Donkeyloot چیست؟ مراقب کلاهبرداری دانکی لوت باشید!

Donkeyloot چیست؟ مراقب کلاهبرداری دانکی لوت باشید!
0
بازدید : 2001

دانکی لوت دات آی‌او (Donkeyloot.io) یک سایت فاست (Faucet) جدید است که با عدم پرداخت درآمد کاربران از آن‌ها کلاهبرداری می‌کند. فاست‌ها سایت‌هایی هستند که ادعا می‌کنند تنها با بازدید کاربران و از طریق ارزهای دیجیتال به آن‌ها پاداش می‌دهند. در این مقاله توضیح می‌دهیم که Donkeyloot چیست و چگونه این کلاهبرداری را انجام می‌دهد. با توجه به اینکه احتمالاً تعداد چنین طرح‌هایی زیاد است، باید حواس خود را به‌شدت جمع کنید.

ویژگی مشترک سایت‌های فاست این است که ظاهر و چیدمان به‌ظاهر خوبی دارند، بازی‌های موجود در آن‌ها اکثراً شبیه به هم است، محدودیت‌هایی برای برداشت‌ها و پرداخت‌ها وضع می‌کنند، شرایط و ضوایط مشابهی دارند، مدارکی از پرداخت‌های قبلی خود نشان می‌دهند و شواهدی از برداشت سایر معامله‌گران را با دیگران به اشتراک می‌گذارند.

حقیقت این است که چنین سایت‌هایی پاداش افراد بسیار کمی را پرداخت می‌کنند. هدف آن‌ها نماش تبلیغاتی است که به‌خاطرشان درآمد کسب کرده‌اند؛ اما چیزی به کاربران پرداخت نخواهند کرد. توصیه ما به شما این است که از وب‌سایت‌های مذکور دوری کنید و اخبار مربوط به آن‌ها را به اشتراک بگذارید تا دیگران هم در این کلاهبرداری‌ها شرکت نکنند.

دانکی لوت چیست؟

برای اینکه بفهمیم Donkeyloot چیست؛ ابتدا باید ظاهر آن‌ را بررسی کنیم. همه این کلاهبرداری‌ها ظاهر و طراحی بسیار مشابهی دارند. شاید طرح و رنگ و سبک هنری آن‌ها کمی متفاوت باشد؛ اما به‌طور کلی، اجزای اصلی همه سایت‌ها یکسان است.

ساختار کلی همه این سایت‌ها شبیه به هم است. بازی‌های موجود در آن‌ها هم شباهت زیادی به هم دارند. در آن‌ها معمولاً فعالیت‌های به‌خصوصی وجود دارد که باید توسط کاربران تکمیل شوند. علاوه بر این، اجزای موجود در این بازی‌ها اکثراً برای ادامه بازی به انرژی نیاز دارند. برای مثال، در تصویر زیر کاربران با ضربه زدن به حیوان مقوایی در حال چرخش، سعی می‌کنند آن را باز کنند. وقتی حیوان مقوایی باز شود، به کاربران جایزه می‌دهد. ارزش این جایزه معمولاً چند سنت یا برابر با یک تجربه خاص است. کاربران در ابتدا ۵۰ جان دارند و سپس، هر یک ساعت یک بار یک جان جدید به آن‌ها داده‌ می‌شود.

بیشتر بخوانید: بررسی صرافی بلم (Belem)؛ کلاهبرداری با وعده ارائه خدمات به ایرانیان

محدودیت‌های برداشت و پرداخت دانکی لوت

ساده‌ترین راه برای شناسایی چنین سایت‌هایی بررسی پرداخت‌های آن‌ها است. این سایت‌ها معمولاً ادعا می‌کنند که برای تکمیل یک سری فعالیت پاداش زیادی به بازیکنان می‌دهند. برای مثال، در تصویر بالا ما ۰.۳۶ دلار برای باز کردن سه حیوان مقوایی (به‌طور متوسط ۰.۱۲ دلار) کسب کرده‌ایم. در نتیجه، تقریباً تنها با ۱۰ دقیق بازی کردن می‌توانیم ۶ دلار به دست آوریم. با این حال، همیشه این اتفاق نمی‌افتد!

