تحلیل  قیمت 10 ارز برتر
0

تحلیل قیمت 10 ارز برتر

بازدید : 2110

ثابت ماندن قیمت بیت کوین در نزدیکی سطح مقاومت ، نشانه قدرت روند است. اما روند بیشتر آلتکوین های دیگر نزولی بوده است.بیت کوین دامیننس (dominance  ) در اوایل ماه سپتامبر در حدود 56 درصد بود. اما اکنون به فراتر از 63 درصد رسیده است.این امر نشان می دهد که احتمالاً کاربران این بازار، آلتکوین های خود را به ارز بیت کوین تبدیل میکنند. و به همین دلیل ، چندین آلتکوین محدوده قیمتی خود را اصلاح یا محدوده ای جدید تشکیل داده اند.

 تحلیل هفتگی 10 ارز برتر
عملکرد روزانه رمزارزها. منبع: Coin360

در حالی که بازارهای قدیمی نظارت دقیقی بر انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده دارند ، مدیر عامل Grayscale ، بری سیلبرت (Barry Silbert) ،معتقد است که قیمت بیت کوین صرف نظر از نتیجه انتخابات افزایش خواهد یافت. زیرا رئیس جمهور بعدی به چاپ دلارهای بیشتر ادامه می دهد.

تاریخچه قیمت بیتکوین

جولیو مورنو (Julio Moreno )، کاربر توییتر با استفاده از داده های CoinMetrics ، اخیراً اعلام کرد که اگر بیت کوین بتواند قیمت خود را چهار روز دیگر بالاتر از 10000 دلار نگه دارد ، 100 روز است که قیمتش بالاتر از این سطح بسیار مهم است.

تاریخ نشان می دهد که بیت کوین پس از حفظ 100 روز قیمت خود بالاتر از یک سطح مهم، به صورت عمودی افزایش خواهد یافت. افزایش قیمت بیت کوین از 10 دلار به 100 دلار ، یک افزایش 10 برابری بود ،که طی 122 روز و تنها پس از 100 روز بالای سطح 10 دلار ماندن ، صورت گرفت.

به همین ترتیب ، حرکت از 100 دلار به 1000 دلار در دو روز اتفاق افتاد. و افزایش از 1000 به 10 هزار دلار در 150 روز اتفاق افتاد . بنابراین ، سرمایه گذاران در حال بررسی این مسئله هستند که آیا بیت کوین به این روند ادامه خواهد داد یا روند جدیدی را شروع خواهد کرد.

حال با بررسی نمودار 10 رمزارز برتر بازار به جستجوی نزدیک ترین خط مقاومت میپردازیم.

جفت ارز BTC/USD

سایه های کندل های دو روز گذشته نشان میدهد که قدرت گاوهای بازار زیاد بوده .و به همان نسبت تقاضای خرید افزیش پیدا کرده است. با این حال ، عدم حفظ قیمت بیت کوین (BTC) بالاتر از 13،600 دلار نشان می دهد که خرس ها در تلاشند سطح مقاومت را به یک قیمت متفاوتی برسانند.بعد از یک رنج طولانی حوالی تاریخ 28 اکتبر ، خرس ها و گاوها ی بازار برای دستیابی به یک قیمت بالاتر بسیار تلاش کردند.که البنه به ثمر نرسید و قیمت کاهش یافت.

با این حال ، میانگین متحرک و شاخص مقاومت نسبی (RSI ) هنوز در منطقه اشباع خرید قرار دارند. پس نشان می دهد  مسیر صعودی است.گاوها دوباره سعی می کنند جفت BTC / USD را به بالای 13،973 دلار و 50 سنت برسانند . در صورتی که موفق شوند ، روند صعودی میتواند از سر گرفته شود.برخلاف این فرض ، اگر شاخص از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (12 هزار و 518 دلار) برسد، به نفع خرس ها خواهد شد.

جفت ارز ETH/USD

اتر امروز( 30 اکتبر) میانگین متحرک نمایی 20 روزه (385 دلار) را به سمت پایین شکسته است.اما گاوها در تلاشند سطح میانگین متحرک ساده 50 روزه (370 دلار) را حفظ کنند. خط روند صعودی نیز دقیقاً زیر این سطح قرار دارد. بنابراین احتمال پرش از این سطح وجود دارد.

 تحلیل هفتگی 10 ارز برتر
نمودار روزانه ETH / USD . منبع: TradingView

اگر گاوها بتوانند قیمت را از مرز روند نزولی بالاتر ببرند ، احتمالاً قیمت جفت ارز ETH / USD مقاومت بالایی یعنی420.50 دلار افزایش می یابد . وقفه ای بالاتر از این سطح می تواند احتمال افزایش قیمت به 450 دلار و سپس به 488.134 دلار را افزایش دهد.

از طرف دیگر ، اگر خرس ها جفت ETH / USD را به زیر خط روند صعودی ببرند. نزول قیمت به 333 دلار و سپس به 308.392 دلار امکان پذیر خواهد بود.اگر میانگین متحرک خطی صاف  و شاخص مقاومت نسبی نزدیک به نقطه میانی باشد، هیچ مزیتی برای گاوها و خرس ها ندارد. از این رو ، قیمت این جفت می تواند برای چند روز در رنج باقی بماند.

