پس از السالوادور، تانزانیا هم در مسیر پذیرش بیت کوین قرار گرفت
0

پس از السالوادور، تانزانیا هم در مسیر پذیرش بیت کوین قرار گرفت

بازدید : 1388

گزیده خبر:

سامیا سولوهو حسن، رئیس‌جمهور تانزانیا از احتمال پذیرش بیت کوین در این کشور خبر داد. وی تأکید کرد که کشورهای شرق آفریقا هنوز از سایر مناطق پیشرفته‌تر عقب‌تر هستند و باید برای جبران آن تلاش کنند.

غافلگیر نشوید

به گزارش کریپتوپوتیتو، سولوهو حسن در آخرین صحبت‌های خود، به توسعه استفاده از Bitcoin و پذیرش آن در بسیاری از کشورهای جهان اشاره کرد. وی با بیان اینکه منطقه شرق آفریقا، جایی که تانزانیا در آن واقع شده مانند مناطق دیگر پیشرفته نیست از مدیران مالی خواست تا در این زمینه کار کنند.

وی دراین‌باره گفت:

من می‌دانم که در سراسر ملت‌ها ازجمله تانزانیا این مسیر (بیت کوین) قبول نشده یا هنوز از آن استفاده نکرده‌اند. بااین‌حال من از بانک مرکزی می‌خواهم که بر توسعه این مسیر فعالیت کنند.

رئیس‌جمهور تانزانیا با حمایت از ارزهای دیجیتال از آنها تحت عنوان آینده مالی یاد کرد. علاوه بر این، وی از بانک مرکزی تانزانیا خواست تا تمامی تلاش خود را در این زمینه به کار گیرد و در اسرع وقت اقدام کند. وی افزود:

بانک مرکزی باید آماده تغییرات باشد تا غافلگیر نشود.

بیت کوین به‌عنوان یک ابزار مالی

در رابطه با منقطه شرق آفریقا، اوایل سال جاری بانک مرکزی کنیا از تصمیم خود برای تغییر ارز بومی این کشور به بیت کوین خبر داد. در آن زمان مدیران مالی کنیا معتقد بودند که این اقدام می‌تواند مشکل کاهش ارزش شیلینگ را که از سال 2010 تاکنون 50 درصد از ارزش خود را از دست داده است حل کند.

فارغ از پیامدهای ویروس کرونا، رئیس‌کل بانک مرکزی کنیا، صندوق بین‌المللی پول را مقصر تضعیف پول ملی این کشور می‌داند. وی ابراز امیدواری کرد که بیت کوین بتواند مشکلات مالی کنیا را حل کند. وی در این رابطه گفت:

تصمیم ما به تغییر به سمت بیت کوین هم تاکتیکی و منطقی است. ما به دلیل تصمیم‌های نادرست در صندوق بین‌المللی پول بیش‌ازحد ضرر می‌کنیم. بیت کوین به این پایان می‌دهد.

درحالی‌که بسیاری از کشورها تنها در حال بررسی مزایای استفاده از بیت کوین هستند، السالوادور اولین کشوری بود که آن را به‌عنوان واحد پول قانونی خود پذیرفت. در تاریخ 9 ژوئن، 62 مقام از 84 مقام به لایحه پذیرش بیت کوین رأی مثبت داند. این اقدام به این معنی است که هیچ‌کس در این کشور نپذیرفتن بیت کوین را ندارد. بسیاری از کارشناسان معتقدند که سایر کشورها از السالوادور الگو خواهند گرفت.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x