکیل نیز برنامه‌هایی برای ورود به حوزه استخراج بیت کوین دارند.

افزایش تعداد مناطق حمایت کننده از فعالیت‌های مرتبط با رمزارزها

پس از اعمال ممنوعیت کلی بر معاملات و استخراج ارزهای دیجیتال در چین، کشورهای دیگر تصمیم گرفتند تا از فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را ببرند و به مکانی برای مهاجرت ماینرهای چینی تبدیل شدند.

کشورهایی مانند قزاقستان، کانادا و آلمان، از جمله اولین مقاصد ماینرهای چینی بودند. در نتیجه این کار، استخراج بیت کوین که پیش از این عمدتا تحت تسلط چین بود، غیرمتمرکزتر شد و هش ریت میان کشورهای مختلف توزیع شد.

سهم کشورهای مختلف از نرخ هش بیت کوین
سهم کشورهای مختلف از نرخ هش بیت کوین

علیرغم ممنوعیت گسترده در چین، داده‌های مرکز تامین مالی جایگزین کمبریج نشان می‌دهد کشور چین، تنها سه ماه پس از اعمال این ممنوعیت، عملیات استخراج بیت کوین را از مجددا از سر گرفته که به رشد هش ریت کمک شایانی کرده است.

سهم ایالت‌های مختلف آمریکا از هش ریت
سهم ایالت‌های مختلف آمریکا از هش ریت بیت کوین

آمریکا در حال حاضر بیشترین سهم از هش‌ریت بیت کوین در اختیار دارد.

بیشتر بخوانید: هش ریت بیت کوین رکورد شکست! تحلیل آنچین بیت کوین هفته چهل‌ (13 مهر 1401)

تغییر اجماع اتریوم

اتریوم، دومین شبکه بلاکچینی بزرگ بازار به تازگی با به‌روزرسانی به نام مرج، الگوریتم اجماع خود را از اثبات کار به اثبات سهام تغییر داد؛ این یعنی پردازنده‌های گرافیکی دیگر در این شبکه بلاکچینی نقشی ندارند.

تغییر الگوریتم اجماع شبکه اتریوم باعث شد تا ماینرهای این شبکه تجهیزات استخراج خود را به ماینرهای بیت کوین بفروشند یا تغییر کاربری دهند.

علیرغم افزایش امنیت شبکه، افزایش هش ریت کمی در بازار نزولی کمی نگران‌کننده است، به این دلیل که درآمد ماینرها با هزینه‌های عملیاتی آنها چندان همخوانی ندارد و با افزایش رقابت و به تبع سختی شبکه، این درآمد حداقل برای ماینرهای معمولی کمتر خواهد شد.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x