اولگ دریپاسکا از بانک روسیه خواست تا به سراغ بیت کوین برود

اولگ دریپاسکا از بانک روسیه خواست تا به سراغ بیت کوین برود
0
بازدید : 2871

گزیده خبر:

اولگ دریپاسکا، میلیاردر معروف روسی بانک روسیه را به دلیل مقررات سخت‌گیرانه اعمال‌شده بر دارایی‌های دیجیتال مقصر دانست. به نظر وی، قوانین بانک مرکزی مانع سرمایه‌گذاری شهروندان در بیت کوین و سایر رمزارزها خواهد شد. علاوه بر این، وی از بانک روسیه خواست تا همانند السالوادور، به سمت بیت کوین برود.

درخواست اولگ دریپاسکا از بانک روسیه

به گزارش کریپتوپوتیتو، اولگ دریپاسکا، میلیاردر روسی در حساب تلگرام خود، از موضع بانک روسیه بر ارزهای دیجیتال انتقاد کرد. وی معتقد است که این کشور، باید همانند السالوادور بیت کوین را به‌عنوان یک روش پرداخت بپذیرد.

وی در این رابطه نوشت:

حتی السالوادور فقیر به نیاز به ارزهای دیجیتال پی برده و راهی ساده را در پیش ‌گرفته است. این کشور بیت کوین را به‌عنوان وسیله پرداخت پذیرفته است.

علاوه بر این، این میلیاردر بر نیاز کشور روسیه برای انجام معاملات تجاری به‌صورت مؤثر با سایر نقاط جهان تأکید کرد و از بانک مرکزی این کشور خواست تا بستری مالی برای استقلال در معاملات تجاری خارجی فراهم نماید.

دریپاسکا بنیان‌گذار ولو دلو (Voloe Delo)، بزرگ‌ترین بنیاد خیریه در روسیه است. وی زمانی ثروتمندترین مرد کشور روسیه بود. بااین‌حال، پس از بحران مالی سال 2008 جایگاه نخست را از دست داد. تا ژوئن 2021، مجله فوربس ثروت این میلیاردر را 4.8 میلیارد دلار تخمین می‌زند.

قوانین ارزهای دیجیتال در روسیه

مقامات روسیه اخیراً تصمیم گرفته‌اند تا ارزهای دیجیتال را به‌عنوان دارایی به‌حساب بیاورند. این تصمیم بدان معناست که در صورت سرمایه‌گذاری بیش از 600000 روبل (8184 دلار) باید به مقامات اطلاع داده شود.

نکته دیگر این قوانین، مالیات 13 درصدی بر سود حاصل از چنین سرمایه‌گذاری‌هایی است. درصورتی‌که این قوانین اجرا شوند، به سرمایه‌گذارانی که از این قانون پیروی نکرده‌اند، 10 درصد جریمه تعلق خواهد گرفت. علاوه بر این، برای افرادی که سعی در فرار از مالیات تعیین‌شده دارند 40 درصد جریمه در نظر گرفته ‌شده است.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x