ری دالیو میلیاردر معروف نیز برای مقابله با تورم بیت کوین خریده است
0

ری دالیو میلیاردر معروف نیز برای مقابله با تورم بیت کوین خریده است

بازدید : 1679

گزیده خبر:

به گزارش کریپتوپوتیتو، ری دالیو (Ray Dalio)، سرمایه‌گذار افسانه‌ای و بنیان‌گذار Bridgewater Associated ، تأیید کرد که برای مقابله با تورم بیت کوین (BTC) خریده است. درست شش ماه پیش مکس کایزر این موضوع را پیش‌بینی کرده بود.

پس از نگرانی‌های اخیر دولتمردان آمریکا و همچنین مواضع و سیاست‌های پولی و مالی آنها در مقابل ارزهای دیجیتال، دالیو به صحنه وارد شد و به تمجید از بیت کوین پرداخت.

بیت کوین راهی برای مقابله با تورم

پس از دوره طولانی سرکوب تقاضا، اقتصادها در حال بازگشت از وضعیت همه‌گیری کرونا هستند و مشکل کمبود عرضه سرتاسر اقتصادهای دنیا را درگیر کرده است. افزایش پایدار قیمت‌ها، جهان را تحت تأثیر قرار داده است به‌طوری‌که آمریکا بیشترین جهش تورم را از سال 2008 تجربه می‌کند.

اکنون زمان محتاطانه‌ای برای سرمایه‌گذاران با ذخایر نقدی بزرگ است چراکه در دوره‌ای با تورم بالا، قدرت خرید به‌سرعت کاهش می‌یابد.

ری دالیو، دقیقا همانند اکثر افراد در فضای ارزهای دیجیتال، معتقد است در فضای پر تورم کنونی، بیت کوین راه بهتری نسبت به اوراق قرضه برای مقابله است. این روایت که بیت کوین ابزاری برای مقابله با تورم است هنوز در عمل اثبات نشده اما نظریه‌های اقتصادی اثبات‌شده‌اند. با ارائه سطح پایداری از تقاضا و کاهش عرضه به‌طور حتم قیمت افزایش خواهد یافت. دقیقاً همان چیزی که بیت کوین با آن مواجه است.

دالیو در رابطه با مقایسه بیت کوین و اوراق قرضه گفت:

هر چه بیشتر در این بازار سرمایه‌گذاری کنید، متوجه خواهید شد که بهتر است به‌جای اوراق قرضه بیت کوین داشته‌باشید. من شخصاً بیت کوین را به اوراق قرضه ترجیح می‌دهم.

چالش بزرگ بیت کوین

به عقیده دالیو، بزرگ‌ترین خطر بیت کوین موفقیت آن است. با افزایش محبوبیت بیت کوین به‌عنوان مخزن ارزش، به چشم دولت‌ها به‌عنوان تهدیدی برای اقتدار آنها تلقی خواهد شد.

مطلبی که در حال حاضر در حال رخ دادن است و مقررات به‌تدریج به این بازار وارد می‌شوند. بااین‌حال، اگر دولت آمریکا به‌طورکلی رمزارزها را ممنوع کند، وضعیت خوب نخواهد شد.

مطلب اصلی در اکوسیستم ارزهای دیجیتال، این واقعیت است که افراد می‌توانند با استفاده از صرافی‌های متمرکز، به‌راحتی پول خود را به ارز دیجیتال و بالعکس تبدیل کنند. درصورتی‌که دولت‌ها فعالیت صرافی‌ها را ممنوع کنند، باعث قطع این زنجیره خواهد شد.

مسیر پیش رو

همان‌طور که منتقدان بیت کوین به طرفداران آن تبدیل می‌شوند، می‌توان متصور شد که مسیر سخت و امیدوارکننده است. میزان پذیرش بیت کوین به‌تدریج در حال افزایش است. اکنون یک فرد معمولی می‌داند که می‌تواند به‌راحتی در یک شبکه بلاکچین پول خود را ذخیره کند.

چندی پیش مایکل بری پیش‌بینی کرد آمریکا به‌زودی تورمی گسترده را تجربه خواهد کرد. شاید زمان آن فرارسیده باشد تا در این شرایط بیت کوین ارزش خود برای مقابله با تورم را ثابت کند.

به گفته مکس کایزر، اقدام اخیر دالیو (با توجه به اینکه وی بزرگ‌ترین صندوق هجینگ جهان را در اختیار دارد) باعث می‌شود تا سایر صنایع نیز در صف خرید بیت کوین قرار گیرند. به عقیده وی، صندوق‌های بین‌المللی به‌ویژه در نروژ و قطر به‌زودی سرمایه‌گذاری‌های بزرگ بیت کوین خود را اعلام خواهند کرد.

به عقیده وی، عدم انجام این کار، مسئولیت امانت‌داری این صندوق‌ها نقض خواهد شد. علاوه بر این، با توجه به روند فعلی و ورود سرمایه‌گذاران بزرگ و صندوق‌های جهانی، وی پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت کوین طی 2 سال به 500 هزار دلار خواهد رسید.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x