چرا قیمت بیت کوین به 35 هزار دلار سقوط کرد؟ کالین وو پاسخ می‌دهد

چرا قیمت بیت کوین به 35 هزار دلار سقوط کرد؟ کالین وو پاسخ می‌دهد
0
بازدید : 2581

گزیده خبر:

قیمت بیت کوین از روزهای اوج خود فاصله گرفته و ما بین 30 تا 40 هزار دلار نوسان می‌کند. به گزارش یوتودی، کالین وو، تحلیلگر و روزنامه‌نگار چینی در آخرین توییت خود، دلایل سقوط اخیر به 35 هزار دلار را بررسی کرد.

سیاست مالیاتی دولت استرالیا

یکی از دو دلیل کاهش اخیر قیمت بیت کوین به عقیده کالین وو، سیاست مالیاتی جدید استرالیاست که گریبان گیر هولدرهای کریپتو شده است.

یکصد هزار دارنده ارزهای دیجیتال باید تحت بررسی مالیاتی قرار بگیرند. به گفته رسانه‌های محلی، دستیار کمیسیون اداره مالیات استرالیا، تیم لوه، هشدار داد که اظهارنامه مالیاتی یک هزار نفر از شهروندان باید مجدداً بررسی شود.

وی افزود:

باور غلطی که مردم دارند این است که رمزارزها نوعی ارز هستند. بااین‌حال، این ارزها در اداره مالیات استرالیا دارایی محسوب می‌شوند.

علاوه بر این، 300 هزار مالیات دهنده که درخواست اظهارنامه مالیاتی داده‌اند بایستی سود و زیان خود را به ناظران گزارش دهند.

شایان ذکر است تمامی فعالیت‌های رمزارزها شامل ترید، سپرده‌گذاری، کشت سود و … در استرالیا مشمول مالیات بر سود قرار می‌گیرند و باید گزارش داده شوند.

ممنوعیت‌ها در چین و تأثیر آن بر قیمت بیت کوین

دلیل دوم کاهش قیمت بیت کوین، دلیل نام آشنایی است. وو معتقد است دولت چین به زودی سیاست‌ های ضد ماینینگ خود را اجرا خواهد کرد.

بسیاری از تریدرها و تحلیلگران سقوط اخیر بازار رمزارزها را به فعالیت‌های ضد کریپتویی دولت چین نسبت می‌دهند.

در حالی که چین به نظر می‌رسد که فعالیت‌های ضدکریپتویی خود را از سر گرفته باشد، ماینرها در حال مهاجرت به کشورهایی چون مغولستان، قزافستان و پاکستان هستند.

در همین حال، مدیرعامل استخر استخراج BTC.TOP معتقد است که نباید در تأثیرات فعالیت‌های ضد ماینینگ چین بر قیمت بیت کوین اغراق شود.

شایان ذکر است پادشاه رمزارزها در زمان نگارش این مقاله با قیمت 35362 دلار معامله می‌شود.

 

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x