هارد فورک اتریوم کلاسیک
0

هارد فورک اتریوم کلاسیک

بازدید : 1577

بعد از اینکه اتریوم کلاسیک بارها مورد حمله 51% قرار گرفت، تیم توسعه دهندگان این شبکه تصمیم به اجرای هارد فورک گرفتند. این هارد فورک جدید تحت عنوان Thanos و کمتر از 1 هفته اجرا خواهد شد.

اکنون کمتر از دو ماه پس از آخرین به روزرسانی ، اتریوم کلاسیک قصد دارد بار دیگر در تاریخ 29 نوامبر شبکه اش را به روز رسانی کند.  Thanos در عین حفظ سازگاری با اتریوم امنیت شبکه را بهبود خواهد بخشید.

Thanos به روزرسانی اجتناب ناپذیر شبکه اتریوم کلاسیک

تیم توسعه دهنده اتریوم کلاسیک دوست دارند خیلی زود تابستان سال 2020 را به دست فراموشی بسپارند. چرا که در عرض 1 ماه شبکه 3 بار در معرض حمله 51% قرار گرفت. تیم توسعه دهنده اصلی و آزمایشگاه های اتریوم کلاسیک در تاریخ 2 اکتبر کاربران را از این تصمیم با خبر کردند. آنها قصد دارند با اجرای راهکار (MESS)  Exponential Subjective Scoring امنیت شبکه را بهبود ببخشند.

MESS پس از پشت سر گذاشتن آزمایش های تست استرس و حملات شبیه سازی شده بر روی Mordor Testnet آغاز به کار کرد. این راهکار با 31 برابر گرانتر کردن تشکیل مجدد بلاکها و نهایتاً از بین بردن انگیزه های سود آوری از این حملات جلوگیری میکند.

با این حال شرکت IOHK حامی توسعه شبکه اتریوم کلاسیک و توسعه دهنده کاردانو طی انتشار گزارشی مدعی شد:

این به روز رسانی امنیت زیادی را برای این شبکه به ارمغان خواهد آورد.

البته این شرکت در ادامه  افزود:

” هیچ تضمینی مبنی بر شکست حملات آتی وجود ندارد.”

توسعه دهندگان در بیانیه ای، از این ارتقا به عنوان “یک نقطه عطف مهم برای ETC یاد کرده اند. چرا که شبکه ضمن حفظ سازگاری با اتریوم همچنان با ایجاد نوآوری به پشتیبانی از ماینرهای فعلی و جذب نیروهای جدید ادامه میدهد.

قابلیت های Thanos

بر اساس این اعلامیه ، فعال سازی Mordor Testnet در بلوک 2،520،000 ، در 18 اکتبر رخ داده است. انتظار می رود که فعال سازی Mainnet  اتریوم کلاسیک در بلوک 11،700،000 و حوالی 29 نوامبر سال 2020 انجام شود. کاربران این شبکه برای اطمینان از موفقیت هارد فورک باید نرم افزار نود خود را به نسخه سازگار با Core-geth v1.11.16 ارتقا دهند.

جیمز وو ، بنیانگذار و رئیس آزمایشگاه های اتریوم کلاسیک ، معتقد است ارتقا شبکه Thanos ضمن کمک به ETC برای متمایز کردن خود و بهبود کارایی شبکه برای کاربرانش، امنیت شبکه را نیز ارتقا می بخشد.

وو در یادداشتی مدعی شد:

“هارد فورک Thanos گام طبیعی و بعدی شبکه است. این شبکه با کاهش سایز DAG به پیشبرد یک اکوسیستم استخراج توزیع شده و سالمتر کمک خواهد کرد. به علاوه با افزایش هش ریت شبکه نه تنها به ماینرهای فعلی اجازه میدهد که به فعالیت خود ادامه دهند. بلکه ماینرهای جدید هم میتوانند به راحتی به اکوسیستم بپیوندند .و به استخراج  اتریوم کلاسیک مشغول شوند.”

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x