رکورد جدید صرافی یونی سواپ
0

رکورد جدید صرافی یونی سواپ

بازدید : 6079

گزیده خبر:

  • هم اکنون حجم معاملات صرافی غیرمتمرکز Uniswap که مبتنی بر شبکه اتریوم است از 50 میلیارد دلار گذشت.
  • برخی افراد هنوز در مورد منابع نقدینگی این پلتفورم تردیدهایی دارند.

حجم معاملات یونی سواپ ،این صرافی پیشرو در میان صرافی های غیر متمرکز (DEX) از 50 میلیارد دلار عبور کرده . این امر نقطه عطف برجسته ای در بخش صرافیهای غیرمتمرکز به حساب می آید.

حجم معاملات صرافی یونی سواپ از 50 میلیارد دلار گذشت.

در تاریخ 15 دسامبر ، Hayden Adams ، مؤسس Uniswap ، طی توییتی از اطلاعات مهمی رونمایی کرد.اطلاعات مزبور نشان میدهد این پلتفرم 51.7 میلیارد دلار از طریق معامله 26000 جفت به دست آورده. از این مبلغ به طور متوسط تقریباً 2 میلیون دلار به هر جفت ارز مربوط میشود:

”به نظر می رسد حجم معاملات یونی سوآپ درهفته گذشته از 50 میلیارد دلار عبور کرده است..این مبلغ با معامله 26000 جفت ارز به دست آمده. برای رسیدن به 1 تریلیون ، تنها کافی است 19 بار دیگر این اتفاق تکرار شود.”

طبق پیش بینی آدامز اگر این صرافی در طی سه ماه گذشته حجم معاملاتش را روی 10 میلیارد دلار در ماه بود کند ، این پلتفرم میتواند در طول هشت سال از یک تریلیون دلار فراتر برود.

برخی از اعضای انجمن رمزنگاری در مورد منبع عمده حجم معاملات صرافی Uniswap ابراز تردید کرده اند. چرا که این پلتفرم KYC ندارد و فاقد هر گونه فرآیند قابل بررسی برای توکن های لیست شده است.

یکی از کاربران توییتر با نام “cyber_hokie” به این نکته اشاره کرد که بیشتر حجم معاملات ایت پلتفورم از بازارهای Darknet ، و تجارت پولشویی تأمین می شود. اگرچه هزینه اینگونه فعالیت ها با توجه به کارمزد بسیار بالای این صرافی بسیار زیاد خواهد بود.

لازم به ذکر است که این پلتفرم مقصدی مناسبی برای سرمایه های مشکوک بوده است. در ماه سپتامبر ، هکری که 200 میلیون دلار رمزارز از صرافی KuCoin ، مستقر در هنگ کنگ را به سرقت برد ، به ارزش 1.2 میلیون دلار SNX را برای پولشویی به Uniswap ارسال کرد .این اتفاق نگرانی ها را در مورد توانایی کاربران مجرم جهت سوء استفاده از پلت فورم افزایش داد.

رقابت صرافی های غیرمتمرکز

بر اساس DeFi Pulse ، از زمان راه اندازی دوباره ی”V2″ در 18 مه ، ارزش کل یونی سواپ از 36.5 میلیون دلار افزایش یافته است و هم اکنون با 1.37 میلیارد دلار معامله، در رتبه پنجمین پروتکل دیفای قرار گرفته است.

Uniswap با رقابت دائمی شبیه سازی های مبهم و “حملات خون آشام” که می خواهند نقدینگی آن را از بین ببرند ، روبرو شده است. در حالی که رقیب او سوشی سواپ در حال حاضر ، به عنوان ششمین پروژه دیفای با 1.07 میلیارد دلار دارایی ، از آن عقب تر است.

طبق داده های Dune Analytics ، یونی سواپ 59.5٪ از حجم هفتگی معاملات صرافی های غیر متمرکز را تشکیل میدهد. و پس از آن 0x با 12.9٪ ، سوشی سوآپ با 11٪ و کرو (Curve ) با 10.2٪ در رده های بعدی قرار دارند.

Uniswap همچنین تعداد رقبای خود را با تعداد معامله گران کمتر جلوه می دهد. در هفت روز گذشته بیش از 101000 آدرس منحصر به فرد با پروتکل ارتباط برقرار کرده اند. SushiSwap با 3392 در رتبه دوم و پس از آن Kiber با 1،662 ، Curve با 982 و 0x با 859 قرار دارند.

صرفی یونی سواپ
حجم معاملات صرافی های غیر متمرکز

به علاوه صرافی یونی سواپ با داشتن تعداد زیادی تریدر باعث شده رقبای او تحت الشعاع قرار بگیرند. در هفت روز گذشته بیش از 101000 آدرس منحصر به فرد با این پروتکل در تعامل بوده اند. SushiSwap با 3392 در رتبه دوم و پس از آن Kiber با 1،662 ، Curve با 982 و 0x با 859 قرار دارند.

ممکن است صرافی غیرمتمرکز Polkaswap با ارز بومی پولکادات نیز به عنوان یکی از رقبای اصلی یونی سوآپ در سال 2021 ظاهر شود . اگرچه در حال حاضر تاریخ انتشار حدودی این پروژه مشخص نیست.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x