لایحه Competes بدون بند فاجعه آمیز نسبت به رمزارزها تصویب شد
0

لایحه Competes بدون بند فاجعه آمیز نسبت به رمزارزها تصویب شد

بازدید : 274

فکت کوینز: لایحه قانونی Competes با هدف رقابتی نگه داشتن اقتصاد آمریکا و همچنین حل مشکلات زنجیره تامین این کشور اخیرا مورد تصویب مجلس نمایندگان آمریکا قرار گرفته است. نکته قابل توجه درباره این لایحه، اصلاحات ایجاد شده درباره موضوع رمز ارزها است. پیش تر گمان می‌رفت که بر اساس یکی از بندهای این لایحه، وزارت خزانه داری آمریکا مجوز تعطیل کردن صرافی ها را بدست آورد. امری که باعث انتقادات اعضای حوزه ارزهای دیجیتال نیز شده بود.

روز جمعه و در پی رای گیری، مجلس نمایندگان آمریکا رای به تصویب لایحه Competes داد. thedentallounge.com این طرح ابتدا توسط جیم هایمز نماینده ایالت کانکیتوت مطرح شد و بنابر آن به نظر می‌رسید که وزارت خزانه داری برای نظارت بر سازمان های مالی با تراکنش های مشکوک به پولشویی محدودیت های کمتری خواهد داشت. با این حال قانون گذاران اواسط هفته گذشته به اصلاح این طرح قانونی پرداختند و محدودیت های مالی این لایحه را تحت قوانین محرمانه بانکی قرار دادند.

قبل از آنکه هایمز به اصلاح طرح خود بپردازد، یک شرکت فعال در حوزه ارزهای دیجیتال با نام کوین سنتر نیز به شدت از این لایحه انتقاد کرده بود. از نظر این شرکت، طرح ذکر شده قدرت بسیار زیادی به مقامات می‌دهد تا مانع صرافی ها و دیگر موسسه های مالی از انجام تراکنش های رمز ارزی شوند.

مطلب مفید: شبکه داس (Network DOS) چیست؟

توییت تد باد

تد باد، نماینده کارولینای شمالی در این باره بیان داشت که وزارت خرانه داری نباید به صورت یک جانبه اجازه گرفتن تصمیمات اقتصادی را داشته باشد. این لایحه قانونی سخت گیرانه به رقابت با چین کمک نمی‌کند، بلکه باعث می‌شود چین در کشور آمریکا دست باز تری برای ابتکارات مالی داشته باشد.

این لایحه احتمالا هفته آینده به سنا فرستاده شود و در آنجا نیز توسط سناتورهای آمریکا مورد اصلاحاتی قرار گیرد. پس از تایید مجلس نمایندگان و سنا، رئیس جمهور جو بایدن می‌تواند لایحه ای که به تایید هر دو گروه رسیده است را امضا کند تا به عنوان قانون در کشور اجرایی شود.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x