ethereum-classic

قیمت اتریوم کلاسیک Ethereum-Classic

Ethereum Classic (etc) 23

اتریوم کلاسیک

قیمت لحظه ای اتریوم کلاسیک Ethereum-Classic

28.26$ 2.33%
929,754 تومان معادل تومانی با تتر 32,900 تومانی

آمار لحظه‌ای ارز

تغییر روزانه
2.33%
هفته اخیر
1.75%
یک ماه اخیر
-28.64%
یک سال اخیر
-48.2%
مارکت کپ
$3,879,002,987
حجم روزانه
$83,310,265 2.19%
کمترین قیمت
$27.19
بیشترین قیمت
$28.94

درباره ی اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک با نام اختصاری etc در حال حاضر در رتبه 23 بازار قرار گرفته است . این ارز در حال حاضر در قیمت 28.26 دلار که با نرخ تتر 32,900 تومان معادل 929,754 تومان است در حال معامله می باشد . قیمت این ارز در طی 24 ساعت اخیر 2.33 درصد افزایش داشته است . بیشترین قیمت این ارز معادل 167.09 دلار بوده است که نسبت به قیمت کنونی 83.09 درصد کاهش داشته است


اتریوم کلاسیک (ETC) چیست؟

اتریوم کلاسیک یک هارد فورک (hard fork) از بلاکچین اتریوم (Ethereum) است که در ژوئیه 2016 راه اندازی شد. منظور از "سخت بودن" این فورک آن است که در این نوع فورک، دیگر کاربران قادر نیستند با به روزرسانی پلتفرم به کار خود ادامه دهند. عملکرد اصلی اتریوم کلاسیک به عنوان یک شبکه ی قرارداد هوشمند است. این شبکه قابلیت میزبانی و پشتیبانی از برنامه های غیرمتمرکز (DApps) را نیز دارد. توکن بومی این شبکه ETC است.

از زمان راه اندازی، اتریوم کلاسیک تلاش کرده است تا خود را از اتریوم متفاوت سازد. نقشه راه فنی این دو شبکه با گذشت زمان بیشتر و بیشتر از یکدیگر جدا میشوند. اتریوم کلاسیک در ابتدا برای حفظ یکپارچگی بلاکچین موجود اتریوم تشکیل شد. زیرا یک واقعه ی بزرگ هک منجر به سرقت 3.6 میلیون توکن ETH شده بود و عزت شبکه ی اصلی اتریوم به خطر افتاده بود.

مؤسسان این بستر چه کسانی هستند؟

اتریوم کلاسیک در واقع زنجیره ی میراث اتریوم است. بنابراین سازندگان واقعی آن، توسعه دهندگان اتریوم اصلی هستند. یعنی ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) و گاوین وود (Gavin Wood).

فورکی مورد بحث بر روی اتریوم اصلی در ژوئیه ی 2016 رخ داد. این زمانی بود که اعضا بعد از واقعه ی هک بزرگ نسبت به برگشتن به بلاکچین اختلاف نظر داشتند. این امر تأثیر بزرگی بر سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) گذاشت. سازمانی که حدود 150 میلیون دلار را در عرضه ی اولیه کوین (ICO) چندین ماه قبل جمع آوری کرده بود.

اتریوم کلاسیک به عنوان شبکه ای ایجاد شد که برخلاف زنجیره ی اصلی عمل نمی کرد. توسعه دهندگان آن بیان می دارند که هیچ تیم "رسمی" در پسِ این پروژه نیست، و "اجتماع جهانی توسعه ی آن" در حقیقت حکومتی "بدون نیاز به مجوز" است. حکوتی که در آن هر کسی میتواند حضور داشته باشد."

مقایسه اتریوم کلاسیک با اتریوم 

هدف اصلی اتریوم کلاسیک حفظ اصالت بلاکچین اتریوم است. همان بلاکچینی که از ابتدا، پیش از مقابله با واقعه ی هک وجود داشت. جذابیت آن در ابتدا نزد کسانی بود که نسبت به عکس العمل اتریوم مخالف بودند. اما از آن زمان به بعد، این شبکه ی معتبر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. طرفداران آن اکنون شامل سرمایه گذاران بزرگی چون بری سیلبرت (Barry Silbert)، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری گری اسکیل (Grayscale) میشوند.

توسعه دهندگان ETC ، به عنوان یک سازمان داوطلبانه، قصد ندارند که این شبکه را به نهادی منفعت محور تبدیل کنند. کاربران کارمزدهای تراکنش های خود را، همچون در اتریوم، پرداخت می کنند. استخراج کنندگان یا ماینرها نیز براساس کار انجام شده طبق الگوریتم استخراج اثبات کار (PoW) آن پرداختی ها را دریافت می کنند.

برخلاف اتریوم، اتریوم کلاسیک قصد ندارد به یک الگوریتم استخراج اثبات سهام (PoS) تبدیل شود. این در حالی است که چندین توسعه دهنده همچنان در صدد ارائه ی راه حل هایی برای مقیاس پذیری یا پیشرفت هایی دیگر هستند.

کوین ETC در بازار ارز دیجیتال

از لحاظ فنی، کوین ETC کاملاً مشابه با ETH در شبکه ی اتریوم شروع به کار کرد. تنها تفاوت آنها در نحوه ی کنترل تراکنش های هک شده بود. با این وجود، از زمان راه اندازی، تغییراتی در ویژگی های این توکن رخ داده است. برای مثال، اعضای دارای توکن در دسامبر 2017 رأی دادند که عرضه ی ETC را محدود کنند. بنابراین حداکثر میزان عرضه 210700000 ETC است، که تقریبا ده برابر توکن های بیت کوین است. این در حالی است که ETH هیچ محدودیت عرضه ای ندارد.

توکن ETC از الگوریتم استخراج گواه اثبات کار استفاده می کند، که مانند بیت کوین عمل می کند. این بدان معناست که ماینرها با اعتبار سنجی بلاکچین در رقابت با یکدیگر، کوین پاداش میگیرند. پاداش بلوکی ETC با گذشت زمان کاهش می یابد. کاهش بعدی در بلوک شماره ی 15000000 ، تقریباً در آپریل 2022 اتفاق می افتد. آن کاهش از 3.2 به 2.56  اتر کلاسیک به ازای هر بلوک خواهد بود.

امنیت این شبکه چگونه تأمین میشود؟

شبکه ی اتریوم کلاسیک با استفاده از گواه اثبات کار ایمن است. اما به عنوان یک زنجیره ی کوچک، چندین بار مورد حملات بیگانه قرار گرفته است. این موارد حمله شامل چندین حمله ی 51 درصدی بوده است، که به منظور کنترل "نرخ هش" استخراج، و انجام معاملات جعلی، و کوین های دو برابر مصرف انجام شد. آخرین مورد از این حملات در آگوست سال 2020 رخ داد.

خرید توکن اتریوم کلاسیک (ETC)

این توکن در بسیاری صرافی های معتبر قابل مبادله و خریداری است. رمزارز اتریوم کلاسیک (ETC) قابل مبادله با دیگر توکن ها، استیبل کوین ها، و ارزهای رایج دولتی است. میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه ی کیف پول اینترنتی مراجعه نمایید:

https://factcoins.com/what-is-digital-cryptocurrency-e-wallet/
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند

از آخرین اخبار و تحلیل های فکت کوین زودتر از همه باخبر شوید

    محل تبلیغ
    محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
    ارز معادل
    تومان

    محاسبه با مبلغ تتر : تومان