Microstrategy  بار دیگر 50 میلیون دلار بیتکوین به دارایی خود اضافه کرد
0

Microstrategy بار دیگر 50 میلیون دلار بیتکوین به دارایی خود اضافه کرد

بازدید : 2275

همانطور که در خبرهای قبل خواندیم شرکت Microstrategy قبلاً حدود 425 میلیون دلار در حوزه رمزارز سرمایه گذاری کرده بود. اما این طور که از شواهد پیداست به این مقدار راضی نشده و به محض اینکه قیمت بیتکوین به زیر 19 هزار دلار رسیده 50 میلیون دلار دیگر بیتکوین خریده است.

  • در تاریخ 4 دسامبر کمیسیون اوراق و بهادار(SEC ) با انتشار مدرکی از سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری این شرکت خبر داد.
  • طبق این مدارک، Microstrategy هر توکن را به مبلغ 19،427 دلار خریداری کرده. و در مجموع 2574 بیتکوین دیگر به سبد دارایی اش اضافه کرده است.

هرکس فکر کند که مایکل سیلر مدیر عامل این شرکت از این سرمایه گذاری قصد کسب سود در کوتاه مدت را دارد، باید بگوییم که کاملاً در اشتباه است.این شرکت نه تنها برای سرمایه گذاری طولانی مدت دست به این اقدام زده که بهتر است به آنها لقب احتکار کننده بدهیم.

Microstrategy در جبهه روند صعودی

خرید چنین مقدار زیادی سکه با قیمتی بسیار نزدیک به ATH ، جرأت و شجاعت زیادی می طلبد. هم اکنون Microstrategy پس از این خرید و با اضافه کردن بیتکوینهای جدید به دارایی اش،  مالک 40،824 بیتکوین است و تقریباً نیم میلیارد دلار رمزارز دارد.

این شرکت اولین بار اوت 2020 با خرید بیتکوین به این حوزه وارد شد. در آن زمان 21،454 بیتکوین را به ارزش 250 میلیون دلار خریداری کرد. مایکل بار دوم در اواسط ماه سپتامبر هم همان مقدار بیتکوین خرید. هرکس فکر کند این اقدام مایکل ایده بدی بوده است قطعاً از عملکرد سهام این شرکت بی خبر است. مطمعناً آنها با انتشار این اطلاعیه های خرید بیتکوین قصدی دارند. چرا که طی این چند روز گذشته ارزش سهام Microstrategy از 120 دلار به اوج 360 دلار رسیده است. و در حال حاضر ارزش هر سهم 328 دلار میباشد.

Microstrategy بار دیگر 50 میلیون دلار بیتکوین به دارایی خود اضافه کرد
نمودار ارزش سهام Microstrategy

به این ترتیب MicroStrategy خودش را به عنوان یک شرکت بازرگانی که بیشتر ثروتش را در حوزه رمزارز سرمایه گذاری کرده است، تثبت میکند. با این اوصاف هم اکنون مایکرواستراتژی بیش از دوبرابر سرمایه رقیبش Galaxy Holdings بیتکوین دارد. حتی در مقایسه با اسکوئر هم دارایی MicroStrategy بسیار بیشتر است و حدوداً 10 برابر بیشتر از ثروت جک دورسی است. همانطور که در جدول زیر مشاهده میکنید MicroStrategy در صدر لیست شرکتهایی که در رمزارز سرمایه گذاری کرده اند قرار دارد. و پس از آن به ترتیب گلکسی و اسکوئر در جایگاه دوم وسوم هستند.

لیست شرکتها

 

 فعالیت شرکت MicroStrategy

مدیر عامل MicroStrategy ، هم بدون هیچ گونه اضهار نظری این خرید را در شبکه های اجتماعی خود تأیید کرده است.

حال با ین سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری مایکل نشان داد که داستان به همینجا ختم نمیشود. احتمالاً در آینده باز هم به این دارایی افزوده خواهد شد. اما جالب است که شرکت مایکل نه تنها در خرید توکن ها فعال است بلکه با سرمایه گذاری و اقدامات نمادین در پیشبرد و توسعه بلاکچین هم سهیم است. در پایان ماه اکتبر ، MicroStrategy اولین نود بیت کوین خود را راه اندازی کرد.

گرچه مایکل در این اطلاعیه اخیر خیلی جانب احتیاط را رعایت کرده، اما او همیشه به خاطر اظهارات سرسختانه و حمایت های همه جانبه از بیتکوین در دنیای کریپتو توییتر بسیار محبوب بوده است. طبق گزارش CryptoPotato در 28 اکتبر سال 2020 ، مایکل قبلاً فاش کرده که او شخصاً 17،732 BTC دارد. وی هر کدام را با کمتر از 10،000 دلار خریداری کرده است. اگر فرض کنیم که او بیتکوین هایش را باقیمت حدوداً 9982 دلار هم خریده باشد، دارایی 175 میلیون دلاری آن زمانش هم اکنون معادل 334 میلیون دلار است. بد هم نیست نه؟

جمع بندی مطالب

قبلاً شرکت Microstrategy با خرید مقداری بیتکوین، 425 میلیون دلار در حوزه رمزارز سرمایه گذاری کرده بود. این شرکت در تاریخ 4 دسامبر با اضافه کردن 50 میلیون دلار بیتکوین دیگر،سردمدار لیست سازمانهای سرمایه گذار در حوزه رمزارز شد. نظر شما چیست؟ آیا این اقدام تأثیری در قیمت بیتکوین خواهد داشت؟ آیا بار دیگر بیتکوین با برخورد به 20،000 دلار سقوط خواهد کرد؟

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x