کاهش قیمت بیتکوین خیلی هم دور از انتظار نیست
0

کاهش قیمت بیتکوین خیلی هم دور از انتظار نیست

بازدید : 1630

گزیده خبر

  • بر اساس سخن یکی از تحلیلگران بانک JPM، با وجود اهمیت سرمایه گذاری های شرکت گری اسکیل، قیمت بیت کوین با احتمال کاهش روبرو است.
  • تحلیلگران JPM معتقدند :میزان علاقه به Grayscale Bitcoin Trust در هفته های آینده برای اثبات اینکه، BTC واقعا انتخاب مؤسسات خصوصیاست یا نه ، بسیار حیاتی خواهد بود.
  • تحلیلگران JPMorgan Chase & Co بر این باورند اگرچه بیت کوین ضرر ناشی از افت قیمتی خود در زمان جشن شکرگزاری را جبران کرده، اما هنوز احتمال کاهش بیشتر قیمت وجود دارد.
  •  Grayscale با داشتن صندوق Bitcoin Trust ، نقش مهمی را در تحولات قیمت BTC در آینده بازی خواهد کرد.

آیا کاهش قیمت بیت کوین ممکن است؟

قیمت اولین ارز رمزپایه بازار ، هفته گذشته به بالاترین قیمت سالیانه 19،500 دلار رسید.این قیمت تنها 3 درصد با بالاترین رقم یعنی 20،000 دلار سال 2017 فاصله داشت. درست زمانی که جامعه رمزنگاری در حال بررسی زمان رسیدن بیت کوین به 20000 دلار بود، کل روند به طرز عجیبی برعکس شد.

بیت کوین افت کرد و در عرض چند ساعت بیش از 3000 دلار ارزش خود را از دست داد. با این وجود بیتکوین کاهش 30000 دلاری خود را جبران کرده و اکنون بالای 18000 دلار معامله می شود.

بر اساس تحلیل نیکولاس پانیگیرتزوگلو افت قیمتی که در روز شکرگزاری اتفاق افتاد، پوزیشن تریدرها در کف قبلی را ازبین برد. با این حال ، متخصصین بر این باورند که قیمت بیت کوین هنوز هم می تواند پایین تر برود.

به نقل از تحلیلگران بلومبرگ، قیمت بیت کوین افت خواهد کرد. تریدرهای حرفه ای با باز کردن پوزیشن لانگ در قراردادهای فیوچرز بیتکوین ، نقشی مهمی را در این روند بازی کردند. و هنوز هم برای گسترش بیشتر این روند وقت دارند.

البته استراتژیست ها نیز دلایل مختلف دیگری را در مورد این نوسانات قیمت بیتکوین مورد بحث قرار داده اند. این موارد شامل شایعات مربوط به مقررات جدید پیشنهادی دولت ترامپ و سودآوری بود.

نقش کلیدی گری اسکیل

استراتژیست های JPM ضمن اشاره به نقش کلیدی گری اسکیل معتقدند صندوق Bitcoin Trust بهترین گزینه برای سرمایه گذاری های مؤسسات است. تا بدون نگرانی درباره ذخیره وجوه، بیشتر روی بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتالی سرمایه‌گذاری کنند.

با توجه به نتایج سه ماهه پی در پی ارائه شده توسط Grayscale ، این نوع سرمایه گذاری در سال 2020 مثال زدنی است. دارایی های تحت مدیریت این صندوق (AUM) طی 12 ماه گذشته دچار انفجار قیمتی شده. و مقدار آنها به بیش از 10 میلیارد دلار رسیده . البته تا حدودی انتظار می رود که صندوق Grayscale Bitcoin Trust بیشترین سهم را در این رویداد داشته باشد.

طبق گفته تحلیلگران:

“عدم موفقیت صندوق GBT در دریافت سرمایه های اضافی تزریق شده طی هفته های آینده باورمهای ما را عوض خواهد کرد.  زیرا دیگر مطمئن نیستیم که سرمایه گذاران نهادی اعم از دفاتر کار خانوادگی بیتکوین را طلای دیجیتال جایگزین برای سرمایه‌گذاری بلند مدت، به حساب می آورند یا خیر.”

جمع بندی مطالب

بیت کوین ضرر ناشی از افت قیمتی خود در روز شکرگزاری را جبران کرد. اما هنوز احتمال کاهش بیشتر قیمت وجود دارد. تریدرهای حرفه ای با باز کردن پوزیشن لانگ در قراردادهای فیوچرز بیتکوین ، به گسترش این روند دامن زدند. البته مواردی مثل شایعات مربوط به مقررات جدید پیشنهادی دولت ترامپ هم در این روند بی تأثیر نبوده است.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x