تحلیل و بررسی بیت کوین از اواخر اردیبهشت تا امروز 13 آذر 1400
0

تحلیل و بررسی بیت کوین از اواخر اردیبهشت تا امروز 13 آذر 1400

بازدید : 1355

فکت کوینز: تحلیل بیت کوین تاریخ 13 آذر نشان می‌دهد که از اواسط ماه مه (اواخر اردیبهشت) تاکنون، امروز بدترین روز برای قیمت بیت کوین بوده است. بالاترین قیمت آن امروز 53.8 هزار دلار و پایین ترین قیمت آن نیز 42 هزار دلار بوده است. این ارز دیجیتال نسبت به تاریخ 10 نوامبر که اوج جدیدی را ثبت کرد، 30 درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است. آیا روند صعودی بیت کوین به اتمام رسیده است؟

ماشین حساب ارز دیجیتال

احساسات در بازار معاملات آتی

بازار آتی در چند روز اخیر رشد بسیار زیادی را داشته است. در نتیجه می‌توان یکی از دلایل شیرجه عمیق بیت کوین را بازار و معاملات آتی دانست. در تنها 8 ساعت میزان قراردادهای باز معاملات آتی حدود 3.7 میلیارد دلار کاهش یافت.

قرارداد های باز معاملات آتی بیت کوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین تاریخ 13 آذر

تحلیل بیت کوین تاریخ 13 آذر نشان می‌دهد که کندل هیکن آشی و استفاده از باندهای بولینگر در بازه زمانی هفتگی نشان از اصلاح قیمتی پس از رسیدن به قیمت 69 هزار دلار و باند بالایی ابزار بولینگر را دارند. اکنون بیت کوین در خط میانی بولینگر و میانگین متحرک 20 هفته ای به سطح حمایتی برخورد کرده است. در صورت از دست رفتن این حمایت احتمالا شاهد رسیدن قیمت به خط پایینی باند بولینگر باشیم.

تحلیل بیت کوین تاریخ 13 آذر

تحلیل درون زنجیره ای بیت کوین

تحلیل بیت کوین تاریخ 13 آذر نشان می‌دهد که بیشتر بیت کوین فروخته شده در 7 روز گذشته مربوط به کسانی بوده است که آخرین بار در محدوده 60 هزار دلار دست به خرید زده‌ بوده‌اند.در نتیجه اولین فروشندگان آنهایی بودند که در ضرر از معاملات خود خارج شده‌اند. نمودار زیر به ما نشان می‌دهد که در صورت کاهش دوباره قیمت، بر اساس داده های خروجی های خرج نشده تراکنش، 46.2 هزار دلار و 40 هزار دلار حمایت های حیاتی بعدی برای این ارز دیجیتال هستند.

تحلیل درون زنجیره ای بیت کوین

بازار آپشن

معاملات اختیار فروش و اختیار معامله دو نوع از قرارداد های بازار آپشن هستند. اختیار فروش به معنای حق فروش و اختیار معامله به معنای حق خرید در قیمت مشخص شده است. هنگامی که میزان معاملات اختیار فروش بیشتر شود، احساسات نزولی در بازار نیز افزایش می‌یابد. اندیکاتور PCR که مقیاسی برای اندازه گیری میزان معاملات اختیار فروش به اختیار معامله است، می‌تواند احساسات نهفته بازار را به ما نشان دهد.

معاملات آپشن

مطلب مفید: حمام خون بازار؛ در بازار ارز دیجیتال امروز چه گذشت؟

یکی دیگر از اندیکاتورهای کمک کننده IV است. این اندیکاتور بیانگر احساس ریسک و خطر در بازار است. داده های نشان می‌دهند که اندیکاتور PCR، ماه گذشته از 0.43 تا 0.53 با رشد همراه بوده است که به معنای افزایش معاملات اختیار فروش است. در همین زمان IV نیز با افزایش همراه بوده است. این سیگنال های صعودی احتمالا باعث ریزش قیمت از 69 هزار دلار به 53.4 دلار شده است.

پس از اعلام خبر سویه جدید کرونا و رد ETF آنی بیت کوین ون اک، قیمت با سقوطی 8 درصدی همراه شد که به نظر دلیل آن خروج معامله گران بازار آپشن برای جلوگیری از ضررهای احتمالی بوده است. با این حال و با توجه به تعداد معاملات اختیار معامله بیشتر نسبت به اختیار فروش از ماه مه تاکنون، به نظر نمی‌رسد که روند صعودی به پایان رسیده باشد.

قرارداد باز

بر اساس داده های صرافی Deribit، قراردادهای باز دو هفته گذشته نشان می‌دهند که علیرغم افزایش تقاضا برای معاملات اختیار فروش در کوتاه مدت، تریدرهای آپشن همچنان دیدگاهی صعودی نسبت به بیت کوین دارند. آن ها برای معاملات خرید خود قیمت 70 هزار دلار و بالاتر را در ماه های آینده هدف خود قرار داده‌اند.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

منبع: کرپیتوپوتیتو

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x