افزایش سرمایه گذاران بلند مدت بیت کوین
0

افزایش سرمایه گذاران بلند مدت بیت کوین

بازدید : 1880

گزیده خبر:

  • نه تنها هولدرهای قدیمی بیت کوین قصد فروش دارایی های خود را ندارند ، بلکه روز به روز به تعداد سرمایه گذاران بلند مدت اضافه میشود.
  • تجزیه و تحلیل های درون زنجیره ای نشان میدهد که بیت کوین بیشتری، در کیف پول ها ذخیره شده.  و دارندگان آنها قصد فروش دارایی های خود را ندارند.

آخرین گزارش ارائه شده توسط یکی از تحلیلگران درون زنجیره ای کمپانی Glassnode، جزئیات بیشتری را درباره عادت های معاملاتی بیت کوین منتشر کرده .که همچنان نشان از صعودی بودن احساسات بازار است.

Glassnode متوجه شده که روز به روز به حجم سکه های نگهداری شده افزوده میشود. و حجم زیادی از بیت کوین که روزانه از صرافی ها خارج میشود اصلاً نشان از کند شدن این روند ندارد.

با افزایش چشمگیر تعداد سرمایه گذاران بلند مدت و ورود حجم جدیدی از هولدرها ، قیمت بیت کوین به بیش از 50 هزار دلار رسیده است.

موضوعات مورد بررسی این هفته :

  • قدیمی شدن سکه های خریداری شده در این چرخه صعودی
  • روند فروش سکه های قدیمی
  • بررسی عمیق حجم بیت کوین باقی مانده در صرافی ها

افزایش حجم سرمایه گذاری های بلند مدت بیت کوین

طبق گزارش قبلی CryptoPotato ، از زمانی که استیکینگ بین کاربران محبوب شده ، تعداد حساب های کم حجمتر افزایش یافته . کسانی که قبل یا در طی بازار صعودی قبل خرید کرده بودند، سود مربوطه را کسب کرده اند.( سال 2018). اما اکنون روند سود دهی در حال کند شدن است.

طبق گزارش Glassnode ، بسیاری از واحد های BTC در مسیر طبقه بندی به عنوان ذخایر بلند مدت هستند . (LTH) این کوین ها بیش از 155 روز قدمت دارند. همین مسئله نشان میدهد که نسل جدیدی از هولدرها به بازار صعودی فعلی (2020/21 ) وارد شده اند.

با تجزیه و تحلیل الگوهای ذخیره سازی ، که نمایی کلی از پراکندگی سن کوین ها و دیدگاه هایی در مورد عادت های معاملاتی را ارائه می دهد، میتوان دریافت که حجم بیت کوین هایی که قدمتی بین 1 تا 6 ماه دارند بیش از 9.5 درصد از منابع را تشکیل می دهد. این روند از سه ماه پیش، زمانی که رکورد های قیمتی جدید برای بیت کوین ثبت می شد، سرعت گرفت.

این بررسی ها حاکی از این است که:

هرگاه سن یک کوین بالا رود و یا به بیش از 5 تا 6 ماه برسد ، مالکان آن بیش از پیش به ذخیره کردن تمایل پیدا میکنند.پس این کوین ها در دسته ی ذخایر بلند مدت (LTH) طبقه بندی می شوند.” این گزارشات حاوی پیامیست که نشان میدهد سرمایه گذاران و تریدرها همچنان در حال خرید بیت کوین هستند .”

آیا روند صعودی بیت کوین آغاز شده؟

نتیجه این بررسی:

“هر چه بیشتر از زمان خرید کاربران میگذرد ، تمایل افرادی که از نوسانات قیمتی واهمه ای ندارند برای ذخیره کردن ،بیشتر میشود.”

ویلی وو ،یکی از تحلیلگران به نام این حوزه ،ضمن اشاره به خرید ایلان ماسک و تصمیم او به ذخیره بیت کوین ، همین نکات را تکرار کرده است.

با توجه به داده های TradingView، در زمان انتشار این خبر بیت کوین 4.5 درصد افزایش یافته و حدود 58،680 دلار معامله می شود.

از 13 مارس تا کنون هیچ رکورد جدیدی ثبت نشده . آن زمان قیمت بیت کوین به بیش از 60 هزار دلار رسید. که این مسئله نشان می دهد اصلاح بازار هنوز ادامه دارد. همچنین برای تأیید از سرگیری روند صعودی ، BTC باید بالاترین سطح قبلی خود یعنی 59،800 دلار 20 مارس را بشکند.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x