آمازون شایعات مربوط به برنامه‌های پذیرش بیت کوین را رد کرد
0

آمازون شایعات مربوط به برنامه‌های پذیرش بیت کوین را رد کرد

بازدید : 1502

فکت کوینز: در حالی که گفته می‌شد آمازون به دنبال پذیرش بیت کوین تا پایان سال جاری است، سخنگوی این شرکت تمامی این ادعاها را کذب خواند و آنها را تکذیب کرد.

تکذیب شایعات پذیرش بیت کوین توسط آمازون

به گزارش کریپتوپوتیتو، پیش از این، گزارشی از روزنامه سیتی ای ام لندن (City AM) به نقل از یکی از کارکنان آمازون که خواسته بود ناشناس بماند ادعا کرده بود که این غول تجارت الکترونیکی در شرف پذیرش بیت کوین قرار دارد و برنامه‌هایی برای ساخت ارز دیجیتال مخصوص به خود را در سر می‌پروراند.

در این گزارش آمده بود:

«این حرکت تنها به پیاده‌سازی راه‌حل‌هایی پرداختی با ارزهای دیجیتال در مقطعی از آینده ختم نخواهد شد. بالعکس، ارزهای دیجیتال قرار است بخش جدایی‌ناپذیری از سازوکار فعالیت‌های آمازون در آینده باشد. این تحولی کامل است و به‌خوبی در رابطه با آن بحث شده است. مسیر قرار است با بیت کوین آغاز شود و دستور آن از بالا یعنی جف بزوس آمده است.»

بیشتر بخوانید: شرکت آمازون به دنبال مدیر برای بخش ارز دیجیتال و بلاک چین خود است

با این حال بسیاری از افراد جامعه ارزهای دیجیتال نسبت به صحت این گزارش شک داشتند چرا که به نقل از منبعی آگاه بیان شده بود و نبود منبعی مشخص آن را تا حدودی بی‌اعتبار می‌کرد.

طولی نکشید که آمازون بیانیه‌ای رسمی منتشر کرد و گزارش روزنامه سیتی ای ام را نادرست خواند. آمازون در این رابطه نوشت:

«علیرغم علاقه ما به این حوزه، گمانه‌زنی‌های مطرح‌شده پیرامون برنامه‌های خاص ما برای ارزهای دیجیتال صحت ندارند. ما همچنان بر بررسی این موضوع برای مشتریان آمازون متمرکز هستیم.»

سقوط قیمت پس از تکذیب شایعات

شایعات مطرح‌شده پیرامون آمازون دیروز بیت کوین را پس از چند ماه در مسیری صعودی قرار داد و قیمت توانست در صرافی بیت استمپ به 40 هزار دلار، محدوده‌ای که از لحاظ روانی بسیار مهم است برسد. با این حال، تکذیب شایعات توسط آمازون باعث سقوط قیمت شد و قیمت بیت کوین به 36844 دلار کاهش پیدا کرد.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x