جفت ارز XRP/USD

عد از اینکه ریپل نتوانست قیمت را  محدوده 0.26 – 0.2295 حفظ کند، در 22 اکتبر، به سطح حمایت سقوط کرد. با این حال ، سایه کشیده نمودار شمعی امروز نشان می دهد که گاوها از این کاهش قیمت برای خرید استفاده می کنند.

 تحلیل هفتگی 10 ارز برتر
نمودار روزانه XRP / USD. منبع: TradingView

زمانی که قیمت رنج است ،پیش بینی جهت شکست، بسیار دشوار است . پس، بهتر است قبل از هر حرکتی منتظر شوید تا قیمت به سمت بالا یا پایین شکسته شود.

زمانی که قیمت رنج است و بازار نوسان زیادی ندارد، اندیکاتور میانگین متحرک جوابگو نخواهد بود. چرا که سیگنال های این اندیکاتور مرتباً تغییر میکند . سطوح اشباع فروش در RSI زمان مناسب برای خرید هستند .و برعکس سوح اشباع خرید زمانی است که تریدرها داراییشان را میفروشند. چرا که ممکن است بازار همچنان بدون تغییر باقی بماند و قیمت در همان محدوده تغییر کند.

اگر خرس ها جفت ارز XRP / USD را به زیر محدوده حمایتی 0.2295 0.219712 دلار ببرند ، احتمالاً روند صعودی میشود.  در حالی که شکست بالاتر از 0.26 دلار ، پیروزی گاوها را نشان می دهد.

 BCH/USD

فتیله بلند روی نمودار شمعی در تاریخ 28 اکتبر نشان می دهد که گاوها هنگامی که بیت کوین کش نتوانست به بالاتر از 280 دلار برسد سود خود را ثبت کردند. اگرچه گاوها در 29 اکتبر به پایین ترین نرخ میانگین متحرک نمایی 20 روزه (256 دلار) رسیدند ، اما امروز قیمت دوباره کاهش یافت.

 تحلیل هفتگی 10 ارز برتر
نمودار روزانه BCH/USD. منبع: TradingView

شاخص مقاومت نسبی( RSI) مثلث متقارن را به سمت پایین شکسته است .این شکست نشان می دهد خرس ها سعی در بازگشت دارند. اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه ببرند ، قیمت به 242 دلار کاهش پیدا میکند.

این خط حمایت می تواند توجه خریداران را به خود جلب کند. زیرا میانگین متحرک ساده 50 روزه (238 دلار) در زیر آن خط قرار دارد. اگر جفت ارز BCH / USD به این خط واکنش نشان دهند، محدوده قیمتی می تواند برای چند روز بین 242 تا 280 دلار باشد.

بر خلاف این فرض ، اگر خرس ها قیمت این جفت ارز را به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه ببرند ، ممکن است قیمت به 210 دلار نزول کند.

LINK/USD

چین لینک زیر سطح حمایت 20 روزه میانگین متحرک نمایی (11.21 دلار) شکسته شده. خرس ها اکنون در تلاشند تا قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (10.58 دلار) ببرند. در صورت موفقیت خرس ها ،قیمت آلتکوین ها می تواند به سمت خط روند صعودی، پایین بیاید.

 تحلیل هفتگی 10 ارز برتر
نمودار روزانه LINK/USD. منبع: TradingView

شکسته شدن در زیر خط روند صعودی می تواند نشان دهنده یک مزیت برای خرس ها باشد . و دروازه ها را برای افت احتمالی به 8.38 دلار و سپس 6.90 دلار باز کند.

برعکس ، اگر روند نزولی در سطح فعلی حفظ شود یا خط روند صعودی بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی بماند ، گاوها دوباره سعی می کنند جفت ارز

LINK / USD را به بالای 13.28 دلار برسانند.

با این حال ، اینکه میانگین متحرک صاف است و شاخص مقاومت نسبی نزدیک به نقطه میانی است،حاکی از تعادل بین عرضه و تقاضا میباشد. و این مسئله می تواند در کوتاه مدت باعث شود قیمت در محدوده ای رنج باقی بماند.

 BNB/USD

در حال حاضر خرس ها سعی می کنند بایننس کوین (BNB) را به زیر خط حمایت 28.43 دلار ببرند و کاری کنند در همانجا باقی بماند. در صورت موفقیت ، این آلتکوین یک الگوی دوقلوی سقف تشکیل میدهد که می تواند قیمت را تا هدف 24.86 دلار کاهش دهد.

 تحلیل هفتگی 10 ارز برتر
نمودار روزانه BNB/USD. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (29.81 دلار) شروع به کاهش کرده و شاخص مقاومت نسبی در منطقه منفی قرار دارد، که نشان می دهد خرس ها در ایت بازار برتری دارند.

