تحلیل 5 ارز دیجیتالی که معامله گران این هفته باید زیر نظر بگیرند (30 خرداد 1401)

بازدید : 99

فکت کوینز: روز شنبه قیمت بیت کوین تا سطح 17622 دلاری سقوط کرد و برای اولین بار در تاریخش به زیر اوج چرخه قبلی رسید. بنابر تحلیل بازار تاریخ 30 خرداد، سیاست های سختگیرانه فدرال رزرو، بحران در پلتفرم وام دهی سلسیوس و مشکلات نقدینگی در شرکت سرمایه گذاری 3AC از مهم ترین دلایلی است که باعث سقوط بازار و ترس در میان سرمایه گذاران شده است.

هولگر شائپیتز، تحلیلگر مطرح بازار کریپتو گفته است که در گذشته نیز قیمت بیت کوین سقوط های سنگین داشته و در تاریخش 4 بار ریزش 80 درصدی را تجربه کرده است. گفتنی است که سقوط فعلی قیمت باعث فاصله 74 درصدی با اوج آن شده است. یکی دیگر از تحلیلگران بازار نیز به این نکته اشاره کرده است که تمامی بازارهای نزولی قبلی بیت کوین در میانگین 200 هفته ای به کف خود رسیده‌اند و در صورت تکرار تاریخ احتمالا سطوح فعلی زیاد دوام نخواهند داشت.

داده های کوین گلس حاکی از آن است که سقوط 39 درصدی بیت کوین در ماه ژوئن امسال، بدترین عملکرد این رمز ارز از سال 2013 است. در حالی که بسیاری از سرمایه گذاران انتظار دارند به زودی شاهد کف قیمتی در بیت کوین باشیم، پیتر شیف، منتقد بزرگ بیت کوین هشدار داده که روند نزولی ادامه خواهد داشت و قیمت تا 3000 دلار سقوط خواهد کرد. آیا خریداران می‌توانند در کوتاه مدت باعث بالا رفتن قیمت بیت کوین شوند؟ در ادامه به تحلیل 5 ارز دیجیتالی می‌پردازیم که پتانسیل رشد در این هفته را دارند.

تحلیل BTC/USDT

تحلیل بیت کوین تاریخ 30 خرداد نشان می‌دهد که قیمت این ارز روز 18 ژوئن حمایت مهم 20111 دلاری خود را از دست داد تا روند زولی ادامه دار باشد. خبر خوب برای خریداران خرید در کف قیمتی است که باعث سایه بلند کندل روزانه نیز شده است.

تحلیل نمودار بیت کوین

گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالای سطح 20111 دلاری بازگرداند و در صورت موفقیت ممکن است به معنای آن باشد که سقوط تا 17600 دلاری تله ای برای خرس ها بوده است. در این صورت قیمت بیت کوین تا سطح 23362 دلاری و مقاومت مهم خود رشد خواهد کرد.

RSI نیز در چند روز گذشته در محدوده اشباع فروش قرار گرفته که نشانه ای مبنی بر بازگشت و رالی صعودی در کوتاه مدت دارد. با این حال اگر قیمت به زیر 20111 دلار سقوط کند، دیدگاه صعودی بی اعتبار خواهد شد. چنین اتفاقی منجر به حرکت بیت کوین به سمت 17622 دلاری و شکست آن و سقوط تا حمایت 16000 دلاری خواهد شد.

نمودار 4 ساعته بیت کوین

تحلیل نمودار 4 ساعته بیت کوین نشان می‌دهد که واگرایی مثبت RSI در بیت کوین می‌تواند به معنای ضعیف شدن خرس ها باشد. همچنین قیمت با رالی صعودی همراه شده است و میانگین 20 روزه خود را پس گرفته است. این سطح برای فروشندگان از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که شکست آن باعث می‌شود گاوها قیمت را به سمت 23362 دلار هدایت کنند.

