اعتراضات گسترده ضد بیت کوین در السالوادور؛ السالوادوری‌ها بیت کوین نمی‌خواهند
0

اعتراضات گسترده ضد بیت کوین در السالوادور؛ السالوادوری‌ها بیت کوین نمی‌خواهند

بازدید : 1498

فکت کوینز: اوضاع سیاسی در السالوادور با نزدیک شدن به روز پذیرش رسمی بیت کوین به عنوان واحد پول قانونی این کشور رو به وخامت است و مردم اعتراضات گسترده‌ای را ضد بیت کوین به راه انداخته‌اند.

به گزارش کریپتوپوتیتو، قرار است در 7 سپتامبر سال جاری، بیت کوین به طور رسمی واحد پول قانونی السالوادور شود و بر اساس متن قانون، همه عوامل اقتصادی بایستی بیت کوین را به عنوان روش پرداختی قبول کنند.

نجیب بوکله، رئیس‌جمهور السالوادور معتقد است این تصمیم به نفع مردمش خواهد بود و کشور می‌تواند در این مسیر، نزدیک به 400 میلیون دلار حق کمیسیون حواله‌ها را صرفه‌جویی کند و تراکنش‌های مالی سریع و مطمئنی داشته باشند. با این حال به نظر می‌رسد مردم السالوادور چندان دل خوشی از این تصمیم ندارند.

اعتراضات ضد بیت کوین در السالوادور

در چند روز اخیر، ترس و نارضایتی از اعمال قریب‌الوقوع قانون بیت کوین در بین السالوادورها رخنه کرده و اعتراضات گسترده‌ای را ضد بیت کوین در خیابان‌های این کشور رقم زده است.

به گزارش یورو نیوز و رویترز، صدها معترض برای اعتراض به قانون بیت کوین به خیابان‌ها آمده‌اند. در میان اعتراض‌کنندگان، اقشار مختلفی چون کارگران، کهنه سربازان و مستمری‌بگیران حضور دارند.

ناپایداری و بی‌ثباتی مهم‌ترین نگرانی مردم است. استنلی کوینتروس، عضو اتحادیه کارگران دیوان عالی داگستری السالوادور در گفتگویی با رویترز اظهار داشت که تصویب اجباری بیت کوین می‌تواند در نهایت به نظام اقتصادی این کشور ضربه بزند چرا که هیچ راهی برای کنترل یا تصویب قیمت آن وجود ندارد.

وی در این رابطه گفت:

«ما می‌دانیم این ارز دارای نوسانات شدیدی است. مقدار آن در ثانیه تغییر می‌کند و ما هیچ کنترلی بر آن نخواهیم داشت.»

معترضان در خواسته‌های خود عنوان کرده‌اند که بیت کوین نمی‌خواهند و با این موضوع موافق‌اند که بیت کوین می‌تواند فساد را در السالوادور افزایش دهد.

بیشتر بخوانید: پذیرش بیت کوین برای السالوادور چه مزایایی دارد؟ بنک آو آمریکا می‌گوید

تلاش‌های دیگر معترضان علیه BTC

در هفته جاری، انجمن حمل‌ونقل بین‌المللی السالوادور نیز اعتراضات گسترده‌ای را آغاز کرد و در آن، خواستار اصلاح ماده 7 قانون بیت کوین شد که در آن به پذیرش اجباری این ارز دیجیتال اشاره شده است.

در بیانیه رسمی این انجمن چنین آمده است:

«هیچ شرکت از آمریکای مرکزی که توسط یک نهاد اقتصادی در السالوادور قرارداد بسته است بیت کوین را به عنوان روش پرداختی نمی‌پذیرد. این موضوع باعث ایجاد تفرقه در بخش پرداخت دلاری به خارجی‌ها و تعهد به پرداخت با این ارز دیجیتال خواهد شد.»

انجمن حمل‌ونقل بین‌المللی اطمینان داد اگر پاسخی بر خواسته‌هایش دریافت نکند، 20 درصد هزینه اضافی از کسانی که با بیت کوین پرداخت می‌کنند دریافت می‌کند تا خود را در برابر نوسانات احتمالی محافظت کند.

به همین ترتیب، در ماه گذشته گروهی از فعالان، دانشجویان و اتحادیه‌ها در مقابل کنگره تجمع کردند و خواستار حذف قانون بیت کوین شدند. این افراد معتقد بودند قانون بیت کوین بدون هیچ مشورتی تصویب شده و به مردم آسیب خواهد رساند. این افراد در نامه‌ای استدلال کرد که تمرکززدایی بیت کوین می‌تواند بیشتر از فایده آن به مردم آسیب برساند.

به عقیده معترضان، بیت کوین فساد عمومی، عملیات قاچاقچیان مواد مخدر، اسلحه و انسان، زورگیران و فرار کنندگان مالیاتی را تسهیل خواهد کرد و به هرج‌ومرج پولی منجر خواهد شد.

با این حال به نظر نمی‌رسد بوکله تغییری در تصمیمش ایجاد کند چراکه کاملاً مطمئن است بهترین تصمیم را برای مردمش گرفته است.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x