کلاهبرداری از فروش NFTهای تقلبی
0

کلاهبرداری از فروش NFTهای تقلبی

بازدید : 2128

گزیده خبر:

  • گویا NFT سلبریتی ها بدون رضایت آنها در BitClout به فروش می رسد.
  • هنرمندان فریبکار با فروش NFTهای جعلی ، در حال فریب کاربران هستند.

BitClout ، یک بلاکچین به اصطلاح متن بازیست ، که NFT شخصیت های برجسته را بدون رضایت آنها ساخته است.

BitClout،یک شبکه اجتماعی و بازار غیرمتمرکز، NFTهای مورد حمایت سلبریتی ها را بدون مجوز به فروش رسانده. همچنین پلتفورم “iFan-esque” ، که ادعا می شود توسط سرمایه داران بزرگ پشتیبانی می شود ، دیگر از طریق وب سایت قابل دسترسی نمی باشد.

اخیرا NFT ها مورد تعریف و تمجید زیادی قرار گرفته اند،.که کاملاً قابل توجیه است. آثار هنری دیجیتال Beeple’ نیز اخیراً رکورد گرانترین NFT های تاریخ را شکسته. اثر هنری The ‘Everydays: The First 5000 Days توسط Metakovan به قیمت 69 میلیون دلار در حراج کریستی به فروش رسیده.

CryptoPunk ، که با قیمت 15 هزار دلار در سال 2018 خریداری شده بود ،در همان روز به قیمت 8 میلیون دلار فروخته شد. لیست فروش شگفت انگیز NFT ها ادامه دارد.  و همین امر بیانگر این است که چرا این همه مشاجره بر سر NFT ها وجود دارد.

فعالیت بدون مجوز BitClout

در میان این موارد ، یک شرکت خاص به نام BitClout بدون اجازه NFT های سلبریتی ها را به فروش رسانده.در گزارش Billboard  توضیح داد شده که این شرکت با استفاده از هویت حدود 15000 اینفلوئنسر و سلبریتی توییتری و بدون رضایت آنها، NFT هایی را ایجاد و فروخته است.

آنها به کاربران اجازه خرید و فروش این NFTها را تحت عنوان “کوین های خالق” دادند. هر کوین هویت و ارزش یک شخصیت را نشان میدهد که به شهرت و اعتبار آنها گره خورده است.

همین مسئله به خریداران این امکان را می داد که عملکرد این شخصیت ها را حدس بزنند. و به طبع “سود” ببرند. کوین شخصیت های برجسته ای مانند یوتوبر آمریکایی جیک پاول ، کانیه وست ، دریک ، بیلی ایلیش ساخته شده و در این سیستم عامل فروخته شدند.

طبق گزارش بیلبورد ،قیمت کوین های ایلان ماسک و بیلی ایلیش افزایش یافته.  و با وجود اینکه هر واحد از توکن بومی BitClout به قیمت 88 دلار فروخته میشود ، حجم فعالیت در این پلتفورم به شدت افزایش داشته است.

هجوم NFT های تقلبی!
فعالیت بدون مجوز BitClout

وقایع حاکی از این است که اختلاف زیادی بین عملکرد و قول این پلتفورم مبنی بر اینکه افراد مشهور قادر به کسب درآمد از وضعیت خود هستند، وجود دارد. این وب سایت پس از اتمام شمارش معکوس برای راه اندازی مجدد دیگر قابل دسترسی نیست.

هجوم NFT های تقلبی!

برای مدت زمان طولانی ، NFTها معنای اعتبار و نادر بودن را به دوش می کشیدند. بیشتر به این دلیل که قابل تعویض نیستند. NFT ها ضمن داشتن پرستیژ ،کاربران را به کنار گذاشتن بانک ها ترغیب میکنند.

متأسفانه ، با اشباع شدن هر چه بیشتر بازار از NFTها، الگوی حرکت بازار در تعادل قرار گرفته. هنرمندان فریبکار به شدت در حال فریب کاربران هستند. آنها برخی از علاقه مندان NFT را ترغیب کرده اند تا برای خرید قطعات جعلی Bansky مبالغ هنگفتی را بپردازند.

در ادامه Pest Control ،اعتبار سنج Bansky ، هرگونه ارتباط با پروژه NFT را انکار کرد . اما دیگر خیلی دیر شده بود. قبل از اینکه OpenSea حساب این کلاهبردار را پاک کند ،او بیش از 1 میلیون دلار کسب کرده بود. برای حفظ منافع کسانی که NFT انباشت میکنند ، بهتر است متقلب ها و کلاهبرداران سریعاً دستگیر شوند.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x