استیبل کوین آمریکای جنوبی
0

استیبل کوین آمریکای جنوبی

بازدید : 1526

گزیده خبر:

  • ارائه دو استیبل کوین به بازار آمریکای لاتین توسط شبکه های Settle  و Stellar .
  • استیبل کوین ARST برای فیات پزوی آرژانتین و BRLT برای رئال برزیل ایجاد شده است.
  • وجود این استیبل کوینها باید کار را برای ارسال و دریافت حواله آسان کند.

در دنیایی که تراکنش های بین المللی اگر اصلاً عملی باشند هم خیلی کند انجام میشوند، فناوری بلاکچین میتواند جایگزینی سریع و کارآمد برای انتقال پول باشد. البته ناگفته نماند که اکثر مردم جهان از پرنوسان بودن رمزارزها ترس دارند.

پس آمریکای لاتین با توجه به این موضوع که مردم جامعه نمیتوانند آنچنان که باید به رمزارزها اعتماد کنند، در حال انتشار دو استیبل کوین خودش است. شبکه Settle  بزرگترین شبکه تسویه حساب دارایی های دیجیتال در سراسر آمریکای لاتین برای مبادله و پرداخت های فرامرزی است.

در حالی که Stellar بلاکچینی است که توسط جید مک کالب ، بنیانگذار Ripple ایجاد شده است. تا بتواند زیرساختی را برای اتصال مؤسسات مالی از طریق پرداختهای رمزارزی فراهم کند.اطلاعیه انتشار این استیبل کوین ها در تاریخ 19 نوامبر در کنفرانس Meridian استلار مطرح شد.

اما اصلاً چرا باید برای ارزهایی مثل پزو آرژانتین و رئال برزیل که در سال گذشته به ترتیب 30 و 20 درصد ارزش خود را نسبت به دلار از دست داده اند ، استیبل کوینی ایجاد شود؟

خوب جواب این سوال از دوجهت قابل بررسی است. از طرفی کاربرانی که شغلشان تجارت است با استفاده از این پول مبتنی بر بلاکچین به راحتی میتوانند وجوه خود را بین صرافی ها انتقال دهند.  از طرف دیگر این پروسه شامل فعالیت های دیگری مثل تبدیل ارز فیات به رمزارز هم میشود. اما به نظر میرسد هدف اصلی شبکه Settle  راحت کردن ارسال حواله ها بوده است.

پابلو اورلاندو (Pablo Orlando )در رابطه با ابن دو استیبل کوین در مصاحبه ای با سایت Decrypt اعلام کرد:

ARST و BRLT که استیبل کوینهای جدید شبکه های Settle و Stellar هستند به کاربران اجازه میدهند در عرض چندثانیه به صورت مجازی پزوی آرژانتین (ARS ) را به مقصد مورد نظرشان ارسال کنند. به علاوه با استفاده از این سیستم کاربران میتوانند پزو را به رئال تبدیل نمایند. این شبکه جدید درهای تازه ای به سمت انتقال حواله ها باز کرده . و فرآیند ارسال پول به فرامرزها را دگرگون ساخته است.”

اگرچه اقتصاد آرژانتین و برزیل هم مثل کل دنیا به شدت تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته ، اما حرکت جدید این دو شبکه در میان مدت استراتژیک به حساب می آید. چرا که برزیل و آرژانتین دو قطب اقتصادی بزرگ آمریکای جنوبی هستند.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x