السالوادور از آتشفشان‌های خود برای تأمین انرژی استخراج بیت کوین استفاده خواهد کرد
0

السالوادور از آتشفشان‌های خود برای تأمین انرژی استخراج بیت کوین استفاده خواهد کرد

بازدید : 1497

گزیده خبر:

زمانی که پای بیت کوین به میان می‌آید، رئیس‌جمهور السالوادور نمی‌داند که کند شدن کار به چه معناست. آخر هفته وی اعلام کرد که در حال کار بر لایحه‌ای برای پذیرش بیت کوین به‌عنوان واحد پول قانونی السالوادور است. سه روز بعد، وی لایحه را به مجلس ارائه و ساعاتی بعد تصویب و به قانون تبدیل شد.

هنوز چند ساعت از این تاریخ‌سازی نگذشته بود که رئیس‌جمهور 39 ساله السالوادور طرحی جدید برای بیت کوین ارائه کرد. به گزارش کریپتوپوتیتو، وی تصمیم دارد تا استخراج بیت کوین صد درصد پاک را به ارمغان بیاورد.

السالوادور، جدیدترین عاشق بیت کوین

نمی‌توان گفت که رئیس‌جمهور السالوادور پیش از ارائه لایحه به مجلس استخراج بیت کوین را در سر می‌پرورانده است. بااین‌حال، هم‌زمان با تصویب قانون بیت کوین در این کشور، در کنفرانسی توییتری بوکله اطمینان داد که در رابطه با استخراج بیت کوین فکر نکرده اما مبحث جالبی برای وی محسوب می‌شود.

ساعاتی بعد، وی به رئیس شرکت ملی برق دستور داد تا طرحی برای استخراج بیت کوین مبتنی بر انرژی حرارتی آتشفشان‌های این کشور تهیه کند.

وی در حساب توییتری خود در این رابطه نوشت:

من به رئیس شرکت LaGeoSV (شرکت انرژی زمین‌گرمایی دولتی السالوادور) دستور داده‌ام تا طرحی را برای ارائه انرژی بسیار ارزان، 100 درصد پاک و 100 درصد تجدیدپذیر برای استخراج بیت کوین ارائه دهد. این طرح به‌سرعت در حال تکامل است.

این خبر برای چندین ساعت زیر رادار قرار گرفت. خبری که ازلحاظ تئوری ممکن است اما کمی عجیب به نظر می‌رسید. اما ساعاتی بعد، بوکله اعلام کرد که کارکنان چاهی حفر کرده‌اند که قادر به تولید 95 مگاوات انرژی است و برای استخراج صد درصد پاک استفاده خواهد شد.

با این کارها، السالوادور نه‌تنها اولین کشور در جهان است که بیت کوین را به‌عنوان واحد پول قانونی تصویب می‌کند، بلکه یکی از اولین کشورهایی است که بر استخراج پاک متمرکز شده است. جالب اینجاست که تمامی اینها در عرض یک هفته اتفاق افتاده است.

بیت کوین و نیاز به صنعت استخراج پاک‌تر

نیروگاه‌های انرژی زمین‌گرمایی السالوادور گرمای گرفته‌شده از آتشفشان‌ها را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند. روش مشابهی در کشور ایسلند برای تأمین انرژی مزرعه استخراج Enigma استفاده می‌شود. تنها تفاوت این است که در کشورهای اروپایی، از آبفشان‌ها برای تأمین انرژی استفاده می‌کنند.

نیاز به جایگزین‌هایی پاک برای استخراج بیت کوین همواره یکی از بحث‌های داغ و پرطرفدار بوده است. با این حال این بحث با اقدامات اخیر ایلان ماسک به نقل مجالس تبدیل شده است.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x