کاردانو بستری برای قراردادهای هوشمند

کاردانو بستری برای قراردادهای هوشمند
0
بازدید : 3338

گزیده خبر:

 • چارلز هاکینسون ،مؤسس و بنیانگذار شبکه کاردانو ،در یک مصاحبه ی ویدئویی اعلام کرد:

به زودی از بستری برای قراردادهای هوشمند بر روی شبکه کاردانو رونمایی خواهد کرد.

 • به گفته ی او تیم اجرایی کاردانو در حال انجام اقدامات جدیدی برای راه اندازی یک تست نت هستند.
 •  تا اواخر ماه آوریل یا نهایتاً اوایل مه از این تست نت رونمایی خواهد شد.

قراردادهای هوشمند کاردانو

در زمان انتشار این مقاله ADA ،رمزارز بومی این شبکه ،در حدود 1.20 دلار معامله میشود و حجم معاملات آن هم تقریباً 40 میلیارد دلار میباشد. که این رقم آن را به چهارمین رمزارز بازار از نظر حجم تبدیل میکند.

این اقدام تیم توسعه دهنده کاردانو توجه بسیاری از منفی بافانی را به خود جلب کرده. این منتقدان پیش از این از فقدان قراردادهای هوشمند کاردانو ، رقییب اتریوم، انتقاد میکردند.

چارلز هاکینسون در این ویدئو خلاصه ای از اقدامات تیم را شرح داد. و طبق گزارش سایت CryptoPotato آنها در هارد فورک Mary که در اوایل ماه مارس عملی شده، اقداماتی در جهت انتقال به شبکه Shelley  و اضافه کردن قابلیت های جدید انجام داده اند.

به گفته چارلز فاز جدیدی که “Alonzo” نام دارد مدل  Extended UTXO که قسمتی از آن از قبل در کد موجود است را میگیرد و همگی آنها را به شبکه وارد میکند و سپس این پلتفرم  زیبا را بر روی کاردانو قرار میدهد.

Plutus پلتفرم قرارداد هوشمند بلاک چین کاردادنو است. به گفته چارلز تست نت آلونزو تا آر ماه آوریل یا اوایل مه راه اندازی خواهد شد. به لطف این به روز رسانی افراد برای اولین بار میتوانند قراردادهای هوشمند خود را بر روی شبکه کاردانو بنویسند.

افزایش قیمت کاردانو

همانطور که در ابتدای خبر هم به این مطلب اشاره کردیم ، بسیاری از منتقدان مسئله نبود قرارداد هوشمند در شبکه کاردانو را مورد انتقاد قرار داده بودند. با این وجود ، قیمت این ارز از 0.17 دلار به 1.2 دلار در زمان تنظیم این مقاله رسیده است. بر اساس نمودار ADA/USDT موجود در سایت Tradingview  ،آدا در تاریخ 27 فوریه به اوج خود یعنی 1.48 دلار رسید و در پی این روند نزولی حدود 770 درصد سود را به سرمایه گذارا ن تقدیم کرد.

به علاوه چارلز در این ویدئو به این نکته که بسیاری از طرفداران نبود قرارداد هوشمند در شبکه را مورد انتقاد قرار میداده اند اشاره کرد. و طبق گفته ی او در حال حاضر علیرغم وجود این مشکل ،شبکه کاردانو طرفدارن خودش را دارد .

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x