با این حال اگر بیت کوین در حفظ میانگین 20 روزه ناموفق عمل کد، به معنای فعالیت خرس ها در سطوح بالا خواهد بود و در صورت چنین اتفاقی شاهد سقوط دوباره قیمت به سمت 17622 دلار خواهیم بود.

تحلیل SOL/USDT

تحلیل سولانا تاریخ 30 خرداد نشان می‌دهد که قیمت این ارز چند روزی را در یک روند نزولی قدرتمند سپری کرده اما واگرایی مثبت در RSI به معنای ضعیف شدن روند نزولی است.

تحلیل نمودار سولانا

گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای میانگین 20 روزه در 36 دلار برسانند و در صورت موفقیت، شاهد بازگشت خریداران به بازار خواهیم بود. اگر  این اتفاق رخ دهد قیمت سولانا در ادامه به سمت میانگین 50 روزه در 50 دلار حرکت خواهد کرد و در آنجا با مقاومت سنگین خرس ها مواجه خواهد شد.

با این حال واکنش منفی به میانگین 20 روزه به معنای قدرت خرس ها و تسلیم نشدن آنها خواهد بود و در این صورت فروشندگان تلاش خواهند کرد قیمت سولانا را به زیر 25 دلار برسانند تا روند نزولی دیگری را آغاز کنند.

نمودار 4 ساعته سولانا

تحلیل نمودار 4 ساعته سولانا نشان می‌دهد که خریداران قیمت را به بالای میانگین های متحرک رسانده و اکنون خط روند نزولی هدف بعدی آنهاست. در صورت موفقیت، احتمالا شاهد پایان یافتن روند نزولی در کوتاه مدت خواهیم بود و گاوها سولانا را به سمت اهداف 42.5 و 45 دلاری حرکت خواهند داد.

با این حال اگر قیمت از سطح کنونی یا خط روند نزولی با ریزش همراه شود و میانگین های متحرک شکسته شوند، به معنای دفاع سنگین خرس ها از مقاومت ها است و چنین اتفاقی باعث سقوط سولانا به سمت اهداف 27.5 و 25 دلار می‌شود.

تحلیل LTC/USDT

تحلیل لایت کوین تاریخ 30 خرداد نشان می‌دهد که خرس ها تلاش کردند در تاریخ 18 ژوئن قیمت را به زیر حمایت مهم 40 دلاری برسانند اما سایه بلند کندل روزانه به معنای دفاع سنگین گاوها از این ناحیه است.

تحلیل نمودار لایت کوین

رالی صعودی کوتاه مدت لایت کوین قیمت این ارز را به میانگین 20 روزه در 55 دلار رسانده است که سطح مهمی است. شکستن این ناحیه رو به بالا می‌تواند به معنای تغییر روند باشد و در این صورت شاهد افزایش قیمت لایت کوین تا میانگین 50 روزه در 68 دلار خواهیم بود.

با این حال اگر قیمت به میانگین 20 روزه واکنش منفی نشان دهد، به معنای نزولی ماندن روند و فروش تریدرها در رالی های صعودی است. در صورت چنین اتفاقی، خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر 40 دلار رسانده و روند نزولی را ادامه دار کنند.

مطلب مفید: کاربردها و مزایای متاورس چیست؟

نمودار 4 ساعته لایت کوین

تحلیل نمودار 4 ساعته لایت کوین نشان می‌دهد که قیمت از الگوی مثلث متقارن خارج شده است. در حالی که این الگو معمولا یک الگوی ادامه دهنده است اما گاهی اوقات بیانگر تغییر روند نیز هست. میانگین های متحرک یکدیگر را در جهت صعودی قطع کرده‌اند که نشانه مثبتی برای خریداران است. اگر گاوها بتوانند قیمت را بالای مثلث حفظ کنند، هدف این الگو سطح 62 دلاری خواهد بود.

با این حال ورود دوباره قیمت به الگو دیدگاه صعودی را بی اعتبار می‌کند و بیانگر آن است که حرکت لایت کوین به خارج از الگو تنها تله ای از سمت فروشندگان بوده است.

