بانک TSB خرید ارز دیجیتال از صرافی بایننس و کراکن را ممنوع خواهد کرد
0

بانک TSB خرید ارز دیجیتال از صرافی بایننس و کراکن را ممنوع خواهد کرد

بازدید : 1248

گزیده خبر:

بانک‌های انگلیسی با استناد به نگرانی‌های خاص مربوط به امنیت و قرارگیری در معرض کلاهبرداری ها، در صدد دشوار کردن دسترسی مشتریان خود به ارزهای دیجیتال قرار دارند. بر اساس گزارش روزنامه انگلیسی تایمز، بانک TSB قصد دارد تا مشتریان خود را به دلیل کلاهبرداری های مربوط به صرافی‌های ارز دیجیتال، از خرید این ارزها با وجوه تحت مدیریت این بانک منع کند.

بانک TSB ارتباطات خود را با صرافی‌های ارز دیجیتال قطع خواهد کرد

تایمز مدعی است که بانک TSB به‌زودی خرید ارزهای دیجیتال از صرافی‌های بایننس و کراکن را برای مشتریان خود ممنوع خواهد کرد. ظاهراً استانداردهای امنیتی پایین این پلتفرم‌های مبادلاتی، زمینه را برای کلاهبرداری از مشتریان فراهم کرده است.

بر اساس گزارشات، بانک TSB  ادعا می‌کند که ما بین 15 مارس تا 15 آوریل، حداقل 849 شکایت توسط کاربران صرافی بایننس مبنی بر کلاهبرداری دریافت کرده است. بانک TSB خاطرنشان کرده که تمام تلاش‌ها برای برقراری ارتباطات با صرافی بایننس بی‌نتیجه بوده است. بااین‌حال، بایننس مدعی است که هرگز از تیم امنیتی این بانک پیامی دریافت نکرده است.

سخنگوی شرکت بایننس، بدون اشاره به موضع جدید بانک TSB، بار دیگر بر تعهد این صرافی به امنیت مشتریان تأکید و اطمینان داد که این موضوع اولویت سیاست این صرافی است:

بایننس در رابطه با مسئولیت خود برای محافظت از کاربران در برابر کلاهبرداری ها بسیار جدی است. زمانی که ما از وجود کلاهبرداری ها مطلع شویم، سریعاً وارد عمل خواهیم شد. ما سابقه بسیار خوبی در همکاری با سازمان‌های مجری قانون داریم.

استیون کریستی، یکی از مدیران صرافی کراکن نیز در واکنش به ادعاهای بانک TSB، آنها را نادرست خواند و افزود:

ما ادعای عدم پاسخ کراکن به گزارشات کلاهبرداری را کاملاً رد می‌کنیم. کراکن تنها در سال 2020 به بیش از یک هزار درخواست مختلف از سوی سازمان‌های مجری قانون پاسخ داد. این صرافی با رعایت کامل آژانس‌های اجرای قانون فعالیت می‌کند.

سرمایه‌گذاران در انگلستان کار کلاهبرداران را آسان‌تر می‌کنند

گزارش کلاهبرداری ها برای بانک‌ها با توجه به خدماتشان مسئله مهمی است. بانک‌ها موظف‌اند پول ازدست‌رفته در کلاهبرداری را به شخص قربانی پرداخت کنند.

بانک TSB در حساب توییتری خود خطاب به مشتریانش گفت:

در رابطه با مشاوران سرمایه‌گذاری رمزارزها بسیار هوشیار باشید. اگر تماس، ایمیل یا پیامک دریافت کردید کلاهبرداری است.

تاکنون بانک TSB هیچ بیانیه رسمی در رابطه با موضع خود در قبال صرافی کراکن و بایننس منتشر نکرده است. بااین‌حال، تمایل نهادهای نظارتی انگلستان به نظارت بر فعالیت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال در حال افزایش است.

نظرسنجی اخیری در انگلستان نشان داده که تعداد سرمایه‌گذاران و همچنین ارزش متوسط دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌گذاران خرد نسبت به یک سال گذشته افزایش‌یافته است. علاوه بر این، در این یک سال، تعداد افرادی که با وجود عدم درک درست از ارزهای دیجیتال در آنها سرمایه‌گذاری کرده‌اند نیز رشد چشمگیری داشته است.

این موضوعی نگران‌کننده برای سازمان‌های مجری قانون است. این مطلب زمینه مناسبی را برای کلاهبرداران و مجرمان فراهم می‌کند. بدین شکل، سرمایه‌گذارانی که علم کمتری نسبت به سالیان گذشته دارند، قربانی خواهند شد.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x