حکومت نظامی کره جنوبی برای تریدرها

حکومت نظامی کره جنوبی برای تریدرها
0
بازدید : 3747

گزیده خبر:

کره جنوبی، در زمینه فناوری کشوری پیشرفته است و از ابتدا سروصدای زیادی حول ارزهای دیجیتال در این کشور وجود داشته. به گزارش کوین تلگراف، با افزایش تقاضا برای صنعت کریپتو در کره جنوبی، دولت به دنبال نظارت سختگیرانه بر دارایی های دیجیتال است.  نگرش آزادانه نسبت به پیشرفت فناوری می تواند به جای ممنوعیت این صنعت، منجر به نظارت و کنترل توکن های مبتنی بر بلاکچین در این کشور شود.

کره جنوبی و ارزهای دیجیتال

بخاطر علاقه به بازی های کامپیوتری، از مدتها پیش مفهوم ریزپرداخت ها در این کشور جا افتاد. در نتیجه این جامعه قبل از اینکه رمزارزها به وجود بیایند، آماده استفاده و پذیرش دارایی های دیجیتال بوده اند. کره جنوبی یک عامل تاثیر گذار در حجم معاملات دیجیتال جهانی بشمار می‌رود. در کره جنوبی ، از هر سه شهروند یک نفر یا رمزارز دارد یا بوسیله آنها حقوق می گیرد. یک دهم جمعیت، با دارایی های دیجیتال معامله می کنند و نرخ بیکاری جوانان نیز بالای 10٪ است. این صنعت یک بازار کار رقابتی در این کشور بشمار میرود. جایی که هزینه های بالا باعث شکل گیری ساختار اجتماعی سلسله مراتبی میشود و رسیدن به ثبات مالی محال به نظر میرسد.

در سال 2019 ، این کشور رمزارز خود را با اقدامات دولتی ، کوین S معرفی کرد. با این حال، دولت بعداً در مارس 2020 قوانینی را تصویب کرد که به کاهش سرمایه‌گذارای در بلاکچین ها منجر شد. با توجه به ممنوع بودن قماربازی در کره جنوبی و قمارآمیز بودن بیش از حد بسیاری از پروژه ها، برخی از شرکت ها احتمالاً با افزایش نظارت روبرو خواهند شد.

در ظاهر، کره جنوبی با شاخص توسعه انسانی فوق‌العاده و پایین بودن نابرابری درآمد، یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان بشمار می رود. اما در باطن ، یک انقلاب مالی در حال شکل‌گیری است و بلاکچین در قلب آن قرار دارد.

بازار سهام کره جنوبی تحت سلطه چهار مجمع خانوادگی یا “chaebols” فاسد که نفوذ سیاسی بالایی دارند، قرار دارد. به تازگی ، حجم معاملات گزارش شده در صرافی های دیجیتال از بازار سهام این کشور پیشی گرفته، که می تواند نشانه ای از خواسته های مردم باشد. با اینکه نرخ بیکاری جوانان در حال افزایش است، دارایی های دیجیتال  گذران زندگی جوانان را آسان کرده اند.

بسته شدن صرافی ها

بر اساس گزارشهای محلی ، جوانان کره جنوبی شغل خود را ترک می کنند تا مبادله روزانه رمزارزها را زیرنظر بگیرند. بیشتر شهروندان کره ای به دارایی های دیجیتال به عنوان میانبری برای ثروتمند شدن نگاه میکنند. کار به جایی رسیده است که برخی از شرکت ها برای جلوگیری از بررسی نوسانات قیمت در طول روز ، کارمندان خود را تهدید به مسدود کردن صرافی های دیجیتال کرده اند.

در ماه مارس ،برای اطمینان از پایبندی به مقررات مبارزه با پولشویی ،کمیسیون خدمات مالی یا FSC، دستور داد :

صرافی ها برای انجام تراکنش های خود به مجوزی تحت عنوان “ارائه دهنده خدمات داراییهای مجازی” یا VASP نیاز دارند. براساس گزارش ها ، فقط چهار صرافی بزرگ در مهلت مقرر اقدام به دریافت مجوزهای VASP می کنند. اگرچه این تجارت رمزارزها را به طور کامل در کره جنوبی از بین نخواهد برد. تنها منجر به تجمع منابع دیجیتال داخل کشور میشود.

صرافی ها تا ماه سپتامبر برای تهیه ی این مجوز زمان دارند. FSC تهدید کرده که اگر این روند ادامه داشته باشد آنها تا پایان سال بیش از 200 صرافی را تعطیل خواهند کرد. ماه گذشته صرافی Daybit، اعلام کرد به خاطر قوانین نظارتی جدید معاملات خود را تعطیل خواهد کرد. در اوایل سال جاری، OKEx پلتفرم کره ای خود را بخاطر قوانین سختگیرانه ضدپولشویی تعطیل کرد. سرویس Binance Korea نیز تنها هشت ماه پس از راه اندازی فعالیت خود را متوقف کرد.

مشکلات ملی، پیامدهای جهانی

چهار صرافی بزرگ در این کشور، بیت هام(Bithumb) ، کوینون(Coinone)، آپ بین(Upbit) و کوربیت(Korbit) هستند. انها تنها در سه ماه اول سال 2021 تقریباً 2.5 میلیون کاربر جدید ثبت نام کردند. که 64٪ آنها بین 20 تا 30 سال سن دارند. در واقع ، تریدرهای 30 ساله، در سه ماه گذشته بیش از 398 میلیون دلار از حجم معاملات را تشکیل داده اند.

جوانان به شدت به این صرافی ها وابسته اند و تعطیل کردن آنها نه تنها به سرمایه گذاران جوان کره جنوبی بلکه به بازار جهانی ارزهای دیجیتال ضربه بزرگی وارد می کند. درگیری های طبقاتی اجتماعی دلیل دیگری برای جذب این جوانان به صنعت ارزهای دیجیتال است.

بنیانگذار آژانس بازاریابی بلاکچین Eightfive،در مورد جدابیت این صنعت گفت:

“عدم اطمینان سیاسی نیز نگران کننده است و از آنجا که بیتکوین به هیچ دولتی وابسته نیست ، برای هر کسی جذاب است. و افزایش نرخ بیکاری، یکی از عوامل عمده جذب جوانان به بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال است.”

در ماه فوریه ، وزارت دارایی کشور پیشنهاد داد که به سودهای بیش از 2،230 دلار، 20% مالیات تعلق گیرد. اکنون انتظار می رود تا این قانون تا ژانویه 2022 به تصویب برسد. به گفته کیجون سئو ، مدیرعامل بازی های غیرمتمرکز Planetarium ، “دولت هنوز در تلاش است تا بر سرمایه گذاری ها و فعالیت های قمارآمیز نظارت دقیق تری داشته باشد. اختلاف نظر بین مردم و دولت مشکلی را حل نمیکند. اما بدون تنظیم قوانین نظارتی صحیح ، منطقی نیست که هیچ دولتی آغوش خود را به روی ارزهای رمزپایه باز کند.

نهادهای نظارتی نگرانی های جدی در مورد ماهیت ناشناس ارزهای دیجیتال دارند. اما با توجه به خوشبین بودن کشور در مورد بلاکچین ها، اطمینان از ایمن بودن بازار رمزارزها در کره جنوبی فقط یک مشکل ملی نیست، بلکه یک مشکل جهانی است.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x