با این حال ، اگر گاوها در این افت قیمت ،کوین بخرند و قیمت را به بالای 28.43 دلار برسانند ،قیمت جفت ارز BNB / USD می تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش یابد که سبب مواجه شدن با سطح مقاومت میشود.اگر قیمت از این مقاومت پایین بیاید ، نشان می دهد که معامله گران ناامید شده و به دنبال فروش در اوج قیمت هستند.

برخلاف این فرض ، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 32 دلار برسانند ، نشان دهنده این است که گاوها دوباره کنترل را در دست گرفته اند.

 DOT/USD

پولکادات در تاریخ 29 اکتبر به زیر خط گردن الگوی معکوس سر و شانه ها سقوط کرد. و این افت الگوی صعودی معکوس را بی اعتبار کرد.

 تحلیل هفتگی 10 ارز برتر
نمودار روزانه DOT/USD. منبع: TradingView

گاوها در حال حاضر در تلاشند تا خط حمایتی نزدیک به 3.80 دلار پیدا کنند. اگر این سطح شکسته شود ، خرس ها سعی می کنند حمایت 3.5321 دلاری را بشکنند و در صورت موفقیت ، جفت ارز DOT / USD می تواند روند نزولی را شروع کند که ممکن است به افت قیمت تا 2.60 دلار بیانجامد.

برعکس ، اگر این جفت ارز، از سطح فعلی عقب نشینی كنند ، ممکن است دوباره تلاش کنند تا بالاتر از میانگین متحرک 4.6112 دلار قرار گیرند. اگر این اتفاق بیفتد ، نشان می دهد که توجه گاوها به سطوح پایین تر متمرکز شده است.

 LTC/USD

واژگونی در 28 اکتبر باعث فروش بیشتر در تاریخ 29 اکتبر شد. و لایت کوین 38.2% از سطح اصلاحی فیبوناچی 54.9361 دلار را شکست. در حال حاضر ، گاوها در تلاشند تا سطح حمایتی 52.36 دلار را حفظ کنند.

 تحلیل هفتگی 10 ارز برتر
نمودار روزانه LTC/USD. منبع: TradingView

در صورت موفقیت ، جفت ارز LTC / USD می تواند بین 52 تا 60 دلار برای چند روز ثابت شود. میانگین متحرک نمایی مسطح 20 روزه (53 دلار) و همچنین شاخص مقاومت نسبی درست بالای 50 نشان میدهد که قیمت برای چند روز در این محدوده رنج میشود.

اگر خرس ها این جفت ارز را به زیر سطح حمایت 52.36 تا 51 دلار ببرند ، این فرض باطل خواهد شد. و اگر این اتفاق بیفتد ، این جفت ارز می تواند به میانگین متحرک ساده 50 روزه (49 دلار) و حتی پایین تر از آن تا 46 دلار سقوط کند.

 BSV/USD

بیت کوین اس وی (BSV) در 29 اکتبر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (167 دلار) را به سمت پایین شکست. که این امر باعث شد تعداد خریدارن افزایش یابد. فروش این کوین بیشتر شود. در حال حاضر ، این آلتکوین به سمت خط صعودی مثلث متقارن سقوط کرده است.

 تحلیل هفتگی 10 ارز برتر
نمودار روزانه BSV/USD. منبع: TradingView

 

این شکست و حرکت قیمت به زیر خط روند صعودی می تواند قیمت را تا سطح حمایت 146.20 دلار کاهش دهد. جایی که گاوها احتمالاً وارد عمل می شوند. و خرید انجام می دهند. بازگشت به قیمت 146.20 دلار می تواند قیمت این جفت ارز BSV / USD را برای چند روز دیگر رنج کند.

میانگین متحرک صاف وقرار گرفتن شاخص مقاومت نسبی در منطقه منفی تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهند. اگر گاوها قیمت را به بالای 180.63 دلار برسانند. یا خرس ها این جفت را به زیر 146.20 دلار ببرند ، دیگر نمیتوان گفت که قیمت رنج خواهد شد.

 ADA/USD

کاردانو در تاریخ 29 اکتبر به سمت پایین میانگین متحرک  50 روزه (0.092 دلار) شکست . خرس ها در حال حاضر در تلاشند قیمت را به زیر سطح حمایت 0.0893 دلار برسانند. در صورت موفقیت ، قیمت آلتکوین ها ممکن است به 0.0755701 دلار کاهش یابد.

 تحلیل هفتگی 10 ارز برتر
نمودار روزانه ADA/USD. منبع: TradingView

کاهش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.102 دلار) و شاخص مقاومت نسبی زیر 38 ،نشانگر موفقیت خرس ها است.اگر قیمت این جفت ارز از این سطح مقاومت پایین تر بیاید، احتمال شکست به زیر 0.0893 دلار افزایش خواهد یافت.اگر گاوها بتوانند جفت ارز را به بالای 0.1040440 دلار برسانند ،این نگرش نزولی باطل خواهد شد. چنین حرکتی تجمع در سطوح پایین تر را نشان میدهد.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x