برایان بروکس به اقدامات ناعادلانه در برابر مشاغل رمزنگاری پایان میدهد
0

برایان بروکس به اقدامات ناعادلانه در برابر مشاغل رمزنگاری پایان میدهد

بازدید : 1452

2020 برای حوزه رمزارز سال بسیار سختی بود. اما به نظر میرسد که این چند ماه آخر به سمت جبران بر آمده تا به سرمایه گذاران نفعی برساند. و اکنون ، دفتر نظارت بر ارز (Office of the Comptroller of the Currency) خبرهای خوشایند بیشتری را برای فضای رمزنگاری به ارمغان آورده است. متصدیان میخواهند به اقدامات ناعادلانه در برابر مشاغل این حوزه پایان دهند.

طبق آخرین طرح OCC ، این نهاد در تلاش است تا مشاغل رمزنگاری شده برای داشتن حساب بانکی درست مثل سایر اقدامات قانونی از امکانات یکسانی برخوردار شوند.

تبعیض کافی است

به طور خلاصه OCC در تلاش است تا به تبعیض خاموش در مورد مشاغل رمزنگاری پایان دهد.بانکها به جای استفاده از ملاحظات کلی در مورد همه مشاغل رمزنگاری ، اکنون باید شرایط هر شرکت را به صورت جداگانه ارزیابی کنند.

واضح است که تعداد زیادی از شرکت های رمزنگاری برای فعالیت در ایالات متحده با مشکل روبرو شده اند. بیشتر این مشکلات از تشریفات اداری بسیار زیاد و اختیارات مطلق بانکها نشأت میگیرد. چرا که این بانکها هستند که درباره ارائه خدمات به مشتریها مخصوصاً مشتریان فعال در این حوزه کاری ظریف تصمیم میگیرند.

طرح“دسترسی عادلانه به خدمات مالی” به دنبال راهی بهتر برای ارزیابی ریسک برخی از مشاغل است. شغل هایی مانند فین تکها، صرافی ها ، پروتکل های پرداخت ، خدمات وام و ذخیره.

“برای اطمینان از اینکه فعالیت بانک ها مطابق با سیاست دیرینه OCC است و برای مشتریان دسترسی عادلانه به خدمات بانکی را فراهم کرده اند، تصمیم بانک برای عدم خدمت به مشتری خاص باید براساس تصمیم مدیریت ریسک فردی در مورد آن مشتری خاص باشد .نه بر این اساس که آن مشتری در حوزه ای فعالیت میکند که از طرف بانک ترد شده است.”

اما به نظر می رسد که همه چیز در حال تغییر است. و قرار نیست دیگر به شرکت های رمزنگاری مثل قبل سختگیری شود. حال باید منتظر اعلام نتیجه این پیشنهاد بود که آیا تصویب میشود یا خیر.

نقش مدیر جدید در آینده اکوسیستم رمزنگاری 

مدیر جدید دفتر نظارت بر ارز (برایان بروکس) در بیانیه ای رسمی اعلام کرد که قصد دارد به این طرز فکر قدیمی که برخی نیروهای های دولتی، بانکها را تحت فشار قرارداده اند تا به بخشهای مختلف اقتصاد اعم از ارائه دهندگان سرویس های رمزنگاری خدمات ندهند،پایان دهد. از نظر OCC فعالیت اینگونه شرکتها شاید مورد پسند نباشد اما” غیر قانونی ” نیست.

به نظر میرسد که تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر انتخاب برایان بروکس مدیر ارشد سابق صرافی Coinbase نتیجه داده است.بیانیه هایی از این دست هم میتواند در آینده تأثیر قابل توجهی بر کسانی که روزانه با رمزارزها کار می کنند، داشته باشد.

با روی کار آمدن بروکس، دفتر نظارت بر ارز فعال تر شده است. وی در تلاش است برای دستیابی به بهترین چارچوب قانونی در اقتصاد رمزارز ، قوانین نظارتی بهتری وضع کند.

” این قانون پیشنهادی برای مشتریان بانک مانند یک لایحه اساسی به حساب می آید. این قانونی است که تا به حال مثل آنرا نشنیده اید و از شنیدن آن متعجب خواهید شد.”

با توجه به اختیارات گسترده ای که امروزه به بانک ها اعطا می شود ، باید از خود بپرسیم “آخر چرا چنین قانونی تا به امروز وضع نشده است؟”

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x