Donkeyloot

هر وب‌سایتی که بخواهد به این شکل کار کند، تمام سرمایه خود را از دست می‌دهد و به‌سرعت پولش به پایان می‌رسد. البته وب‌سایت‌های فاست نگران چنین مسائلی نیستند؛ چراکه قصد ندارند درآمد کاربران را به آن‌ها بپردازند. دانکی لوت هم همین طور است. در این وب‌سایت بازیکنان بسته به ارز موردنظرشان می‌توانند بین ۵ تا ۵۰ دلار برداشت کنند؛ اما برداشت‌های ۵ دلاری در اکثر مواقع موجود نیستند تا کاربران سعی کنند پول بیشتری به دست آورند.

بیشتر بخوانید: بررسی پروژه استایلایک (Stylike)؛ کلاهبرداری با چاشنی مد و فشن

شرایط و ضوابط Donkeyloot چیست؟

دانکی لوت

وب‌سایت‌های فاست همگی شرایط و ضوابط بسیار خاصی دارند که نشان می‌دهد کلاهبرداری هستند. برای مثال، آن‌ها ادعا می‌کنند که مانده درآمدهای به‌دست‌آمده در آن‌ها ارزش پولی ندارد. علاوه بر این، در نهایت خود آن‌ها هستند که تصمیم می‌گیرند پرداخت‌ کاربران را انجام بدهند یا نه. به‌عبارت دیگر آن‌ها می‌گویند در صورت تمایل پول کاربران را پرداخت می‌کنند که البته احتمالاً هیچ‌وقت هم دست به چنین کاری نمی‌زنند؛ زیرا هدف آن‌ها درآمدزایی برای خودشان است.

قوانین دانکی لوت

بررسی نظرات مردم در مورد Donkeyloot

قبل از استفاده از وب‌سایت‌هایی مثل دانکی ‌لوت ابتدا باید نظرات مربوط به آن‌ها را در وب‌سایت‌های دیگری مثل تپ‌کریپتو (TapCrypto) بخوانید. نظرات اولیه وب‌سایت‌های کلاهبرداری معمولاً مثبت هستند و به مرور نظرات منفی آن‌ها افزایش می‌یابد؛ چراکه کاربران پس از مدتی متوجه می‌شوند فریب خورده‌اند. به‌عنوان مثال، پتلفرم هلی دراپس (HeliDrops.io) کمپینی فعالی داشت که از کاربرانش می‌خواست در تراست پایلوت (HeliDrops.io) امتیاز کامل (۵ ستاره) را به آن بدهند.

تراست پایلوت در نهایت متوجه این مسئله شد و بعد از بررسی نظرات منفی آن را حذف کرد. در حال حاضر، امتیاز هلی دراپس کم‌تر و نظرات آن پر از شکایت شده‌ است. دانکی لوت پلتفرم جدیدی محسوبی می‌شود و به همین خاطر نظرات مثبت زیادی دارد؛ اما شکایت‌های بعضی از کاربران هم در میان آن‌ها ثبت شده‌ است. اکثر کاربران از نام کاربریشان در وب‌سایت دانکی لوت برای ثبت نظر خود ذخیره کرده‌اند تا شاید بتوانند درآمد خود را دریافت کنند. با این حال، هدف اصلی چنین کمپین‌هایی تنها افزایش رتبه پلتفرم‌های مختلف است.

هیلی دراپس

در یکی از نظرات دانکی لوت در وب‌سایت تراست پایلوت گفته‌ شده‌ است:

یک طرح کلاهبرداری دیگر مثل هلی‌ دراپس که هیچ‌وقت نمی‌تواند ۵ دلار را پرداخت کند.

در وب‌سایت‌های فاکسی ریتینگ (FoxyRating) و بیرمانی فورمز (BeerMoneyForums) هنوز نظری درباره این پلتفرم وجود ندارد. وب‌سایت پیمنت پروف دات کلاب (PaymentProof.club) هم به مقاله‌ای از استیمیت (Steemit) اشاره کرده‌ که ظاهراً توسط یک کاربر در ۲۰ نوامبر ۲۰۲۲ (۲۹ آبان ۱۴۰۱) نوشته شده‌ و ادعا می‌کند که پول خود را از دانکی‌ لوت دریافت کرده‌ است. با این حال، ما این مقاله را بررسی کرده‌ایم و به نتایج جالبی رسیده‌ایم. اولین نکته جالب این است که فقط یک کاربر به اسم «Cristix» به این مقاله رأی مثبت داده‌ است.

