بازگشت بیت کوین به فاز انباشت؛ احتمال جهش قیمتی وجود دارد
0

بازگشت بیت کوین به فاز انباشت؛ احتمال جهش قیمتی وجود دارد

بازدید : 1535

گزیده خبر:

به گزارش کریپتوپوتیتو و بر اساس داده‌های پلتفرم تجزیه و تحلیل گلاسنود، وضعیت فعلی شبکه بیت کوین علیرغم قیمت آن، بسیار قوی است. علاوه بر این، میزان خروج بیت کوین از صرافی‌ها شدت گرفته است و سرمایه‌گذاران به فاز انباشت وارد شده‌اند.

هفته گذشته هفته آرامی برای بیت کوین بود و در حدود 32500 تا 34900 دلار نوسان می‌کرد. به گفته گلاسنود، این نوسانات اندک و فعالیت‌های درون زنجیره‌ای می‌تواند آرامش پیش از طوفان برای بیت کوین باشد.

بهبود وضعیت ماینرها

به گفته گلاسنود، شاخص موقعیت ماینرها (miner net position) مجدداً به فاز انباشت بازگشته است. این مهم نشان می‌دهد که فشار فروش کنونی ناشی از ماینرهای آفلاین شبکه است و ماینرهای فعال قصد نگهداری از دارایی خود را دارند.

علاوه بر این، هش ریت شبکه نیز بهبود پیدا کرده است. همین چند وقت پیش بود که با سرکوب ماینرهای چینی، هش ریت شبکه با رسیدن به 68 اگزاهش بر ثانیه در 28 ژوئیه، به پایین‌ترین سطح از آگوست 2019 کاهش پیدا کرد. با این حال، بر اساس داده‌های Bitinfocharts، هش ریت شبکه با 32 درصد افزایش اکنون به 90 اگزاهش بر ثانیه رسیده است. این ارقام نشان می‌دهد که حدود یک‌سوم از قدرت هش از دست رفته ماینرها به شبکه بازگشته است.

بیشتر بخوانید: مقایسه نهنگ‌ های بیت کوین در سال 2017 و 2021

گلاسنود معتقد است این افزایش هش ریت، می‌تواند نتیجه مهاجرت موفقیت‌آمیز ماینرها و راه‌اندازی مجدد تأسیساتشان باشد.

بازگشت به فاز انباشت بیت کوین

دیگر معیاری که از تئوری بازگشت به فاز انباشت بیت کوین حمایت می‌کند میزان بیت کوین خروجی از صرافی‌های ارز دیجیتال است. بر اساس داده‌های گلاسنود، حجم بیت کوین موجود در صرافی‌های ارز دیجیتال از اواخر ماه مه پیوسته در حال کاهش بوده است.

بر اساس نمودار میانگین متحرک 14 روزه، به‌خصوص در دو هفته گذشته میزان خروجی بیت کوین از صرافی‌های ارز دیجیتال روند بازگشتی مثبتی داشته است و تقریباً روزانه 2000 واحد بیت کوین از صرافی‌ها خارج شده‌اند. این موضوع باعث شده تا موجودی بیت کوین صرافی‌های ارز دیجیتال به پایین‌ترین سطح خود از ماه آوریل برسد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x