افزایش دوباره سختی استخراج بیتکوین
0

افزایش دوباره سختی استخراج بیتکوین

بازدید : 2470

در این خبر ضمن اطلاع رسانی درباره افزایش سختی استخراج شبکه بیتکوین به بررسی عواقب این امر خواهیم پرداخت.

همزمان با تثبیت قیمت بیتکوین در بالای 18 هزار دلار، سختی استخراج این کوین هم در آستانه ATH قرار گرفت. در این شرایط که هش ریت شبکه بیتکوین بیشتر از 130 اگزاهش بر ثانیه شده ، سختی ماینینگ این شبکه هم 8.9 درصد افزایش یافته است.همانطور که در خبرهای قبل گفتیم بیتکوین هفته پرتلاطمی را پشت سر گذاشت.

در اوایل هفته به بالاترین قیمت در طول دوسال اخیر رسید. اما یکباره از 19،000 دلار به 17،000 دلار سقوط کرد. همزمان با افزایش سختی استخراج ،بیتکوین بیش از یکبار این افت قیمت را تجربه کرد.

به گفته یکی از تحلیلگران Glassnode ،این افزایش8.9 درصدی باعث شد سختی شبکه به 5 درصد از اندازه ای که ماه پیش ثبت کرده بود، برسد. در خبرهای قبل به این موضوع اشاره کردیم که ماه پیش سختی استخراج به اوج خود رسید.

“سختی استخراج بیتکوین 8.9 درصد افزایش یافت و اکنون تنها 4.4 % کمتر از بیشترین حد خود است.

عواقب افزایش سختی شبکه

 

در سال 2013 و 2016 هم افزایش سختی شبکه با شروع روندهای صعودی مصادف شد. حال باید منتظر شد و دید که آیا این صعود اخیر بیتکوین هم روند افزایشیِ طولانی مدتی است یا خیر. هفته گذشته با پیداشدن سرو کله نهنگها به بازار و وارد کردن سرمایه هایشان به صرافی ها، قیمت بیتکوین 11 درصد ریزش کرد. هم اکنون در زمان نوشتن این مقاله قیمت بیتکوین 18،562 دلار است.

افزایش سختی استخراج عواقب زیادی در پی خواهد داشت. از این میان میتوان به بالا رفتن کارمزدها برای کاربران، بالا رفتن زمان تولید یک بلاک و همچنین افزایش تعداد تراکنش های استخراج نشده و تلمبار شده در ممپول اشاره کرد.

طبق تخمین های Earn.com در حال حاضر بهترین قیمت کارمزد تراکنش بیتکوین 14,272 ساتوشی میباشد. این مقدار تقریباً معادل 2.60 دلار است.

بلاکچین اتریوم هم اخیراً رکوردهای بالایی را ثبت کرده است.به گزارش Glassnode به دنبال ریزش قیمت این توکن از 600 به 513 دلار در تاریخ 23 نوامبر ،سختی استخراج این شبکه در روز جمعه به اوج خود در 2 سال اخیر رسید.

هش ریت

نرخ هش ریت شبکه ،  قدرت محاسباتی ای که به اعتبار سنجی تراکنش ها اختصاص داده میشود،در ماه اکتبر در پی افزایش معیار و سختی استخراج، کاهش بی سابقه ای را تجربه کرد. داده های Blockchain.com نشان می دهد که میزان هش ریت بین 17 اکتبر و 2 نوامبر بیش از 27٪ کاهش یافت. هش ریت از 146.5 EH / s به 106.6 EH / s رسید. طبق اطلاعات BTC.com هش ریت بیتکوین در حال حاضر 130.15 EH / s است.

* EH / s : اگزاهش بر ثانیه

در زمان انتشار این مقاله قیمت بیت کوین بالای 18 هزار دلار تثبیت شده. و در طول 24 ساعت گذشته 1.9 درصد افزایش یافته است.

جمع بندی مطالب

با افزایش سختی استخراج شبکه بیتکوین کارمزدهای این شبکه هم افزایش پیدا میکند. به علاوه به علت تأخیر شبکه برای ایجاد بلاک های جدید به تعداد تراکنش های در انتطار ممپول هم افزوده خواهد شد.لازم به ذکر است که سالهای قبل هم شبکه بیتکوین چنین شرایطی را پشت سر گذاشته است. سال 2013 و 2016 هم در پی افزایش مقدار سختی استخراج قیمت بیتکوین در کانالی صعودی قرار گرفت. و اکنون همه ما منتظریم تا ببینیم آیا باز هم تاریخ تکرار میشود یا نه…..

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x