LINK/USDT

تحلیل لینک تاریخ 30 خرداد نشان می‌دهد که قیمت در یک روند نزولی قرار دارد اما در تلاش است تا در محدوده 5.5 دلاری کف قیمتی خود را ایجاد کند. خرس ها در تاریخ 14 و 18 ژوئن قیمت را به زیر این ناحیه رساندند اما در حفظ آن ناموفق بودند که بیانگر خرید در کف قیمتی از سمت گاوها است.

تحلیل نمودار لینک

واگرایی مثبت در RSI نمودار لینک به معنای ضعیف شدن روند نزولی است. خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را از خط روند نزولی که مقاومت مهمی نیز هست عبور دهند. در صورت واکنش منفی به این سطح، خرس ها دوباره دست به کار شده و حمایت 5.5 دلاری را هدف خود قرار می‌دهند. در صورت شکست این سطح، روند نزولی ادامه خواهد یافت. با این حال در صورت عبور قیمت از خط روند نزولی احتمالا شاهد تغییر روند و حرکت لینک به سمت اهداف 10 و 12 دلاری باشیم.

نمودار 4 ساعته لینک

تحلیل نمودار 4 ساعته لینک نشان می‌دهد که واکنش مثبت قیمت به سطح حمایتی آن را تا میانگین 50 روزه رسانده است. میانگین 20 روزه جهتی خنثی دارد و RSI نیز در محدوده میانی است تا شاهد ضعیف شدن خرس ها در بازار باشیم. اگر گاوها قیمت را از میانگین 50 روزه عبور دهند هدف بعدی آنها 7.51 دلار خواهد بود.

شکست این سطح و عبور از آن نیز به معنای تکمیل یک الگوی کف دو قلو خواهد بود و هدف این الگوی بازگشتی نیز سطح 9.5 دلاری است. به منظور بی اعتبار شدن این دیدگاه حمایت 5.5 دلاری باید از دست برود.

BSV/USDT

تحلیل بیت کوین SV (BSV) تاریخ 30 خرداد نشان می‌دهد که قیمت در یک الگوی پهن شونده قرار گرفته است و خریداران سعی دارند قیمت را به سطح مقاومتی الگو برسانند. RSI یک واگرایی مثبت را نشان می‌دهد که به واسطه آن روند نزولی در حال ضعیف شدن است.

تحلیل نمودار BSV

نمودار BSV می‌تواند تا سطح مقاومتی الگو با افزایش قیمت همراه شود و در آن ناحیه خرس ها بازگشت قیمت را با تاخیر همراه خواهند کرد. در صورت رخ دادن چنین اتفاقی شاهد فروش در رالی ها خواهیم بود که می‌تواند قیمت را برای مدتی طولانی تر داخل الگو نگه دارد. با این حال شکست سطح مقاومتی الگو، به معنای تشکیل کف قیمتی در BSV است. در این صورت شاهد یک رالی صعودی جدید به سمت 80 و سپس 87 دلار خواهیم بود.

نمودار 4 ساعته BSV

تحلیل نمودار 4 ساعته BSV نشان می‌دهد که قیمت در یک محدوده رنج میان 45 تا 66 دلاری در حال نوسان است. پس از تلاش ناکام خرس ها برای رساندن قیمت زیر 45 دلار اکنون نوبت خریداران است تا قیمت را از مقاومت 66 دلاری عبور دهند. در صورت موفقیت شاهد رالی صعودی تازه ای در BSV خواهیم بود که هدفش 87 دلار است. یک احتمال دیگر نیز واکنش منفی به 66 دلار است که در این صورت قیمت برای مدتی دیگر داخال این ناحیه رنج به حرکت خود ادامه خواهد داد.

این تحلیل صرفاْ ترجمه‌ای از کوین تلگراف است و بیانگر نظر تیم فکت کوینز و همچنین پیشنهادی مبنی بر خرید یا فروش نیست. سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال ریسک و خطر خاص خود را دارد. لذا با آگاهی از تمامی خطرات به این بازار وارد شوید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x