تکامل اتریوم
0

تکامل اتریوم

بازدید : 2225

ظهور اتریوم و تکامل اکوسیستم غیرمتمرکز

ویتالیک باترین خالق رمزارز اتریوم سال ۲۰۱۱ توسط پدرش به شبکه بیتکوین معرفی شد.و بابت هر مقاله‌ای که برای این شبکه می‌نوشت ۵ بیتکوین دریافت میکرد. که آن زمان معادل ۴ دلار بود. در سال ۲۰۰۸، از گوگل به او پیشنهاد کار دادند.

طبق گفته باترین، حقوقی که به او پیشنهاد داده بودند به اندازه دستمزد یک کارآموز بود. در آن زمان وی مالک شبکه‌ای به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار بود. بلاخره ویتالیک تصمیم گرفت با الهام از مضمون بیتکوین پروژه جدیدی را راه اندازی کند. او پیشنهادش را با گروهی از کدنویسانی که در آن زمان با آنها کار می‌کرد، مطرح کرد. اما خیلی مورد استقبال قرار نگرفت .و نهایتاً تصمیم گرفت خودش به تنهایی وارد عمل شود. در سال ۲۰۱۴ وی وایت پیپری تحت عنوان “پلتفرم نرم افزار غیر متمرکز” و کاربردی به منظور ساخت برنامه ها ی مبتنی بر بلاکچین، منتشر کرد. از بسیاری جهات این پلتفرم بسیار ساده‌تر از ساختار بیتکوین است .و بر پایه مکانیزمی مشابه گواه اثبات کار فعالیت می‌کند.

وی فعالیتش را با تیم کوچکی متشکل از برنامه نویسان به نامی همچون جوزف لوبین آغاز کرد. جوزف هم اکنون مدیر عامل اتریوم است .وی از نخستین سرمایه گذاران اتریوم هم بوده است. آنها سرانجام در سال ۲۰۱۴ استارت‌آپ فنی ConsenSys  را به منظور توسعه اتریوم در بروکلین تأسیس کردند.

اگر بخواهیم مراحل تکامل این رمزارز را در 4 مرحله تعریف کنیم . روند مزبور به شرح زیر میباشد:

  1. قیمت یک اتریوم در زمان عرضه‌ اولیه اش ۳۰ سنت بود. اما زمانی که بنیاد اتریوم اولین نسخه آن را به عموم معرفی کرد 3 دلار شد.
  2. در این مرحله تعداد زیادی از توسعه دهندگان برنامه های غیرمتمرکز ، خدمات و سرویس های خود را بر روی بلاکچین اتریوم راه اندازی میکنند.اینجاست که قیمت اتریوم به 400 دلار میرسد.
  3. مردم اعتمادشان را نسبت به ارزهای فیات از دست میدهند. درپی سقوط بازارهای مالی، کاربران کم کم به سمت بازار رمزارز متمایل میشوند و همین امر روز به روز از تعداد طرفداران پولهای کاغذی کم میکند. در این راستا قیمت اتریوم به اوج خود یعنی 1800 دلار خواهد رسید.
  4. بازار رمزارز به بازاری مهم و کلیدی تبدیل میشود. اتریوم هم از نظر ارزش بازار و حجم معاملات بیتکوین را شکست میدهد.اتریوم 3600 دلاری .

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x