بیت کوین اس وی (Bitcoin SV) بار دیگر مورد حمله 51 درصدی قرار گرفت

بیت کوین اس وی (Bitcoin SV) بار دیگر مورد حمله 51 درصدی قرار گرفت
0
بازدید : 2600

فکت کوینز: به گزارش کریپتوپوتیتو، بیت کوین اس وی، بلاک چینی که به عنوان یک فورک از بیت کوین کش ایجاد شد و عمدتاً توسط کارآفرینان بزرگی چون کالوین آیر و کریگ رایت رهبری می‌شود به تازگی دوباره متحمل حمله 51 درصدی دیگری شده است. حمله کنونی مشابه با حمله تغییر زنجیره‌ای بود که ماه گذشته توسط ZuluPool صورت گرفت.

حمله 51 درصدی بیت کوین اس وی

گزارش آخرین حمله 51 درصدی به بیت کوین اس وی ابتدا توسط لوکاس نوزی، یکی از اعضای فعال جامعه ارزهای دیجیتال در توییتر و عضوی از پلتفرم تجزیه و تحلیل کوین متریکس به اشتراک گذاشته شد.

بر اساس این گزارش، رأس ساعت 11:46 دقیقه صبح دیروز گروهی از ماینرها موفق شدند سه نسخه مختلف از بلاک چین را ایجاد کنند که همزمان توسط استخرهای استخراج مختلف استخراج می‌شدند.

نوزی در این رابطه در حساب توییتری خود نوشت:

«بیت کوین اس وی با حملات گسترده 51 درصدی مواجه شده است. پس از حمله دیروز، بخش زیادی از هش ریت در ساعت 11:46 دقیقه آزاد شد و به نظر می‌رسد مهاجمان در حال موفقیت هستند. بیش از 12 بلاک در حال بازسازی مجدد هستند و حداکثر سه نسخه از بلاک چین توسط استخرهای استخراج می‌شوند.»

این حمله به مدت 12 ساعت ادامه یافت و طی آن 14 بلاک به صورت مجدد سازمان‌دهی شد. مطلبی که برای یک بلاک چین فاجعه‌بار است چراکه امنیت یکی از موضوعات اساسی این دسته از شبکه‌ها به شمار می‌رود.

جای تعجب نیست که این حمله بر قیمت بیت کوین اس وی (BSV) نیز تأثیر گذاشت. این کوین که پیش از این نیز در فاز نزولی قرار داشت، با این حمله به سقوط خود شدت بخشید و با 7 درصد سقوط به 133.83 دلار رسید.

حمله 51 درصدی چیست؟

حمله 51 درصدی زمانی رخ می‌دهد که یک ‌نهاد موفق شود 51 درصد از کل هش بلاک چین را کنترل کند. به این ترتیب می‌تواند به خودی خود تصمیم بگیرد کدام بلاک جدید به بلاک چین اضافه شود.

حمله 51 درصدی در بلاک چینه‌ای ضعیف اتفاق می‌افتد که چندین برای ماینرهای امن یا جالب نیست. از مشهورترین نمونه‌های از این قبیل حملات می‌توان به بلاک چینه‌ای اتریوم کلاسیک (ETC)، ورج (XVG)، بیت کوین کش (BCH) و بیت کوین اس وی (BSV) اشاره کرد.

حمله جدید بیت کوین اس وی را به راحتی می‌توان به لطف نمودار به اشتراک گذاشته شده توسط فاروم، بخش مدیریت ریسک کوین متریکس درک کرد. در این نمودار هر خط بیانگر یک زنجیره جدید است که توسط نودهای مختلف به‌صورت همزمان تأیید می‌شوند.

انجمن بیت کوین نیز به حمله 51 درصدی بیت کوین اس وی واکنش نشان داد و به اپراتورها توصیه کرد با غیر معتبر اعلام کردن زنجیره جعلی، دسترسی مهاجمان را مسدود کنند.

 

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x