آیا کیف پول Silk Road هک شده؟
0

آیا کیف پول Silk Road هک شده؟

بازدید : 2249

برای اولین بار پس از سال 2013 ،یک تراکنش 1 میلیارد دلاری از کیف پول Silk Road انجام شد. یک کاربر ناشناس از آدرسی مربوط به بازار Silk Road در دارک وب، مقدار 69،370 بیت کوین انتقال داده است.

طبق گزارش 3 نوامبر شرکت تحلیلگر بلاک چین Ciphertrace ، این انتقال طی 2 تراکنش صورت گرفته.تراکنش اول حاوی 1 بیت کوین بوده. که گویا فقط به منظور تست شبکه و پیش از انتقال مقدار اصلی انجام شده است. اما در تراکنش دوم 69،370 بیتکوین از آدرسی مربوط به بازار Silk Road ارسال شده است. این مقدار در زمان انتشار این مقاله معادل 960 میلیون دلار است.

شرکت Ciphertrace  حدس میزند که این کاربر ناشناس با جابه جایی بین قالب آدرس ها فقط میخواسته در شبکه بیت کوین به روز بماند .اگرچه احتمال اینکه هک شده باشد هم زیاد است. از آنجایی که آخرین تراکنش مربوط به دارک وب نابود شده در آوریل سال 2015 انجام شد، گزارش شده که احتمالاً کیف پول بیتکوین به همه بیتکوین کش ها (BCH) و بیت کوین اس وی (BSV) های مربوط به هارد فورک توکن ها نیز دسترسی خواهد داشت.

با این حال این شرکت احتمال تعرض از سمت هکرها را رد نکرده است:

“این تراکنش ها نشان میدهد که صاحب کیف پول برای اینکه هکرها نتوانند به فایل wallet.da دسترسی پیدا کنند، در حال انتقال سرمایه اش به آدرس های دیگر بوده است. البته امکان دارد که هکرها فایل را کرک کرده باشند.”

سرمایه Silk Road در کیف پولی است که بیش از 2 سال است در بین هکرها در گردش میباشد. در ماه سپتامبر یکی از کاربران توییتر طی تماسی با جامعه رمزنگاری مدعی شد که به فایل wallet.da و 69000 کوین دسترسی دارد. و حتی میتواند با استفاده از یک کامپیوتر کوانتومی کلیدهای خصوصی کاربران را حدس بزند.

Silk Road بازاری در دارک وب بود. که در سال 2011 راه اندازی شد. این بازار آنلاین به کاربران اجازه میداد کالاها و خدمات غیر قانونی مثل اسلحه و اطلاعات کارتهای اعتباری دزدی را خرید و فروش کنند. اما خرید و فروش دارو های غیر قانونی از طریق این بازار بیشتر مرسوم بود.

Ross Ulbricht بنیانگذار این سایت، به جرم پولشویی، هک رایانه و قاچاق مواد مخدر دستگیر شد. او اکنون در حال سپری حکم حبس ابد خود بدون احتمال آزادی مشروط است. وی هنوز از زندان به ارائه تجزیه و تحلیل دوره ای بیت کوین مشغول است.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x