Donkeyloot چیست

دومین نکته جالب هم این است که این شخص، فقط در دو پست مشارکت داشته که یکی درباره دانکی لوت و دیگری درباره طرح کلاهبرداری هلی دراپس است.

کلاهبرداری ارز دیجیتال

برداشت وجه در کاربران دانکی لوت

حتی اگر در وب‌سایت‌های مثل تراست پایلوت نظرات مثبت زیادی درباره یک پروژه وجود باشد، حقیقت این است که اسناد کمی نشان می‌دهند آن‌ها پرداخت‌های کاربران را انجام داده‌اند. این مدارک و اسناد بهترین روش‌هایی هستند که به کاربرانی مثل ما نشان می‌دهند Donkeyloot چیست و آیا یک پروژه قانونی هست یا نه.

با این حال، مدارک برداشت وجه فقط در وب‌سایت خود پروژه‌های کلاهبرداری یا ویدیوهای یوتیوبی منتشر می‌شوند که اپراتورهای آن‌ها در اختیار دارند. حتی ممکن است سایت‌هایی مثل پیمنت پروف دات کلاب هم با آن‌ها همکاری کنند و با ارائه مدارک جعلی کاربران را فریب دهند. نکته جالب این است که در اسکرین شات بالا گفته شده‌ حداقل برداشت به بیت کوین ۵۰ دلار است؛ اما در تصویر پایین حداقل برداشت این ارز دیجیتال ۵ دلار است. همین مسئله به‌راحتی می‌تواند کلاهبرداری بودن این وب‌سایت را ثابت کند.

Donkeyloot چیست

نتیجه‌گیری

در این مقاله با یکدیگر بررسی کردیم که Donkeyloot چیست و نتیجه آن هم کاملاً مشخص است. ما باور داریم دانکی لوت یک طرح کلاهبرداری فاست است و کاربران باید از آن دوری کنند. روش بازی، نظرها و پرداخت‌های جعلی این پروژه اسناد واضحی هستند که نشان می‌دهند این وب‌سایت به‌دنبال کلاهبرداری از کاربران و کسب درآمد با استفاده از روش فاست است. لطفاً اطلاعات خود را با دیگران هم به اشتراک بگذارید؛ چراکه تنها راه جلوگیری از رفتار چنین کلاهبردارانی، حذف انگیزه‌های مالی آن‌ها است.

دانکی لوت فقط یکی از ده‌ها طرح کلاهبرداری است که در این بازار ارزهای دیجیتال وجود دارند. ما در حاضر ۱۱ وب‌سایتِ این چنینی را شناسایی کرده‌ایم؛ اما پیش‌بینی می‌کنیم که کلاهبرداران پشت آن‌ها همچنان به فعالیت خود می‌دهند. لطفاً اگر وب‌سایت فعال دیگری را در این زمینه می‌شناسید، به ما اطلاع دهید. هدف ما این است که کاربران را از کلاهبرداری‌های فاست مطلع کنیم تا آن‌ها بتوانند درآمد قانونی موردنظرشان را از بازار ارزهای دیجیتال کسب کنند.

سوالات متداول

دانکی لوت (Donkeyloot) چیست؟

دانکی لوت دات آی‌او (Donkeyloot.io) یک سایت فاست (Faucet) جدید است که با عدم پرداخت درآمد کاربران از آن‌ها کلاهبرداری می‌کند. فاست‌ها سایت‌هایی هستند که ادعا می‌کنند تنها با بازدید کاربران و از طریق ارزهای دیجیتال به آن‌ها پاداش می‌دهند.

آیا دانکی لوت کلاهبرداری است؟

دانکی لوت یک طرح کلاهبرداری فاست است و کاربران باید از آن دوری کنند. روش بازی، نظرها و پرداخت‌های جعلی این پروژه اسناد واضحی هستند که نشان می‌دهند این وب‌سایت به‌دنبال کلاهبرداری از کاربران و کسب درآمد با استفاده از روش فاست است.

6
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x